Kelionė į Paryžių – Versalio rūmai ir kaip iki jų nuvykti

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kelionė į Paryžių - Versalio rūmai

Versalio rūmai buvusi Prancūzijos karališkoji rezidencija, esanti Versalio mieste, maždaug 20 km į pietvakarius nuo šalies sostinės Paryžiaus. Rezidencija pastatyta 1631-1634 metais, valdant Liudvikui XIII, tačiau tuo metu tai buvo tik paprastas medžioklės namelis. 1661-1710 metais šalį valdęs karaliaus sūnus Liudvikas XIV namelį pavertė į milžinišką ir ekstravagantišką rūmų kompleksą, apsuptą stilingų angliško ir prancūziško stiliaus sodų. Plečiant rezidenciją buvo sukviesti to meto garsiausi architektai, interjero dizaineriai ir gamtovaizdžio projektuotojai. Per pusšimtį Liudviko XIV valdymo metų rezidencija tapo gražiausiais bei didžiausiais rūmais Europoje.

1682 metais rūmai tapo oficialia karalių rezidencija. Juose nuolatos būdavo rengiamos prabangios puotos, maskaradai, operos, spektakliai. Po Liudviko XIV mirties 1715 metais statiniai kuriam laikui buvo apleisti, tačiau vėlesnių karalių Liudviko XV (1715-1774) ir Liudviko XVI (1774-1792) dėka jie vėl atgavo rezidencijos statusą. Po Prancūzijos revoliucijos 1789 metais rūmuose keletą pakeitimų padarė ir imperatorius Napoleonas I, kuris netgi savo valdymo laikotarpiu gyveno viename iš Versalio rūmų komplekso pastatų. Vėliau prie rūmų puoselėjimo prisidėjo Liudvikas Pilypas, kuris rūmus pavertė muziejumi.

Apie rūmų didybę galima kalbėti ir skaičiais. Juose įrengta 2300 kambarių, kuriuose yra 2153 langai. Komplekso interjerą puošia daugiau nei 7 tūkstančiai tapybos darbų, virš 2 tūkstančių skulptūrų ir 15 tūkstančių graviūrų. Pats garsiausias rūmų kambarys – 75 metrų ilgio ir 10 metrų pločio Veidrodžių salė (1678-1689). Joje yra 17 didelių langų, prieš kuriuos ant sienų kabo 17 tokio pat dydžio veidrodžių. Ne ką mažiau reikšmingi Didieji Trianono rūmai (1678-1688) ir Mažieji Trianono rūmai, pastatyti XVIII amžiaus pabaigoje kaip privati rezidencija karališkajai šeimai ir ypatingiems svečiams. Rūmuose taip pat įkurtas Prancūzijos istorijos muziejus, kuriame saugoma 6000 paveikslų bei 2000 skulptūrų, tačiau didžioji jų dalis visuomenei neprieinama.

1979 metais Versalio rūmų kompleksas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kiekvienais metais juose apsilanko milijonai turistų.

Versalio rūmai

Kaip nuvykti iš Paryžiaus iki Versalio rūmų?

Versalio rūmai yra to paties pavadinimo mieste, kuris nuo Paryžiaus nutolęs apie 20 kilometrų. Buvusią karalių rezidenciją pasieksite važiuodami RER C traukiniais, į kuriuos įsėsite Austerlitz, Notre Dame, Invalides, Tour Eiffel ir kitose stotyse. Kadangi RER C linija suskirstyta į tris dalis, priklausomai nuo stoties, kurioje įlipsite, gali tekti pakeisti traukinį. Iki Versalio jus nuveš traukinys, važiuojantis iki Versailles Château/Rive Gauche – tai bus paskutinė traukinio stotelė, kurioje ir išlipsite. Versalio rūmai vos už 5 minučių pėsčiomis nuo stoties.

Nuvykti į Versalio rūmus galima ir iš Porte Maillot stoties, į kurią atvažiuosite keliaudami iš Bovė oro uosto. Porte Maillot stotyje įsėskite į RER C traukinį, važiuojantį pietų kryptimi ir išlipkite Champs de Mars/Tour Eiffel stotyje. Tuomet pakeitę platformą įlipkite į traukinį, važiuojantį vakarų kryptimi, ant kurio bus parašyta Versailles Château/Rive Gauche.

Kad lengviau susigaudytumėte, siūlome internete susirasti Paryžiaus metro žemėlapį, kuriame bus geltona spalva nupiešta RER C traukinio linija. Turėdami žemėlapį lengvai išstudijuosite jums patogiausią maršrutą.

 

sxc.hu nuotr.

1 komentaras to Kelionė į Paryžių – Versalio rūmai ir kaip iki jų nuvykti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.