Kosta Dorada. Salou miesto istorija ir lankytinos vietos

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kosta Dorada. Salou miesto istorija ir lankytinos vietosSalou kurortas yra Taragonos provincijoje, Katalonijoje, Kosta Dorados pakrantėje. Nuo Reus ir Taragonos miestų ši poilsio zona nutolusi vos apie 10 km, o nuo Barselonos kiek daugiau nei 100 km. Tai didžiausias ir populiariausias kurortas Kosta Dorados pakrantėje, viliojantis auksiniais paplūdimiais, skalaujamais Viduržemio jūros, bei vienu didžiausiu Europoje atrakcionų parku – Port Aventura.

Salou – senovinis romėnų laikų miestas, kuriame mėgdavo laiką leisti turingieji pirkliai ir inperatoriai. Po romėnų ir saracėnų valdymo miestas tapo Taragonos religinio paveldo dalis.

1229 metais rugsėjo 6 dieną karalius Jaume I išplaukė iš Salou mieste pastatyto uosto užkariauti Maljorkos salos. Maljorkos prijungimas prie Aragono karalystė tapo istoriniu įvykiu, dėl kurio karaliaus vardu buvo pavadinta pagrindinė miesto gatvė ir jam pastatytas paminklas.

Ilgai netrukus, apie naująjį uostą sužinojo piratai, kurie gražų miestą pavertė viena iš pagrindinių plėšikavimo vietų. Dėl šios priežasties mieste sumažėjo gyventojų. Kad miestą apsaugotų nuo nekviestųjų, 1530 metais Taragonos arkivyskupas nusprendė pastatyti gynybinį bokštą – Torre Vella, kuris ne tik, kad išsilaikė iki šių dienų, bet ir jame vyksta įvairūs kultūriniai renginiai.

Nuo XX amžiaus pradžios iki 1960-ųjų Salou mieste sparčiai vystėsi turizmas. Šiandien tai gražus ir kosmopolitiškas vasaros kurortas, tapęs populiariausiu visoje Kosta Dorados pakrantėje.

Lankytinos vietos

Santa Maria del Mar bažnyčia – iš pat pradžių tai buvo koplyčia su viena nava ir nedidele varpine. Dievo namai buvo pašventinti 1766 metais. Po daugiau nei dviejų šimtų metų, tarp 1930 ir 1950 metų bažnyčia buvo padidinta iki tokio dydžio, kokią galima pamatyti šiandien. Nuo 1954 iki 1966 metų bažnyčioje dirbo paveikslų tapytojai – Lluis Guell ir Josep Grau Garriga.

Karaliaus Jaume I paminklas – karaliaus garbei, 1965 metais pastatytas paminklas, esantis Paseo de Jaume I gatvėje. Paminklas karaliui buvo pastatytas už Maljorkos užkariavimą 1229 metais.

Torre Vella – 1530 metais Taragonos arkivyskupo pastatytas gynybinis bokštas, kuris Salou miestui padėjo apsisaugoti nuo piratų išpuolių.

Salou miesto parkas – žalioji miesto zona, esanti Carles Buigas gatvėje. Prieš keletą metų tai buvo paprasčiausia stovyklavietė, kuri paversta viešuoju parku. Parkas apsodintas pušimis, gėlėmis – tai puiki vieta pasivaikščiojimui arba poilsiui ant suolelio.

Grojantis fontanas – pagrindinėje Jaume I gatvėje esantis šviesos ir garso efektais stebinantis vandens fontanas.

Port Aventura – vienas didžiausių Europoje teminių pramogų parkų, kiekvienais metais pritraukiantis apie 3 milijonus lankytojų. Tai labiausiai lankomas atrakcionų parkas Ispanijoje bei šeštas pagal lankomumą Europoje. Port Aventura pramogų kurorte įkurtas vandens parkas, yra daugybė įvairių atrakcionų, skirtų ir mažiems, ir dideliems, veikia net keturi viešbučiai. Atrakcionų parkas suskirstytas į 5 zonas, pristatančias skirtingas pasaulio dalis – Polineziją, Kiniją, Meksiką, Laukinius vakarus ir Vuduržemio regioną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.