TOP 5. Gražiausios pilys Prancūzijoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Prancuzija Versalio rumai

Prancūzijos teritorijoje yra tūkstančiai pilių – nuo griuvėsių iki įmantrių dvarų. Turistų lankomiausios išsidėsčiusios Prancūzijos pietuose ir Luaros slėnyje. Šie didingi pastatai  lankytojus žavi architektūros stiliumi, prabangiai dekoruotais kambariais ir salėmis, nuostabiais sodais bei turtinga istorija. Kviečiame pažinti penkias gražiausias pilis Prancūzijoje.

Château de Chantilly

Chantilly rūmai pastatyti 1560 metais, maždaug keturiasdešimt kilometrų atstumu į šiaurę nuo Paryžiaus. Prabangūs kambariai, nuostabūs sodai, meno galerija, arklidės – visa tai ir dar daugiau laukia kiekvieno pilyje apsilankiusio turisto. Tikrasis rūmų grožis atsiveria apžiūrint gausiai dekoruotus kambarius, išsiskiriančius įspūdingais šviestuvais, puošniais raižiniais, baldais ir meno kūriniais. Čia pat veikia viena geriausių Prancūzijoje meno galerijų, kurioje eksponuojami tapybos darbai ir knygos. Galiausiai patenkama į rūmų sodą, kuris sužavi gražiais paviljonais, skulptūromis bei čiurlenančiais fontanais.

Chateau de Chambord

Pranzūcijos Luaros ir Šero departamente esanti pilis lengvai atpažįstama dėl nepaprasto dydžio ir konstrukcijos. Tai didžiausia ir viena garsiausių Luaros slėnio pilių, kuri taip pat laikoma vienu geriausių renesanso architektūros kūrinių. Rūmai pastatyti XVI amžiuje, vietoje anksčiau stovėjusios viduramžių tvirtovės. Pirminė statinio paskirtis buvo Prancūzijos karalių medžioklės rezidencija. Joje yra 440 kambarių, 300 židinių, gausybė vingiuotų laiptų, koridorių bei galerijų, kuriose eksponuojami Prancūzijos monarchų portretai. Į valstybės rankas pilis pateko 1932 metais, prieš tai ji priklausė ne tik karaliams, bet ir imperatoriui Napoleonui, maršalui Lui Aleksandrui Bertjė, Bordo kunigaikščiui. 1981 metais statinys įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kiekvienais metais čia apsilanko per milijoną turistų.

Chateau de Pierrefonds

Rūmai stovi ant kalvos, nuo kurios atsiveria puikus vaizdas į kaimelį. Pirmoji pilis pastatyta XII amžiuje. 1617 metais kardinolo Richelieu kariai užėmė rūmus ir juos sunaikino iki pamatų. Šioje vietoje griuvėsiai pragulėjo net du šimtmečius, kol Napoleonas Bonapartas nusprendė atstatyti pilį 1800-iais metais. Nors imperatoriaus atkurti rūmai buvo kur kas didesni, nei prieš tai buvę, tačiau erdvios statinio salės taip ir liko be baldų. Lankytojai vis dar gali įvertinti pilies didybę, apžiūrėdami pakeliamą tiltą, pilies koridorius, kiemą, bokštus, bažnyčią bei po žeme esančią kriptą, kurioje palaidoti kai kurių Prancūzijos karalių palaikai.

Chateau de Chaumont

Luaros slėnyje esanti pilis gali pasigirti turtinga savo istorija, kuri yra tokia išraiškinga, kaip ir pats statinys. Rūmai pirmą kartą pastatyti 1465 metais ant X amžiuje stovėjusios tvirtovės griuvėsių. Tačiau netrukus pilis buvo sugriauta ir vėl atstatyta po kelių dešimtmečių. Ją įsigijo liūdnai pagarsėjusi karaliaus Hentrio II žmona Katerina de Medici, kuri rengdavo puotas to laikmečio garsiems žmonėms. Svečių sąrašuose būdavo ir astrologas Nostradamas. Per artimiausius šimtmečius pasikeitė ne vienas pilies savininkas, kol galiausiai 1938 metais ji padovanota Prancūzijos vyriausybei. Šiandien lankytojai gali apžiūrėti elegantišką rūmų interjerą, sodus, prabangias arklides bei pasigrožėti gražiais panoraminiais vaizdais į Luaros upę.

Chateau de Versailles

Versalio rūmai yra vieni žinomiausių Prancūzijoje. Kasmet juose apsilanko daugiau nei trys milijonai lankytojų. Rūmai pastatyti karaliui Liudvikui XIII-ajam kaip medžioklės dvaras. Vėliau išplėsti tapo Prancūzijos karališkosios šeimos rezidencija. Šių rūmų interjerą puošia neįkainojami paveikslai, bronzinės ir marmurinės skulptūros, gobelenai, baldai iš brangiausių medžio rūšių. Lankytojai turi unikalią galimybę pamatyti didžiuosius karaliaus ir karalienės apartamentus, karalių kapelą. Didelės nuostabos susilaukia 75 metrų ilgio ir 10 metrų pločio veidrodžių salė, kurioje yra 17 didelių langų, priešais kuriuos ant sienos kabo 17 tokio pat dydžio veidrodžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.