Kroatija. Auksinio rago iškyšulys Bračo saloje – viena gražiausių pakrančių Europoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Bračo salojeBolo – miestas, esantis pietinėje Bračo salos pakrantėje yra populiari atostogų kryptis Kroatijoje. Didžiausia Bolo atrakcija – Auksinis ragas (Zlatni rat) – smulkiais akmenukais nusėtas smaigalio formos paplūdimys, 500 metrų besidriekiantis į jūrą. Įdomiai susiformavęs sausumos plotas įtakojamas stiprių povandeninių jūros srovių, bangų ir vėjo nuolat keičia savo padėtį. Auksinis ragas yra tik du kilometrai nuo Bolo miesto, todėl jis greitai pasiekiamas automobiliu arba pėsčiomis, einant pajūrio pakrante.

Bolo miestas savo svečiams siūlo turtingą kultūrinį ir istorinį paveldą, pradedant Domininkonų vienuolynu ir archeologinėm vietovėm, baigiant barokinio stiliaus dvarais, bažnyčiomis. Laisvalaikį paįvairinsite pasivažinėjimu dviračiais, nardymu, buriavimu. Kai kalbama apie Bolą, būtina išbandyti Dalmatijos virtuvę. Restoranai ir Bračo salos smuklės yra gerai žinomos dėl žuvies patiekalų, prie kurių pateikiamas garsus Bračo vynas.

Bračo sala pasižymi labai palankiu klimatu. Žiemos švelnios ir drėgnos, o vasaros sausos, karštos ir, žinoma, saulėtos, tačiau pučiantis silpnas vakarų vėjas palengvina gyvenimą karštomis dienomis. Bračo yra trečia pagal dydį sala Adrijos jūroje, išsidėsčiusi netoli Splito, Dalmatijos regione. Jos ilgis yra tik 40, o plotis 12 kilometrų. Aukščiausia salos vieta laikoma – Vidova Gora plokščiakalnis, iškilęs į 778 metrų aukštį.

zlatni-bol.com nuotr.

zlatni-bol.com nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.