Lankytinos vietos Miunchene (II dalis)

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Miunchene

Toliau tęsiame pažintį su lankomiausiomis vietomis Miunchene. Pateikiame jums dar septynis objektus, kuriuos verta aplankyti jūsų kelionės metu. Dar aštuonias lankytinas vietas rasite šioje nuorodoje.

Anglų sodas (Englischer Garten)

Anglų sodu laikomas Miuncheno miesto parkas, visuomenei atidarytas 1808 metais. Tai populiari vieta tarp vietinių gyventojų, kurie šį parką lanko norėdami pasivaikščioti, pabėgioti, pakvėpuoti grynu oru. Trijų kvadratinių kilometrų sodo teritorijoje taip pat įsikūrę alinės, arbatos namelis. Yra pastatytas kinų bokštas bei Monopteros neoklasicistinė šventykla.

Maisto turgus (Viktualienmarkt)

Šį Miunchene esantį maisto turgų yra pamėgę ne tik vietiniai gyventojai, tačiau ir turistai. Nuo pat turgaus atidarymo 1807 metais, jis vis plėtėsi ir šiandien jo teritorija užima 22 tūkst. kv. m. Jame vietos gyventojai pardavinėja gėles, augalus, daržoves, vaisius, kiaušinius, sviestą, žuvį, mėsą.

Miesto vartai

Viduramžiais istorinis miesto centras buvo apsaugotas siena. Įtvirtinimai pastatyti tarp 1285 ir 1347 metų. Į miestą buvo galima patekti per keturis vartus, tačiau šiandien yra išlikę trys: Karlstor, Isartor ir Sendlinger Tor.

Makso Jozefo aikštė (Max-Joseph-Platz)

Tai viena įspūdingiausių Miuncheno aikščių, besiribojanti su didžiaisiais miesto pastatais: Residenz rūmais, kuriuose nuo 1385 iki 1918 gyveno Bavarijos monarchai, 1818 metais pastatytu Nacionaliniu teatru bei XVIII amžiaus Operos rūmais. Aikštėje taip pat stovi pirmajam Bavarijos karaliui skirtas didelis paminklas.

Vokietijos muziejus (Deutsches Museum)

Vokietijos technologijų ir mokslo muziejus yra viena populiariausių Miuncheno atrakcijų, tinkančių bet kokio amžiaus lankytojams. Muziejus įkurtas 1925 metais miesto centre, Izaro upės saloje. Tai didžiausias tokio pobūdžio muziejus pasaulyje, gerai žinomas dėl neįtikėtinų istorinių eksponatų, lėmusių svarbius žingsnius mokslo ir technologijų srityje. Muziejaus ekspozicija apima tokias temas, kaip aviacija, astronomija, žemės ūkis, kompiuterija, chemija, elektra, jūrų navigacija, kasyba, geležinkeliai ir telekomunikacijos.

Residenz rūmai (Wittelsbach Residence)

Pačiame Miuncheno miesto centre esančiuose Residenz rūmuose nuo 1385 iki 1918 metų gyveno Bavarijos monarchai. Šie rūmai iškilo dar XIV amžiuje. Vėlesniais laikotarpiais rūmai buvo gražinami ir plečiami. Šiuo metu pietvakarinėje rūmų dalyje veikia muziejus, kurio eksponatai išsidėstę per 120 kambarių. Čia susipažinsite su karališkosios šeimos istorija, apžiūrėsite senovinius baldus, freskas, kitas karališkąsias vertybes.

Olimpinis miestelis (Olympiapark)

Olimpinis miestelis pastatytas 1972 metais vykusioms Olimpinėms žaidynėms. Nors nuo šių žaidynių praėjo daugiau nei keturios dešimtys metų, tačiau statiniai vis dar naudojami ir ši vieta yra tapus viena pagrindinių Miuncheno lankytinų atrakcijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.