MALDYVAI: ar verta skubėti aplankyti nykstančius Maldyvus?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

maldyvusBalto smėlio ir žydro vandens paslaptį saugančius Maldyvus daugelis vis dar laiko nepasiekiamu rojumi žemėje. Prabangias atostogas mėgstantys keliautojai itin čia suskubo vykti, pasirodžius kalboms, kad kelių dešimtmečių bėgyje šio salyno išvis gali nebelikti. Tačiau kelionių ekspertė Rasa Levickaitė, šį pavasarį kelioms dienoms nuvykusi pasimėgauti Maldyvų saule, drąsiai ramina, kad nors tai unikali vieta, jos nuomone – pasaulyje yra vietų, kurias verta pamatyti labiau.

Turizmui idealiai pritaikytas gamtos stebuklas

Mintyse piešiamas Maldyvų paveikslas – dažniausiai labai panašus: su dangaus mėlynumu susiliejantis vanduo, švarus smėlis bei salyną spalvomis puošiančios palmės, tarp kurių ištiestuose hamakuose, niekada netrūksta saulės. Tačiau „Baltic Tours“ atstovei Rasai, rojumi vadinamoje vietoje, kurioje oro ir vandens temperatūra nenukrenta žemiau 25 laipsnių šilumos, net ir vos kelios dienos Bandos saloje spėjo prailgti.

„Į salą atskridau išsiilgusi saulės ir nors skrydis iš Maskvos truko 10 val., bet naujame Aeroflot lėktuve, kuriame įrengtos patogios sėdynės ir pramoginė video programa, kelionė neprailgo. O dar desertui gavome net ir ledų! Taip pat, vos atvykus į Malės oro uostą, mus pasitiko darbuotojai, pasiūlę pasivaišinti šalta arbata ir palydėję iki vandens taksi.“

Daugybę pasaulio šalių aplankiusi Rasa teigia, kad ją žavi turistinėmis vadinamos vietos, kuriose iš tiesų skiriamas ypatingas dėmesys turistui. Pasak jos, Maldyvuose iš tiesų plėtojama stipri ir gerai apgalvota turizmo strategija. „Čia ne tik visi darbuotojai kalba angliškai, dar viena įdomi detalė, kad šioje vietoje apskritai nebuvo tinkamų sąlygų oro uosto statybai, todėl šalia Malės atolo buvo supilta dirbtinė sala ir specialiai nutiestas lėktuvų nusileidimo takas tam, kad turistai turėtų galimybę atvykti iš viso pasaulio.“

Ne tokia spalvota Maldyvų pusė

Paklausta, kas visgi privertė pakeisti nuomonę apie dažnai idealizuojamus Maldyvus, Rasa pabrėžia, kad tai – asmeninė nuomonė ir kas vienam yra neigiama – kitam gali būti geriausia atostogų dalis. „Visų pirma, turistus dažnai išgąsdina Maldyvuose vyraujančios aukštos kainos – nakvynė čia gali kainuoti nuo 350 iki 10 tūkst. eurų už naktį, tačiau sumokėta suma užtikrina ramybę, privatumą bei kokybišką aptarnavimą.“

Antroji priežastis – kaitri saulė, kurios išvengti yra labai sudėtinga. Rasa pasakoja, kad nors ir ribojo buvimo saulėje laiką bei tinkamai rūpinosi odos apsauga, vis tiek turėjo apsilankyti pas gydytoją. „Paradoksalu, bet mane apžiūrėjęs europietis gydytojas, gyvenantis saloje, pats į dienos šviesą stengiasi neiti“, – apie galimus saulės vonių pavojus įspėja keliautoja.

Visgi labiausiai Rasai, įpratusiai dirbti iš bet kurios pasaulio vietos, saloje trūko kokybiško interneto ryšio. „Būdavo sudėtinga pasidalinti įrašu socialiniuose tinkluose, o elektroninis paštas visai neveikė.“ Tačiau ir čia kelionių ekspertė mato teigiamą pusę ir juokdamasi sako, kad dėl šios priežasties ji spėjo perskaityti visas į kelionę pasiimtas knygas.

Romantiškieji Maldyvai ir dušas po žvaigždėmis

Labiausiai „Baltic Tours“ komandos narei patikusios kelionės akimirkos skamba romantiškai. Ji pasakoja, kad didelį įspūdį paliko gamtoje unikalus atolų susiformavimo reiškinys. „Plaukiant vandens paviršiumi gali matyti mažytes, žavias seklumas, juk Maldyvai yra tapę įspūdingų koralų namais“, – apie salyno unikalumą pasakoja Rasa.

Taip pat ji priduria, kad ši vieta patiks ieškantiems privatumo. „Bandos salą, kurioje praleidome 3 naktis, neskubėdami apkeliavome vos per pusvalandį. Ir nors čia gali apsistoti net apie 500 svečių – privati atmosfera vis tiek jaučiasi. „Manau, kad čia atostogaujantys keliautojai moka vieni kitiems netrukdyti. Ne paslaptis, kad Maldyvuose lankosi aukštesnes pajamas gaunantys žmonės ir tai gali būti susiję su aukštesniu kultūros lygiu, didesne keliavimo patirtimi“, – įžvalgomis dalijasi ekspertė.

Ir visgi, nepaisant visų privalumų ir trūkumų, dėl vieno Maldyvų salų viešbučiams būdingo reiškinio Rasa neabejoja: „Mane labai nustebino privatus vonios kambarys po atviru dangumi. Pirmą kartą gyvenime teko praustis po žvaigždėmis – išties nuostabi patirtis.“

Maldyvai gali būti puiki vieta atsiriboti nuo viso pasaulio, pabūti tik su savimi, taip pat, naudojant tinkamas apsaugos priemones, čia tikrai turėsite galimybę pasimėgauti saule. Ir nors kelionės kaina gali būti pakankamai didelė – į ją tikrai bus įtraukta privataus poilsio galimybė ir aukščiausios kokybės aptarnavimas. „Tai unikali ir turistams idealiai pritaikyta vieta, kurioje bus patenkinti turbūt bet kokie poreikiai. Žinant faktą, kad ši atostogų oazė gali greitai apskritai išnykti – aš siūlau vykti vien tam, kad pamatyti žmonių sukurtą idealiai funkcionuojantį turizmo rojų“, – apibendrina R. Levickaitė.

 

Baltic Tours nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.