Budapešto Žvejų bastionas – geriausia vieta mėgautis pasakiškais miesto vaizdais

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Žvejų bastionasŽvejų bastionas Budapešte – gerai žinomas dėl atsiveriančių nuostabių panoraminių vaizdų į Budos pusę. Tai populiariausia apžvalgos vieta bei vienas iš mėgstamiausių turistų lankomų objektų mieste. Architektūrinis šedevras stovi Pešto dalyje esančiame Pilies rajone, už Dievo Motinos bažnyčios (Matthias).

Pirmutinis bastionas pastatytas Viduramžiais, kalvos papėdėje ant seno pylimo. Jo paskirtis buvo ginti ir saugoti žvejų gildiją, kurie gyveno netoli  Vízívaros (Budapešto rajonas). Nuo to ir kilo šio objekto pavadinimas.

Dabartinis bastionas suprojektuotas architekto Frederiko Schlek. Statybos darbai truko nuo 1899 iki 1905 metų. Statinys puikus neogotikinio ir neoromantinio stiliaus derinys, kurį puošia bokšteliai, parapetai, projekcijos bei daugybė laiptelių. Bastionas sudarytas iš septynių bokštų – kiekvienas jų simbolizuoja vieną iš 7 magijarų genčių, atvykusių į Vengrijos teritoriją 896 metais.

Žvejų bastionas – geriausia vieta grožėtis miesto panoraminiais vaizdais. Iš bokštų matosi Margaritos sala, Šv. Stepono bazilika, Vengrijos parlamentas, Mokslų akademija, tiltai, Dunojaus upe plaukiantys laivai.

Šalia bastiono 1906 metais pastatyta bronzinė pirmojo krikščionio Vengrijos karaliaus Šv. Stepono statula. Jis vaizduojamas sėdintis ant arklio. Statulos autorius – architektas Alajos Strobl.

Gretimais yra Dievo Motinos (Matthias) bažnyčia – viena svarbiausių Budapešte. Joje karūnuoti dauguma Vengrijos karalių. Bažnyčia pastatyta 1255 metais, tačiau kiekviename šimtmetyje dėl vienų ar kitų priežasčių ją tekdavo rekonstruoti – statinys buvo atstatomas vis kitu, tame laikmetyje popiuliaru, architektūriniu stiliumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.