Kvapą gniaužianti vieta Sicilijoje – Cofano gamtos rezervatas

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kvapą gniaužianti vieta Sicilijoje - Cofano gamtos rezervatasMonte Cofano – kalnuotas kalkakmenio kyšulys, su jam būdinga trikampe forma, esančia 659 metrai virš jūros lygio. Šis kyšulys yra Trapanio provincijos pakrantėje, tarp San Vito Lo Capo ir Bonagia miestų. Visa vietovė užima 537,5 ha ir apima nedidelius sezoninius pelkynus, sraunius tarpeklius ir keletą karstinių reljefų, kuriuos suformavo vandenyje pamažu tirpstantis kalkakmenis.

Kalnas sudarytas iš dolomito, kuris susiformavo maždaug prieš 200 milijonų metų. Šis kalnas yra atskirtas nedidele kalva nuo kaimyninės Gnarosa Marcato vietovės. Ją galima apžiūrėti einant taku, prasidedančiu nuo Cala Buguto paplūdimio ir besidriekiančiu per visą kalno ilgį. Nuo kalvos viršūnės atsiveria nuostabus pakrantės vaizdas. Rezervate esančiose Miceli, Buffa, del Crocefisso ir Mangiapane olose yra išlikę daug  priešistorinių laikų žmogaus pėdsakų: piešiniai ant sienų ar įrankiai iš akmens.

Monte Cofano gamtos rezervatas turistams siūlo išvysti nepaliestą grožį, išsaugotas reikšmingas gamtos vertybes, archeologinius objektus ir įspūdingus urvus. Galima aplankyti stebėjimo bokštus, kurie praeityje padėdavo apsisaugoti nuo piratų atakų ir skliautuotų lubų koplyčią, pastatytą iš akmenų bei uolienų, susidariusių iš vulkaninių pelenų (tufo). Šiandien šie objektai – istorinio paveldo dalis.

1991 m. birželio mėnesį teritorija paskelbta rezervatu.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.