Paryžiaus viešojo transporto bilietų rūšys ir informacija vykstantiems iš/į Beauvais oro uosto

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Paryžiaus viešojo transporto bilietų rūšys ir informacija

Paryžiaus kryptis yra viena populiariausių ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Kiekvienais metais šį miestą aplanko beveik trisdešimt milijonų turistų iš viso pasaulio. Taigi, planuojant kelionę svarbu žinoti įvairias smulkmenas, o ypač gali praversti žinios apie miesto viešąjį transportą.

Kelionė iš Beauvais oro uosto į Paryžių

Keliones į meilės miestą siūlančios kelionių agentūros neskelbia informacijos, kad Beauvais oro uostas nuo Paryžiaus centro yra nutolęs beveik 100 km. Kelionės kaina autobusu nuo oro uosto iki Paryžiaus kainuoja 16 eurų į vieną pusę arba 32 eurus į abi puses. Vaikams iki 2 metų kelionė nemokama. Bilietus įsigysite kioskelyje, esančiame prie sustojimų arba internetu. Kelionė autobusu į ir iš oro uosto trunka apie 1 val. 15 min.

Beauvais oro uoste autobuso sustojimas yra tarp pirmo ir antro terminalų (1 pav. Depart bus/Shuttle Departure). Autobusas keleivius veža iki pat Porte Maiillot, esančios miesto vakaruose, visai netoli garsiosios Triumfo arkos. Iš jos bet kurią miesto vietą galite pasiekti naudodamiesi metro, miesto autobusais ar net pėsčiomis.

Beauvais schema

1 pav. Autobuso atvykimo ir išvykimo sustojimai oro uoste

Norėdami nuvažiuoti į Beauvais oro uostą jums vėl reikės nuvykti iki Porte Maillot. Iš „Parking pershing“ (2 pav.) autobusai išvyksta 3 val. 15 min. prieš kiekvieną skrydį.

Porte Maillot schema

2 pav. Autobuso atvykimo ir išvykimo schema Porte Maillot

Autobuso bilietai iš oro uosto į Paryžiaus centrą ir atgal jau parduodami ir internetu.

 

Miesto viešasis transportas

Vienkartinis t+ bilietėlis

Paryžiaus visuomeniniu transportu galite keliauti paprasčiausiai kiekvienai kelionei pirkdami vienkartinį bilietėlį, kurio kaina yra 1,70 euro. Taip pat galite iš karto nusipirkti 10 t+ bilietėlių, nes jie kainuos šiek tiek pigiau. Už 10 bilietų sumokėsite 12,50 euro (vieno viento kaina bus tik 1,25 euro). T+ bilietas galios visoms Paryžiaus viešojo transporto priemonėms – metro, autobusams, tramvajams bei funikulieriuje kylant į Montmartro kalvą. Šį bilietą galėsite panaudoti važiuojant net ir RER traukiniais, tačiau tik miesto ribose.

t+ bilietėlis

Važiuodami su vienkartiniu t+ bilietėliu galėsite 90 min. laikotarpyje keisti autobuso ar tramvajaus linijas, tačiau nepamirškite kaskart jo pažymėti.

Visus Paryžiaus viešojo transporto bilietus galite įsigyti bilietų kasose, kurios yra kiekvienoje stotyje, bilietų pardavimo automatuose metro stotelėse, kurių bijoti nereikėtų, nes visada aparate prancūzų kalbą galima pakeisti į anglų. Beje, autobusuose galima įsigyti tik vienkartinį bilietą, kurio kaina 1,90 euro. Taip pat jei važiuosite nakties metu kursuojančiais Noctilien autobusais, kiekvienam autobusui reikės turėti atskirą vienkartinį bilietėlį.

Paris Visite

Paris Visite bilietas puikiai tiks tiems, kurie nori pamatyti visą Paryžių ir neribotai važinėti miesto viešuoju transportu (autobusais, metro, tramvajais) nustatytam dienų skaičiui. Be to, šis bilietas suteikia nemažai nuolaidų lankant įvairius muziejus Paryžiuje ir jo apylinkėse. Muziejų sąrašas nurodomas buklete, kurį gausite su bilietu, jei jį pirksite bilietų kasose.

Bilietas galioja 1, 2, 3 arba 5 dienas iš eilės,  bet 1-3 arba 1-5 zonose. Jis pradeda galioti nuo pirmo panaudojimo ir galioja atitinkamą dienų skaičių (nuo 05:30 ryto iki kitos dienos 05:30 ryto).

Beauvais oro uostas neįeina nei į vieną zoną!

1-3 zonai Paris Visite bilieto kaina 1 dienai – 9,60 euro, 2 dienom – 15,60 euro, 3 dienom – 21,30 euro, 5 dienom – 30,70 euro. 1-5 zonai – kaina didesnė. Nuo 4 iki 12 metų vaikams kortelės kaina 50 proc. mažesnė.

Svarbu nepamiršti, kad bilietas yra vardinis, todėl ant jo reikės užrašyti savo vardą ir pavardę, kitaip kontrolės metu jūsų bilietas gali būti palaikytas negaliojančiu.

Mobilis

Bilietėlio Mobilis veikimo principas yra panašus į Paris Visite, tačiau šis bilietas nesuteikia jokių nuolaidų lankant turistines vietas. Juo taip pat galima naudotis neribotai visą dieną. Perkant tokį bilietą reikės nurodyti miesto zonas, kuriose keliausite. Bilietas 1-2 zonai kainuos 7 eurus, o 1-5 zonai jau 14 eurų. Šis bilietas suteikia teisę naudotis visomis viešojo transporto priemonėmis nurodytose zonose. Svarbu nepamiršti ant bilieto nurodyti savo vardą ir pavardę bei pažymėti tos dienos datą. Tiesa, bilietas galioja tik vieną dieną, tad kiekvieną dieną teks pirkti naują bilietą.

Mobilis bilietėlis

 

Norime atkreipti dėmesį, kad kainos gali šiek tiek skirtis.

20 komentarai Paryžiaus viešojo transporto bilietų rūšys ir informacija vykstantiems iš/į Beauvais oro uosto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.