Keletas patarimų vykstantiems į Marakešą

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Keletas patarimų vykstantiems į MarakešąPatarimai keliautojams, ypač tiems, kurie vyksta pirmą kartą – tikrai nepamaišo. Bet kokiu atveju, visada gerai žinoti, ko tikėtis svetimoje šalyje ar ką daryti, kad kelionė būtų be rūpesčių. Dalinamės keletu patarimų vykstantiems į Marakešą. Tikimės, kad pravers.

Skrendant tiek į Marakešą, tiek į kitą Maroko miestą būtina turėti pasą, kuris po grįžimo į Lietuvą galiotų dar 6 mėnesius.

Kad aplankytumėte kur kas daugiau įdomių vietų Marakeše, rekomenduojame nusipirkti 24 arba 48 val. galiojančius turistinio autobuso bilietus. Su šiuo bilietu galėsite važiuoti dviem maršrutais: „Safari tour“ ir „City tour“. Šie autobusai važiuoja pro visas lankytinas vietas. Apvažiavę bent vieną ratą, pradėsite „gaudytis“ mieste, aplankysite Marakešo užmiestį, pasigėrėsite nuostabia gamta. Be to, nemokamai gausite žemėlapį.

Vykstant grupelei gali apsimokėti naudotis taksi paslaugomis. Jos nėra brangios, tačiau dėl kainos būtina susitarti prieš įlipant!

Pirkdami įvairias prekes, tuo pačiu ir suvenyrus, būtinai derėkitės. Nesileiskite būti apgautiems, kadangi tik turistams prekių kainos pakyla nuo kelių iki keliolikos kartų.

Keliaujant savaitei ar ilgiau į Marakešą ir nesiruošiant aplankyti kitų miestų, ieškokitės nakvynės su baseinu. Miestas nesiriboja su jūra, o 7 ar daugiau dienų jame per daug. Todėl likusias atostogų dienas galėsite drybsoti ne tik viešbučio kambaryje, bet ir prie baseino.

Skiepų ir vizų vykstant į Maroką nereikia.

Turėkite omenyje, kad Maroke galioja visai kitokios taisyklės. Viena iš tokių – draudžiama fotografuoti/filmuoti valstybinius objektus, valstybinėse įstaigose dirbančius asmenis; draudžiama kritiškai kalbėti apie karalių, jo šeimą, monarchijos koncepciją.

Maisto produktus, tarp jų ir geriamąjį vandenį pirkite tik dideliuose prekybos centruose. Gerti vandenį iš čiaupo – nerekomenduojama.

Valiutą išsikeisite oro uostuose. Prašykite, kad iškeistų kuo smulkesnėmis kupiūromis.

Afrika. Šiluma, o greičiau karštis – garantuotas! Visada būkite užsidėję kepurę, o atviras kūno vietas išsitepkite kremu nuo saulės. Gerkite daug vandens.

Apžiūrint religines vietas būtina uždengti kuo daugiau nuogo kūno. Netgi mieste, nežiūrint didelės kaitros, patys marokiečiai dažniausiai dėvi džinsus ir marškinėlius, o moterys tradicinius drabužius, dengiančius visa kūną. Moterims ir merginoms, taip pat rekomenduojama nuvykus pridengti kuo daugiau kūno. Vietiniai įstatymai iki vestuvių moterims neleidžia mylėtis, tad maroko vyrų geriau neprovokuokite iššaukiančia išvaizda.

Šalia turistinių vietų, dažnai būna policininkas, siekiantis užtikrinti Jūsų saugumą. Tad pastebėsite, jog šiose vietose pristojančių įkyrių gatvės prekeivių yra mažiau.

Arbatpinigiai restoranuose gali būti įtraukti į sąskaitą, jeigu taip nėra, pagal tradiciją paliekama 10 proc. nuo išleistos sumos.

Į Maroką negalima įsivežti/išsivežti daugiau kaip 1000 dirhamų, geriausia vežtis eurus, kuriuos vos tik atvykus išsikeisite į dirhamus ir atvirkščiai.

 

 

Žinote daugiau patarimų? Pasidalinkite jais su visais! Rašykite – info@urkistravel.lt.

1 komentaras to Keletas patarimų vykstantiems į Marakešą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.