Kodėl iš Maroko dauguma grįžta nusivylę? Ko tikėtis Marakeše?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kodėl iš Maroko dauguma grįžta nusivylę? Ko tikėtis Marakeše?Skrendam į Marakešą – sakau savo draugams. Visų akys spinduliuoja iš laimės ir iš begalinio noro keliauti, ir ne į bet kur, o į Afriką, į Maroką! Šalis mums asocijuojasi su egzotika, kitokiu gyvenimo būdu, kultūra, papročiais. Bet jūs nustebsite, dauguma aplankiusių šią šalį…nusivilia. Faktas, kad keliaus į Afriką užgožia mintis apie šalyje vyraujantį skurdą. Ir nežinia kas kaltas dėl „nevykusios kelionės“, – ar žmogaus neišprusimas, ar įgimtas noras skųstis, reikšti nepasitenkinimą dėl nereikšmingų dalykų.

Afrika ne Europa, tad jokiu būdu negalima lyginti šių žemynų. O prieš išvykstant būtina pasidomėti apie toje šalyje vyraujančias tradicijas, papročius ir gyvenimo būdą.

Ko iš tikro reikia tikėtis nuvykus? Kaip elgtis netikėtoje situacijoje? Vykstantiems į Marakešą pateikiame faktus, padėsiančius greičiau pritapti ir parsivežti tik gerus įspūdžius iš „kito pasaulio“.

Pasiruoškite nakvynės akibrokštams

Viešbučių žvaigždučių klasifikavimo sistema skiriasi nuo klasifikavimo Europoje. Tad užsisakydami Marakeše nakvynę visada atimkite 1-1,5 žvaigždutės nuo esamų žvaigždžių skaičiaus. Norint geresnių gyvenimo ar paslaugų sąlygų rezervuokitės tarptautinių tinklų viešbučius, jie daugiau mažiau atitiks Europoje vyraujantį klasifikavimą, tačiau už kambarius mokėsite kur kas daugiau.

Lengvai susirasite „draugų“

Tikra tiesa. Vos tik išeisite iš oro uosto prisistatys žmogus siūlantis taksi paslaugas, o esant mieste prikibs ne vienas norintis padėti susiieškoti viešbutį ar kokią lankytiną vietą. Už tokias „paslaugas“ paprašys ir atlyginimo. O bevaikščiojant turguose ar kitose prekybos vietose nespėsite atsisakinėti jų pasiūlymams įsigyti prekes „geriausia“ kaina. Todėl jeigu pamatysite patinkantį daiktą – neužkibkite ir derėkitės. Arabai turistus laiko (net ir lietuvius :D) vaikščiojančiais pinigų maišais, tad nenustebkite, jog už niekuo neypatingą kaljaną paprašys „tik“ 600 Lt!

Vienas didelis labirintas

Jeigu sakoma, kad Venecijoje galima pasiklysti net turint žemėlapį, ką jau kalbėti apie Marakešo senamiestį. Šimtai siaurų, mažų gatvelių ir nei vieno pavadinimo. Eini ir net nežinai kur, nors rankoje didžiausias žemėlapis. Juokinga, o kartu ir graudu, kai pagal žemėlapį esi visai šalia lankytino objekto, tačiau, kad ir kiek bevaikščiotum vis tiek jo nerandi. Esant netoli turistinio objekto, kartais naudinga „plaukti“ su didesne turistų grupele, kuri ir parodys kelią.

Su transportu ne ką geriau

Pagrindinės gatvės užkištos kelis dešimtmečius skaičiuojančiais automobiliais ir mopedais. Naujų transporto priemonių beveik nepamatysite. Net neverta kalbėti apie gryną orą. Eismas Marakeše chaotiškas, tarytum nedominuoja nei šviesoforai, nei perėjos, tačiau kaip bebūtų keista – nepamatysite greitosios ar policijos, lekiančios įjungtais garsiniais signalais.

Su viešuoju transportu irgi ne pyragai. Įsėdus – nežinia kur nuvažiuosi, o ir pasiklausti vairuotojo ar keleivių turbūt bus neįmanoma be arabų kalbos.

Kvapai gali išversti iš kojų

Ir visai ne perkeltine prasme, o tiesiogine. Kvapų įvairovė labai didelė, tik deja, kur kas daugiau nemalonių nosiai aromatų. Apsilankykite prekybos zonose (pvz.: turguose) – nesusiraukus neišeis išbūti. Bet ko norėti, kai mėsa ar žuvis ne šaldytuvuose, o demonstratyviai pakabinta 30 laipsnių karštyje, daržovės ir vaisiai taip pat „kepa“… O jei dar pravažiuoja arkliukas su pilnu maišu kakučių? Tokia ta Marakešo kasdienybė…

Ne viskas taip blogai…

Iš tikro juk vykstame į gana skurdžią valstybę. Galbūt dėl to turistai nesirenka Kasablankos, kuri net iš tolo neprimena tikro marokietiško gyvenimo stiliaus. Renkamės istorijos išlaikytus miestus, kaimelius su autentiška kultūra ir savitais arabiškais bruožais.

Jei paklaustumėte, ar verta vykti į Marakešą? Atsakysime: – Taip!!! Tačiau važiuodami nesitikėkite įprastų akiai dalykų, ypač senojoje miesto dalyje. Turėkite omenyje, kad tai skurdi šalis, skurdus ir Marakešas. Kontrastą pamatysite tik vidutinės klasės ir prabangių viešbučių kvartaluose bei naujojoje miesto dalyje. Žinodami tai, nesusigadinsite kelionės ir parsivešite tik įdomius įspūdžius.

Pasakojimai buvo paremti įspūdžiais Marakeše. Tačiau daugiau ar mažiau panašūs dalykai dedasi ir kituose Maroko miestuose.

 

 

Lankėtės Maroke ar kitoje Afrikos valstybėje? Pasidalinkite savo įspūdžiais, patarimais arba nuotraukomis! Siųskite informaciją el.p. info@urkistravel.lt.

2 komentarai Kodėl iš Maroko dauguma grįžta nusivylę? Ko tikėtis Marakeše?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.