Nuo Maroko iki Tuniso: įdomūs faktai apie Atlaso kalnus

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Vingiuoti kalnų takeliai, įspūdinga panorama, berberų gyvenvietės – tik keletas priežasčių, dėl kurių turistai noriai leidžiasi į žygius. Jeigu lankysitės Maroke, Alžyre ar Tunise – Atlaso kalnai turėtų būti vienas iš lankomų objektų.

Pateikime jums keletą įdomių faktų:

Atlaso kalnų grandinė driekiasi maždaug 2500 km per tris valstybes: Maroką, Alžyrą ir Tunisą.

Kalnai atskiria Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno pakrantes nuo Sacharos dykumos.

Toubkalis – aukščiausia viršūnė visoje kalnų grandinėje, esanti Maroke. Jos aukštis siekia 4167 metrus. Kitos dvi aukščiausios viršūnės taip pat yra Maroke, esančiame Ounoukrim kalne: Timzguida viršūnė virš jūros lygio pakilusi 4089 m, Ras Ouanoukrim viršūnė – 4083 m.

Kalnai pritraukia daug turistų. Tai ideali kryptis žmonėms, mėgstantiems žygius ir alpinizmą. Atlaso kalnuose galima grožėtis nepaprastais neaprėpiamų tolių vaizdais, sniegotomis kalnų viršūnėmis, žaliais plotais bei kalnais ir uolomis.

Atlaso kalnai skirtomi į keturis regionus. Pirmasis susideda iš trijų kalnagūbrių, esančių Maroko ribose: Vidurinio Atlaso šiaurėje, Aukštojo Atlaso centre ir Antiatlaso pietuose. Aukštasis Atlaso kalnagūbris, kitaip dar vadinamas Didžiuoju Atlasu, yra aukščiausias visuose Atlaso kalnuose. Antras regionas yra Sacharos Atlasas, esantis Alžyre, trečias – Tel Atlasas, tūnantis Alžyre ir Tunise. Ketvirtas regionas yra Aures kalnai, besistiebantys į dangų Tunise ir Alžyre.

Aukštojo ir Viduriniojo Atlaso kalnų šlaitai apaugę tankiais miškais. Juose auga pušys, ąžuolai, kedrai.

Atlaso kalnuose randama įvairių naudingų iškasenų: aukso, sidabro, cinko, švino, geležies.

Berberai Atlaso kalnuose gyveno tūkstančius metų. Rasta įrodymų, kad Atlase gyventa jau prieš 3000 m pr. Kr.

Kalnuose gyveno vienintelės Afrikoje meškos, kurių medžiojimas buvo plačiai paplitęs. Manoma, kad paskutinis šių meškų atstovas išnyko 1800 metų pabaigoje.

Maroko ir Alžyro Atlaso kalnuose gyvena nykstantys berberiniai leopardai. Šie gyvūnai skiriasi nuo kitų leopardų storu kailio sluoksniu, kuris padeda išgyventi atšiauriomis kalnų sąlygomis.

Afrikoje slidinėti taip pat įmanoma! Vienintelis modernus slidinėjimo kurortas įkurtas Maroke esančiame Oukaimedeno kaimelyje. Slidinėjimo sezonas trunka nuo sausio iki kovo mėnesio.

sxc.hu nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.