Lankytinos vietos Maldyvų salose

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Maldyvų salose

Maldyvų salos – tikras rojaus kampelis Žemėje. Kiekvieną apsilankiusį turistą užburia žalsvai mėlynas vandenyno vanduo, auksinio smėlio paplūdimiai, vaizdingos pakrantės bei nepakartojama povandeninė karalystė. Čia galėsite laiką leisti paplūdimyje, nardydami, apžiūrėdami daugybę salų ar vietos įžymybes.

Utheemu Ganduvaru

Utheemu Ganduvaru – istorinė rezidencija, kurioje gyveno sultonas Mohamedas Thankurufanas (Mohamed Thankurufaan). Ši istorinė vieta yra apgyvendintoje Utheemu saloje, esančioje Maldyvų šiaurinėje dalyje. Sultonas buvo vienas iš didvyrių, pagarbą užsitarnavęs už Maldyvų gyventojų apsaugojimą nuo Portugalijos užkariautojų.

Biyadhoo salos kurortas

Čia atrasite vieną egzotiškiausių paplūdimio viešbučių bei vieną iš geriausių rifų Maldyvuose. Sala siūlo didelę įvairovę vandens pramogų, nuo nardymo iki pasiplaukiojimo. Aplink yra daugiau nei trisdešimt penkios nardymo vietos, kuriose galima panerti įvairiais būdais, priklausomai nuo oro sąlygų ir srovių. Nesvarbu, ar ieškote vandens pramogų, ar poilsio ir ramybės, Biyadhoo sala kaip tik ta vieta, kurioje praleisite nuostabų laiką.

Penktadienio mečetė (Hukuru Miskiiy)

Maldyvų sostinėje Malėje esanti Penktadienio mečetė yra seniausias tokio pobūdžio statinys šalyje. Ji pastatyta 1658 metais, valdant sultonui Ibrahimui Iskandarui (Ibrahim Iskandar). Mečetės statyboms buvo gausiai naudoti koralai. Pastatas apsuptas XVII amžiaus kapinių.

Nacionalinis muziejus

Nacionalinis muziejus atidarytas 1952 metais Malėje. Jame eksponuojama gausi įvairių radinių kolekcija, atspindinti šalies istoriją. Tarp saugomų daiktų galima pamatyti sostus, karališkuosius skėčius nuo saulės, baldus, kostiumus, monetas, ginklus, šarvus ir kt.

HP rifas ir Bananų rifas

HP rifas laikoma viena iš geriausių nardymo vietų šalyje, kurioje galima tyrinėti įvairaus dydžio rifus bei spalvingas žuvytes.

Bananų rifas – populiarumu nenusileidžia HP rifui. Egzotiško vaisiaus pavadinimas duotas dėl rifo formos.

Alimatos sala

Alimatos (Alimatha) sala yra Vaavu atole, esančiame rytinėje Maldyvų dalyje. Sala garsėja gausia žuvų įvairove ir nardymu. Tai tikras rojaus kampelis, turintis daugiau nei vieno kilometro balto smėlio paplūdimį ir žalsvai mėlynas lagūnas.

Žuvų turgus

Žuvų turgus yra viena iš turistų pagrindinių traukos vietų Maldyvuose. Šį turgų galima rasti šalies sostinėje Malėje. Turguje pardavinėjama ne tik žuvis, bet ir švieži vaisiai ir daržovės.

Prezidento rūmai – Mulee Aage

Malėje esantys Prezidento rūmai iškilo per metus 1906 metais. Juos įsakė pastatyti tuo metu šalį valdęs sultonas, kuris norėjo rūmus skirti savo sūnui. 1936 metais nuvertus sultoną, statinys oficialiai tapo vyriausybės nuosavybe. 1953 metais Maldyvams tapus respublika, Mulee Aage rūmai paversti prezidento rezidencija.

Maldyvų paplūdimiai

Kai kalbama apie Maldyvus, pirmiausiai pagalvojame apie egzotiškus paplūdimius, skalaujamus krištolo skaidrumo vandens. Geriausi paplūdimio draugai bus ramybė, vandenyno ošimas, saulė ir gaivus vėjelis. Diena poilsiaujant nuostabaus grožio paplūdimiuose praeis kaip akimirka.

1 komentaras to Lankytinos vietos Maldyvų salose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.