TOP 12. Lankytinos vietos Tailande (I dalis)

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Tailandas

Tailandas – tūkstančio šypsenų šalis ir mylima atostogautojų kryptis, savo populiarumą pelnius dėl nuostabaus grožio paplūdimių, puikaus klimato ir gyventojų svetingumo. Viena egzotiškiausių ir spalvingiausių pietryčių Azijos šalis nei vieno nepaliks abejingo. Leiskitės į kelionę ir ištyrinėkite populiariausias lankytinas vietas Tailande.

Nong Nooch tropinis sodas

Tropinis Nong Nooch sodas vietinių gyventojų dar vadinamas Orchidėjų sodu, nors jos užima tik trečdalį teritorijos. Be šių nuostabių augalų, 81 hektaro žemės plote taip pat galima grožėtis įvairių rūšių medžiais, kaktusais, gėlėmis. Gražiai sutvarkyta ir apsodinta teritorija paliks neišdildomus įspūdžius. Lankytojai supažindinami su tradicinėmis tajų dainomis ir šokiais, vyksta dresuotų dramblių pasirodymai, turistus džiuginantys žaisdami futbolą, tapydami paveikslus ar darydami masažą. Tropinis sodas įkurtas maždaug 20 kilometrų nuo Patajos. Daugiau apie Nong Nooch skaitykite paspaudę šią nuorodą.

Lankytinos vietos Tailande:

Ajutajos miestas (Ayutthaya)

1351 metais karaliaus U-Tongo įkurtas miestas daugiau nei 400 metų buvo Tailando sostinė. Ajutaja išsidėsčiusi apie 80 km į šiaurę nuo Bankoko, prie Menam Čao Prajos upės ir jos Pasako ir Lopburio intakų, tarp gausybės kanalų ir protakų, todėl šis miestas dar vadinamas „Rytų Venecija“. Ideali geografinė vieta Ajutają pavertė prekybos sostine Azijoje. Iki 1700 metų miestas tapo vienu didžiausių pasaulyje, kuriame gyveno apie vienas milijonas žmonių. Karalystės klestėjimo metai baigėsi 1767 metais, Birmos armijai sugriovus miestą. Tačiau vėliau Ajutaja atstatyta už kelių kilometrų į rytus nuo senojo miesto griuvėsių, kurie dabar sudaro Ajutajos istorinį parką (Phra Nakhon Si Ayutthaja), įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jame yra išlikusių XIV-XVIII amžiuje statytų rūmų, pagodų griuvėsių, gausu šventyklų: Wat Phra Ram – viena seniausių Ajutajos šventyklų, pastatyta vietoje, kur kremuotas šios karalystės įkūrėjas, Phra si Sanphet – viena didžiausių miesto šventovių ir kt. Čia puikiai atsispinti Tailando istorija, kultūra ir papročiai.

Ajutajos miestas

Samut Prakan krokodilų ūkis ir zoologijos sodas

Ūkis pastatytas 1950 metais. Tai pirmasis krokodilų ūkis Tailande, kuris iki šių dienų laikomas didžiausiu pasaulyje. Trys kilometrai nuo Samut Prakan miesto esančioje fermoje gyvena daugiau nei 60 tūkstančių įvairiausių rūšių krokodilų. Lankytojams yra siūloma kas valandą stebėti įdomius, bet kartu ir bauginančius pasirodymus su dresuotais ropliais. Ar jūs išdrįstumėte įkišti ranką ar galvą į krokodilo nasrus? Bebaimiai krokodilų dresuotojai ne tik išdrįsta, bet ir dėl lankytojų rengia šou, kurie sukausto visų žiūrovų žvilgsnius. Čia taip pat įrengtas zoologijos sodas, kuriame pamatysite dramblius, tigrus, kupranugarius, šimpanzes, gyvates, vėžlius, begemotus, o dinozaurų muziejuje išvysite natūralaus dydžio trylika rūšių dinozaurų modelius ir skeletus.

Tinklalapis: http://www.worldcrocodile.com

Bankokas

Bankokas – didžiausias Tailando miestas bei pagrindinis upių ir jūrų uostas, kuriame gyvena daugiau nei 10 milijonų žmonių. Tai kontrastų kupinas miestas, kuriame dabartis susipina su praeitimi: vienuose rajonuose dangų rėžia šimtaaukščiai dangoraižiai, kituose – gyvenama taip, kaip prieš penkiasdešimt metų buvo gyventa kaimuose. Čia taip pat gausu įvairiausių lankytinų vietų, kurias būtina aplankyti viešnagės Bankoke metu: auksu spindinčios šventyklos; tradicinės mugės ir turgūs; visada žaliuojantys parkai; gyvenamieji rajonai, kuriuose stengiamasi išsaugoti autentišką miesto vaizdą.

Bankokas

San Kamphaeng karštosios versmės

Karštosios versmės plyti keturiasdešimties akrų užimančiose medžių apsuptose derlingose kalvose, apie 36 kilometrai nuo Chiang Mai miesto. Įspūdingai apsodintame parke žydi margaspalvės gėlės, auga medžiai. Tai puiki vieta norintiems pabūti gamtos draugijoje ar išsigydyti ligas bei atjauninti organizmą: natūralus versmių vanduo, išskiriantis didelį sieros kiekį, pasižymi gydomosiomis savybėmis. Jo temperatūra siekia daugiau nei 100 ºC. Kelionė į karštąsias versmes dažnai derinama su kelione į San Kamphaeng amatų kaimelį bei į Borsang – Tailando „skėčių kaimelį“. Jis garsėja rankų darbo skėčiais, pagamintais iš bambuko ir ryžių popieriaus.

Chiang Mai miestas

Chiang Mai miestas įkurtas šiaurinėje Tailando dalyje 1296 metais. Tai antras pagal dydį miestas šalyje, turintis maždaug 200 tūkstančių gyventojų. Palyginimui, Bankoke gyvena apie 10 milijonų žmonių, todėl nesunku suprasti, kodėl sostinės gyventojai mėgsta atostogų metu lankytis Chiang May mieste. Šią kryptį vis dažniau atranda ir užsienio turistai. Nors per pastaruosius dvidešimt metų turizmas sparčiai vystėsi, miestas sugebėjo išlaikyti savo žavesį. Svečiams yra siūloma apsilankyti zoologijos soduose, klinčių uolose, orchidėjų, drugelių, gyvačių ūkiuose, nacionaliniuose parkuose, karalių rūmuose, muziejuose, maisto ruošimo mokyklose, pasivažinėti dviračiais ar motociklais, jodinėti… Pramogų ir lankytinų vietų šioje provincijoje tikrai netrūksta.

Chiang Mai miestas

sxc.hu nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.