Sforcų pilis Milane – didžiausias miesto muziejų kompleksas

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Sforcų pilis Milane - didžiausias miesto muziejų kompleksasSforcų pilis yra viena žymiausių miesto lankytinų vietų, kuri praeityje buvo tapusi įvairių valdovų galios ir didybės simboliu. Per šimtmečius statinys tarnavo kaip gynybinė tvirtovė, prašmatni rezidencija, kareivinės, galiausiai jame įkurtas muziejų kompleksas.

1358 metais tvirtovę įsakė pastatyti pirmasis Milano kunigaikštis Galeazas II Viskontis. Nedidelė pilis užbaigta po dešimties metų trukusių statybos darbų.

Bėgant metams tvirtovė matė ir šilto, ir šalto.

Paskutiniojo Viskončių vyro Filipo Marijos valdymo metu, pilis tapo prašmatnia kunigaikščių rezidencija, kuri išplėsta iki 180 metrų ilgio ir tiek pat metrų pločio. Jos viduje buvo didelis kvadratinis kiemas, o keturis statinio kampus puošė bokštai. 1447 metais mirus Filipui Marijai, nuo Viskončių tironijos pavargę milaniečiai, įkūrė Ambrozijos respubliką. Apsiginklavę kirtikliais griovė pilį, o jos akmenimis mokėjo skolas bei atstatė senamiesčio sienas, simbolizavusias šlovingą Milano praeitį.

Tvirtovę nuo visiško sugriovimo išgelbėjo Frančeskas Sforca, kuris pasinaudojo buvusia situacija ir perėmė valdžią į savo rankas. Jo sūnus nusprendė atstatyti pilį, kuri nuo šio momento turėjo simbolizuoti miesto grožį bei apginti milaniečius nuo galimų priešų puolimų.

Šiuo metu Sforcų pilis yra tapusi muziejų kompleksu. Vienoje vietoje įsikūrę Senovės meno, Muzikos instrumentų, Archeologijos, Antikvarinių baldų ir skulptūrų iš medžio, Egipto muziejai. Taip pat yra kelios galerijos.

Informacija, norintiems apsilankyti Sforcų pilyje

Vasaros laikotarpiu į pilies kiemą galima patekti kiekvieną savaitės dieną nuo 7:00 iki 19:00 val. Žiemos periodu nuo 7:00 iki 18:00 val. Muziejų darbo laikas II-VII nuo 9:00 iki 17:30 val., pirmadieniais nedirba. Apsilankymas pilyje – nemokamas, o įėjimas į muziejus mokamas.

Adresas: Piazza Castello – 20121 Milan

Tinklalapis: http://www.milanocastello.it

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.