Šv. Šeimynos (Sagrada Familia) bažnyčia Barselonoje – kerintis Antoni Gaudi šedevras

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Barselona Sagrada Familia 1882 metais pradėta statyti Švenčiausios Šeimynos bažnyčia (Sagrada Familia) yra didžiausia Barselonos įžymybė, tapusi miesto simboliu. Prabėgus metams statybų vadovavimo vairą į savo rankas perėmė katalonų architektas Antoni Gaudi, kuris prie šio projekto dirbo iki pat mirties 1926 metais. Ši bažnyčia, kuri dėl savo dydžio dažnai pavadinama katedra, buvo tikras Gaudi pasididžiavimas, parodantis architekto meistriškumą bei užmojus.

Barselonos centre esantis pastatas laikomas viena originaliausių bažnyčių pasaulyje. Nors planuojama, jog Švenčiausios Šeimos bažnyčios statybos darbai bus baigti tik 2026 metais, ją kiekvienais metais aplanko milijonai turistų iš viso pasaulio. Nuo pat statybų pradžios ji buvo statoma iš žmonių suaukotų pinigų, o šiandien biudžetą papildo ir pinigai, gauti už parduotus įėjimo į bažnyčią bilietus.

Antoni Gauti bažnyčiai statyti paskyrė net keturiasdešimt tris metus. Jis į savo grandiozinį projektą buvo taip pasinėręs, jog paskutinius penkiolika gyvenimo metų gyveno darbo vietoje, o mirė visiškai nuskuręs. Iki paskutinių gyvenimo dienų architektas spėjo užbaigti Jėzaus Kristaus fasadą, apsidę bei kriptą. Nuo 1926 iki 1938 metų statybų darbus tęsė jo artimas kolega Domenec Sugranes, vėliau darbų eiga rūpinosi kiti žmonės, kurie suprato Antoni Gaudi norus.

Nors dabar Švenčiausios Šeimynos bažnyčia yra išskirtinio grožio, tačiau ateityje ji bus dar gražesnė. Pastatas turėtų būti 95 metrų aukščio ir 60 metrų pločio. Jį puoš aštuoniolika 90-120 metrų aukščio bokštai, kurie simbolizuos dvylika apaštalų, keturis evangelistus, o dar du bokštai bus skirti Jėzaus Kristaus ir Mergelės Marijos garbei.

Garsusis katalonų architektas Antoni Gaudi yra palaidotas Švenčiausios Šeimynos bažnyčios kriptoje. Čia taip pat įrengtas nedidelis muziejus, supažindinantis su šio nuostabaus statinio istorija.

Nuo 2005 metų bažnyčia įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą, o 2010 metais popiežius Benediktas XVI Šv. Šeimynos bažnyčiai suteikė bazilikos kategoriją.

Adresas: Carrer de Mallorca, 401, 08013 Barcelona, Spain

Darbo laikas: spalį kovą nuo 9 iki 18 val., balandį rugsėjį nuo 9 iki 20 val.

Įėjimo kaina: nuo 15 eurų

Transportas: metro L2 ir L5 linija, sustojimas Sagrada Familia

Tinklalapis: http://www.sagradafamilia.cat

 

Trumpas filmukas, kaip atrodys Švenčiausios Šeimynos bažnyčia po jos statybų užbaigimo:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.