Zakinto sala gamtos mėgėjams: ką pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

zakinto salaNeaprėpiamas Zakinto salos lobynas (neapsakomo grožio paplūdimiai, spygliuočiais žaliuojančios plynaukštės, derlingi kalnų slėniai, jaukūs kalnų kaimai, mitais apipinta ir spalvinga istorija bei daugiasluoksnė kultūra) masina keliautojus iš viso pasaulio. Todėl nuvykus į Zakinto salą, nepasigailėsite aplankę:

  • Laganas – svarbiausias salos kurortas, besipuikuojąs vienu didžiausių paplūdimių visoje Graikijoje (jo ilgis – 9 km). Šis kurortas ir paplūdimys – lankomiausi Zakinto saloje.
  • Limni Keriou – pakrantės gyvenvietė su vienu vaizdingiausių paplūdimių Zakinte: čia tiesiai prieš akis išnyra užburianti Marathonisi salelė.
  • Žydrosios olos – neįtikėtinai tapybiškas gamtos menas: natūralios arkos jūroje; skaidrutėlis vanduo, prisotintas mineralinių medžiagų, suteikiančių jam žėrinčio žydrumo.
  • Navagio lagūna („laivo sudužimo“/“shipwreck“) – pagarsėjęs ir pasaulyje žinomas paplūdimys su bangų išplautu į krantą šiuolaikinių „piratų“ laivu. Paplūdimys apipintas legendomis ir pakerintis savo unikaliu peizažu. Ideali vieta romantikams, tačiau yra labai gausiai lankoma turistų.
  • Porto Roma – tapybiškas kyšulys, kur nepriekaištingai švarus vanduo, smulkus paplūdimio smėlis ir maža prieplauka, violiojanti pasiplaukiojimo burlaiviais mėgėjus.

Užburiančio gamtos grožio, Homero apdainuota Zakinto sala, daug amžių buvusi kultūrų kryžkele ir sukaupusi turtingą istorinį palikimą, laukia kiekvieno atvykstančiojo ir patenkins tiek istorijos bei kultūros tyrinėtojų, tiek paplūdimio tinginiautojų lūkesčius, o kulinariniai keliautojų potyriai tik praturtins atostogas ir atskleis graikiškosios „filoxenios“ – svetingumo – paslaptį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.