Geriausi paplūdimiai Maltos, Gozo ir Komino salose

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Geriausi paplūdimiai Maltos, Gozo ir Komino salose Nors daug kas sako, jog Malta ne ta šalis, kurioje verta leisti dienas gulint paplūdimyje ar viešbutyje prie baseino – mes su tuo sutinkame tik iš dalies. Atostogos yra atostogos, o jos asocijuojasi ne tik su šalies ar miesto pažintimi, bet ir su poilsiu. Tad idealiausios atostogos Maltoje bus tada, kai skirsite laiko ir saulės vonioms, ir šalies pažinimui. Maltoje nėra tiek daug paplūdimių, kiek Koso ar Maljorkos salose. Dauguma Maltos pakrančių akmenuotos ar net uolėtos, tačiau yra ir gražaus smėlio paplūdimių, kuriuose geras poilsis garantuotas!

Mellieha Bay/Ghadira Bay, Malta

Mellieha Bay, vietinių gyventojų vadinamas tiesiog – L-Ghadira  – didžiausias bei populiariausias paplūdimys Maltoje ir, turbūt, vienas geriausių visoje Viduržemio jūroje, todėl vasaros laikotarpiu, ypač savaitgaliais, jis būna tiesiog perkrautas. Jame galėsite išsinuomoti gultus ir skėčius nuo saulės. Pakrantėje yra keletas barų, lauko kavinių, kuriose galėsite užkąsti ar atsigaivinti. Paplūdimys populiarus tarp šeimų, keliaujančių su mažais vaikais, kadangi vanduo maždaug 50 metrų atstumu nuo kranto vis dar seklus.

Aktyvaus vandens sporto mėgėjai paplūdimyje taip pat nenuobodžiaus. Čia yra galimybė paplaukioti su vandens slidėmis, burlentėmis, užsiimti kitomis vandens pramogomis. Yra įkurta nardymo mokykla.

Paplūdimys lengvai pasiekiamas viešuoju transportu ir automobiliu. Yra parkavimo aikštelė. Ghadira Bay rasite maždaug 2 km į šiaurę nuo Mellieha kaimo.

Golden Bay ir Ghajn Tuffieha Bay, Malta

Šie du labai patrauklūs paplūdimiai yra vakarinėje Maltos dalyje, netoli Mgarr miestelio, įsikūrę vienas šalia kito. Golden Bay paplūdimys yra truputį populiaresnis dėl jame įsikūrusio vieno didžiausių Maltoje 5 žvaigždutes turinčio viešbučio, netoli esančios autobusų stotelės ir automobilių stovėjimo aikštelės. Tai antras pagal dydį paplūdimys saloje. Šiltuoju metų sezonu abu pliažai sausakimši, tačiau Ghajn Tuffieha Bay paplūdimys yra ramesnis ir jį labiau mėgsta vietiniai gyventojai bei šeimos su vaikais. Paplūdimiai yra gražiose, nuostabaus kraštovaizdžio įlankose, iš kurių galima stebėti pasakiškus saulėlydžius.

Paplūdimiuose teikiamos skėčių ir gultų nuomos paslaugos, veikia vandens pramogų nuomos punktai. Yra keletas barų ir kavinių.

Maltos Auksinis paplūdimys

St. Peter’s Pool, Malta

Gražus, natūraliai susiformavęs baseinas – ideali vieta praleisti poilsio dieną atokiau nuo judrių turistinių vietų ar perkrautų paplūdimių. Tiesa, čia nebus puraus auksinio smėlio, teks gulėti ant uolų. Tačiau poilsiaujant tikrai verta apsilankyti, nors kelias, vedantis į šią vietą, nėra toks geras, kokio norėtųsi.

Šv. Petro baseinas populiarus tarp vietinių gyventojų, kurie gyvena netoliese esančiuose kaimuose bei tarp turistų, kurie nori ramiai praleisti dieną. Keliaujantiems su vaikais šis paplūdimys netinka.

Tai vienas gražiausių gamtos baseinų, esantis pietvakarinėje Maltos dalyje, netoli Marsaxlokk. Šv. Petro baseinas puiki vieta nardyti su kvėpavimo vamzdeliu. Beje, į jūrą teks nulipti įrengtomis kopėčiomis.

Paradise Bay, Malta

Nors Rojaus paplūdimys nėra didelis, tačiau yra vienas patraukliausių Maltoje, apsuptas natūralios gamtos ir skalaujamas skaidraus vandens. Iš čia atsiveria gražus kraštovaizdis į apylinkes, galima matyti Gozo ir Komino salas, kurias supa žaliai mėlynas Viduržemio jūros vanduo. Rojaus paplūdimys žinomas ir dėl didžiausio Maltoje rengiamo paplūdimio vakarėlio – „Love Sexy“, vykstančio kiekvienų metų gegužės pabaigoje. Į jį susirenka geriausi vietiniai didžėjai.

Šį paplūdimį rasite Maltos šiaurinėje dalyje, netoli Cirkewwa uosto, iš kurio keltu galima nuplaukti iki Gozo ir Komino salų. Taip pat čia įsikūręs geriausias Maltoje nardymo centras, veikiantis ištisus metus. Paplūdimys puikiai tinka nardyti su vamzdeliu. Yra keletas barų, galima išsinuomoti gultus ir skėčius. Veikia vandens pramogų nuomos punktai.

Pretty Bay, Malta,

Pietryčių Maltoje, Birzebugga mieste esantis smėlio paplūdimys. Kažkada tai buvo uolėta įlanka, tačiau prasidėjus uosto gilinimo darbams, paplūdimys supiltas iš jūros iškastu smėliu. Jį daugiau renkasi vietos gyventojai, kadangi dažniausiai šiaurinėje salos dalyje apsistoję turistai nevažiuoja tiek kelio vien dėl pagulėjimo pliaže. Be to, šalia esantis uostas turistams taip pat gali nekelti susižavėjimo.

Tačiau jeigu vyksite ištyrinėti istorines šventyklas, olas, esančias šioje salos dalyje – užsukite pasilepinti ir saulės voniomis. Krantinė nusėta barais, kavinėm, restoranais, užkandžių kioskais. Įrengtos žaidimų, futbolo aikštelės – puiki atrakcija vaikams. Netoli yra autobusų stotis, todėl nesudėtingai pasieksite Birzebugga miestą, o iš jo – salos sostinę Valetą.

Anchor Bay, Malta

Šiaurinėje Maltos dalyje, maždaug vienas kilometras nuo Mellieha kaimelio, esantis paplūdimys. Didelių ir stačių uolų apsupta įlanka garsi dėl „Popajaus“ kaimo. 1979 metais buvo filmuojamas Popajaus filmas, kuriame vaidino Robin Williams. Šiandien šis kaimelis paverstas teminiu parku.

Paplūdimyje galima išsinuomoti skėčius, gultus, veikia vandens sporto nuoma, yra keletas užkandinių. Anchor Bay labai populiarus nardytojų tarpe. Čia yra didelių povandeninių urvų, kuriuose gausu įvairių egzotinių gyvių.

Blue Lagoon, Comino

Dauguma iš jūsų turbūt leisis į kelionę apžiūrėti Komino salos, todėl būtinai apsilankykite Mėlynojoje lagūnoje, kurią sudaro du nedideli paplūdimiai. Čia vaizdas primins paveikslėlį iš atviruko – šviesiai mėlynas krištolo skaidrumo vanduo su balto smėlio dugnu.

Seklus ir labai skaidraus vanduo traukte traukia vietinius gyventojus bei turistus, kurie dažnai šią lagūną įrašo į lankytinų vietų sąrašą. O dėl keleto urvų ir įvairiaspalvių žuvelių – lagūna labai populiari nardytojų tarpe. Norint užsiimti geresnę vietą paplūdimyje, rekomenduojama atvykti anksti ryte.

Mėlynoji lagūna Komino saloje Malta

Ramla l-Hamra, Gozo

Ramla l-Hamra gražaus smėlio paplūdimys Gozo saloje. Jį rasite to paties pavadinimo įlankoje. Maltiečių kalba – Ramla–Hamra reiškia „raudonas paplūdimys“. Tai didžiausias smėlio paplūdimys Gozo saloje. Jis turistus vilioja savo unikaliu rausvai oranžinės spalvos smėliu, mėlynu vandeniu, įlankos viduryje vis dar stovinčia, 1881 metais pastatyta, Mergelės Marijos statula bei Kalipsės uolomis, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į slėnį.

Aplink įlanką žaliuojanti gamta, supančios uolos suteikia paplūdimiui savitumo, todėl jis laikomas vienu gražiausių visoje Maltoje. Populiarumu taip pat nenusileidžia – šią vietą pamėgę vietiniai, turistai ir nardytojai. Nors vasaros metu paplūdimys perkrautas, vietos užteks visiems!

Azure Window – Inland Sea, Gozo

Dveiros įlanka verta jūsų apsilankymo ne tik dėl pasiplaukiojimo, tačiau ir dėl nuostabių gamtos sukurtų stebuklų – Žydrojo lango ir Vidinės jūros. Tai viena iš gražiausių ir įspūdingiausių vietų Gozo saloje. Čia turi apsilankyti visi keliaujantys į Maltą!

Vidinė jūra yra natūraliai susiformavusi lagūna. Vanduo į nedidelę įlankėlę prateka per siaurą 50 metrų ilgio urvą. Paplūdimys nėra didelis, krantas ir jūros dugnas nusėtas mažais akmenukais, todėl nėra labai patogus, tačiau ramus ir seklus vanduo puikiai tinka maudytis vaikams.

Šalia yra kelios lauko kavinės. Galima išsinuomoti valteles, kuriomis praplauksite pro Vidinės jūros urvą bei iš arčiau apžiūrėsite Žydrąjį langą. Šios vietos garsėja kaip puiki vieta nardymui.

San Blas Bay, Gozo

Tai nedidelis, nuošalus paplūdimys su nuostabiais vaizdais ir švariu Viduržemio jūros vandeniu, esantis Gozo salos šiaurinėje dalyje. Paplūdimyje smėlis kaip ir Ramla Bay – rausvai oranžinės spalvos. Norint pasiekti šią vietą, teks eiti pėsčiomis. Artimiausia automobilių stovėjimo aikštelė yra už 2 km.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.