Budapešto urvai: kuriuose apsilankyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Budapeštas. Turistų lankomi urvaiJeigu kada teks pabuvoti Budapešte, turėtumėte žinoti, kad miestas garsėja ir natūraliais požeminiais urvais, kuriuos prieš milijonus metų suformavo tekantis terminis vanduo. Budapeštas vienas iš nedaugelio miestų pasaulyje, kuriame yra daugiau nei 100 urvų! Šiuos urvus galima rasti po gyvenamaisiais rajonais ant Buda kalvos, dešiniajame Dunojaus upės krante. Ne visi urvai yra atviri lankytojams, tačiau į kai kuriuos galima ir tikrai verta nuvykti.

Pilies urvas (Castle Cave/Várbarlang)

Urvas visai neseniai atidarytas visuomenei. Tai labirintinė urvų sistema, kurią sudaro įvairios natūraliai susiformavusios ertmės ir žmogaus kasti gilūs rūsiai. Antrojo pasaulinio karo metu urvas buvo naudojamas kaip slėptuvė ir saugykla. 40 min. trukmės ekskursijos su gidu metu išvysite požeminius šulinius, terminių vonių griuvėsius, buvusius sandėlius bei Antrojo pasaulinio karo metais vokiečių naudotas patalpas kaip įtvirtinimus.

Adresas: 1014 Budapest, Országház utca 16, Hungary

Darbo laikas: II-VII 10:00-18:00 val.

Kalba: turai vyksta anglų ir vokiečių kalbomis

Autobusas: 16 numeris (Varbusz), išlipimo stotelė – Szentharosag ter.

Tinklalapis: http://www.c3.hu/~kzoli/cave/


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Buda pilies labirintai (Buda Castle Labyrinth/Budavári Labirintus)

Budos pilies labirintas – pasaulinio paveldo dalis. Tai požeminių urvų kompleksas, esantis 16 m gylyje po žeme, kurio lubos ir sienos skaičiuoja pusę milijono metų. Urvai suskirstyti į keturis mažesnius labirintus, kuriuose šiuo metu įsikūrusi kavinė, restoranas, parodų salė ir projektų kambarys. Labirintas visuomenei atidarytas 1983 m., jame buvo įrengtas pats didžiausias vaškinių figūrų muziejus Vengrijoje.

Adresas: I, Úri utca 9, Budapest, Hungary

Darbo laikas: II-VII 10:00-18:00 val.

Kalba: turai vyksta anglų ir vokiečių kalbomis

Autobusas: 16 numeris (Varbusz), išlipimo stotelė – Szentharosag ter.

Tinklalapis: http://www.labirintus.com


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Palvolgyi urvas (Palvolgyi Cave/Pálvölgyi cseppkőbarlang)

Pasak legendos, urvas atrastas atsitiktinai pasiklydus ganomai aviai. Jis unikalus dėl vietomis staiga besikeičiančio aukščio. Šis stalaktitų urvas yra ilgiausias Buda kalvoje ir trečias pagal ilgį Vengrijoje, atrastas 1904 metais. Jo ilgis viršija 7200 metrų, o aukštis yra kiek daugiau nei 100 metrų, temperatūra žiemą – vasarą apie 11 laipsnių šilumos. Nuo 1944 m. šiai teritorijai pritaikyti padidinti gamtos apsaugos reikalavimai.

Adresas: II, Szépvölgyi út 162, Budapest, Hungary

Darbo laikas: II-VII 09:00-16:00 val.

Autobusas: 65 numeris (Kolosy tér), išlipimo stotelė – Pálvölgyi Cseppkőbarlang.

Tinklalapis: http://palvolgyi.atw.hu/


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Szemlohegyi urvas (Szemlohegyi Cave/Szemlőhegyi-barlang)

Tai vienas vertingiausių gamtos turtų Budapešte. Šiuo metu yra ištirta apie 2200 metrų ilgio urvo, tačiau lankytojams atvira tik 250 m ilgio trasa. Urvai sudaryti iš įvairių mineralų klodų, susiformavusių veikiami terminių vandenų. Vaikštant betoniniais šaligatviais ir laiptais galima pamatyti nuostabaus grožio gipso kristalus, pasigrožėti įspūdingu sienų apšvietimu. 1930 m. atrastas urvas pasižymi itin švariu oru. Žemesniuose jo lygiuose įkurta kvėpavimo takų gydykla. Ekskursijos pabaigoje esančiame urvų muziejuje galima apžiūrėti visoje Vengrijoje atrastų urvų planus. Šiame urve yra pastovi 12 laipsnių temperatūra.

Adresas: Pusztaszeri út 35, Budapest, Hungary

Darbo laikas: II-VII 09:00-16:00 val.

Autobusas: 29 numeris (Kolosy tér), išlipimo stotelė – Szemlőhegyi barlang.

Tinklalapis: http://www.szemlohegyi.atw.hu/


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.