Kelionė į Sicilijos salą: ieškantiems kaitresnės saulės ir aštresnės picos su mafijos prieskoniais

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

ragusa-sicilijaIeškantiems kaitresnės saulės ar aštresnės picos su mafijos prieskoniais rekomenduojama kelionė į Sicilijos sala. Čia už kiekvieno kampo slepiasi vis kita istorija. Į Siciliją 2017 metų vasaros sezonu skraidins kelionių organziatorius TezTour.

Ciklopų ir legendų žemė

Sicilijos kraštovaizdis sukuria nepamirštamą įspūdį – lėktuvu besileidžiant Katanijoje (antras pagal dydį Sicilijos miestas), keliautojus pasveikina aukščiausias Europoje Etnos ugnikalnis, uolėti kalnai kviečia pasivaikščioti, o vakarinė saulė nudažo Sicilijos miestams, kaimams būdingą terakotą. Terakota (it. terra cotta – degta žemė) – poringa, žemos degimo temperatūros natūralios molio spalvos keramika, kuria paįvairinti sicilietiški pastatai.

Sicilijoje aktyvus poilsis siejamas su kalnų ir vandens pramogomis bei galimybe susipažinti su vietos istorija, pamatyti galybę kultūros, architektūros objektų – ne veltui Sicilija vadinama ciklopų ir legendų žeme. „Šią labiausiai į pietus nutolusią Italijos salą atostogoms renkasi jaunesni aktyvūs žmonės, šeimos. Nors daugeliui salos pavadinimas siejasi su Italijos mafija, siciliečiai turistams yra labai draugiški ir juos vertina. Beje, salą itin mėgsta jaunavedžiai, mat Sicilijoje yra daug viešbučių patraukliomis kainomis, kurie orientuojasi būtent į medaus mėnesiui atvykstančias poras“, – sakė Šarūnė Bružaitė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto vystymo ir plėtros departamento vadovė.

sirakuzai-sicilija

Bizantija ir barokas lėkštėse

Saloje susidūrė finikiečių, kartaginiečių, elymų, romėnų, graikų kultūros. Bevaikščiodami po miestus, pavyzdžiui, Palermą, keliautojai gali pamatyti arabų namus ir arkas, Bizantijos mozaikas ar normanų pilių likučius. „Sicilija yra tikras kultūrų mišinys ir nors didelių „viskas įskaičiuota“ viešbučių nėra daug, saloje turistinių paslaugų kokybė yra geriausia Italijoje“, – sakė Š. Bružaitė.

Poilsiautojus Sicilijoje žavi paplūdimių įvairovė. Kiekvienas jų yra savitas ir unikalus – skiriasi ne vien pavadinimais. Riviera dei Ciclopi šalia Katanijos garsi iš vandens kyšančiomis uolomis, Isola Bella – smėlio liežuviais pasiekiamomis salomis, Marinello – unikalia mėlyno vandens ir geltono smėlio spalvine gama. Keliaujant aplink salą smėlį keis akmenys, akmenis – žolė, žolę – stačios uolos ir skardžiai. „Mėlyna vėliava“ apdovanotuose paplūdimiuose teikiamos visos reikiamos paslaugos, o visuomeninis transportas saloje yra geras ir patogus.

„Salą galima pervažiuoti per tris ar keturias valandas. Galima keliauti savarankiškai arba pasinaudoti siūlomomis ekskursijomis ir gidų paslaugomis. Organizuosime keliones tiek į kultūros paveldo, tiek ir į nuostabius gamtos objektus“, – pasakojo Š. Bružaitė.

etnos-ugnikalnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.