Čekiškas alus: nuo Pilzeno ir Budweiser iki alaus SPA

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Čekiškas alus: nuo Pilzeno ir Budwieser iki alaus SPA. Alaus daryklų ir alaus gamybos muziejų aplankymas, poilsis alaus spa, skirtingų alaus rūšių degustacijos geriausiose aludėse bei mini alaus daryklose – visa tai laukia Čekijos Respublikoje. Keliavimas nuo vienos alaus pramogos į kitą čia yra lengvesnis nei bet kur kitur.

Klasika Pilzene

Pilzeno (Pilsner, Pilsener, Pils) tipo alų žino kiekvienas, kuris mėgsta šį gėrimą. Tai šviesiojo lagero tipo alus, sukurtas XIX a. viduryje Čekijos mieste – Pilzene. Lankydamiesi šiame mieste būtinai užsukite į alaus daryklą, kurioje galėsite susipažinti su šios alaus rūšies atsiradimo istorija, pamatysite, kaip gaminamas ir pilstomas alus. Aukščiausios kokybės pilzeno alaus paragausite Na Spilce aludėje, kuri įsikūrus būtent šioje alaus darykloje. Čia taip pat paragausite ir tradicinių čekiškų patiekalų.

„Budweiser“ Česke Budejovicuose

Jeigu dar nežinojote, visame pasaulyje populiarus „Budwieser“ alus gaminamas būtent Čekijoje, Česke Budojevicuosų miesto alaus darykloje. Tradiciniame alaus gamybos procese naudojami tik aukščiausios kokybės produktai. Tai viena priežasčių, dėl ko šis alus vertinamas ir už Čekijos ribų. Apsilankę šioje darykloje išvysite šio alaus gamybos procesą, išgirsite jo gaminimo istoriją. Šio alaus rekomenduojame paragauti Česke Budejovicuose esančiame unikaliame „Masné krámy“ restorane arba „In Loco Budweiser Budvar“ restorane, kuris įsikūręs „Clarion“ viešbutyje. Taip pat galite užsukti į įvairiuose Čekijos miestuose veikiančias „Budvarka“ aludes.

Alaus SPA

Jeigu dar neteko išbandyti alaus spa procedūrų, nuvykę į Čekiją būtinai tai padarykite. Pirmasis alaus spa centras Čekijoje buvo atidarytas šalia alaus daryklos Chodova Palna miestelyje. Čia iki šiandien galima pasimėgauti įvairiomis procedūromis, kuriose naudojamas mineralinis vanduo, tamsus alus, džiovintos prieskoninės žolelės, įvairios medžiagos gautos auksinio gėrimo gamybos metu. Čia pat įsikūrusiame stilingame restorane rasite bent dešimt pilstomo alaus rūšių, nedidelį alaus gamybos muziejus.

Alaus spa pastaraisiais metais išgyvena tikrą pakilimą. Į alaus vonias galite panirti Pilzene, Pivovarský dvůr Purkmistr alaus darykloje – spa centre, taip pat Olomouce mieste esančiame Svatováclavský pivovar spa. Alaus spa taip pat galite rasti Prahoje ir Jindržichūv Hradeco, Karlovi Varai, Kutna Hora, Štramberko bei Rožnovo prie Radhoštėmo miestuose.

Kur rekomenduojama pasimėgauti čekišku alumi?

Atvykus į Čekiją ir neparagauti vietinio alaus, tai lyg būnant Romoje nepamatyti Koliziejaus. Štai keletas unikalių vietų, kuriuose galėsite pasimėgauti kokybišku čekišku alumi tradicinėje atmosferoje.

Zlý časy

Šiuo metu viena iš labiausiai žinomų aludžių Prahoje. Čia iš 24 kranelių pilstomas alus, atvežtas iš Čekijoje ir užsienyje esančių mažų bei vidutinių alaus daryklų. Ir jeigu taip nutiktų, jog iš visų rūšių neišsirinktumėte alaus, šalia veikia alaus parduotuvė, siūlanti įsigyti alaus buteliuose.

Adresas: Čestmírova 5, Praha – Nusle

Darbo laikas: Pr-Ke: 14:00-23:30, Pn: 14:00-1:00, Št: 17:00-1:00, Sk: 17:00-23:00

Zubatý pes

Šioje aludėje parduodamas tik aukščiausios rūšies alus, atvežtas iš mažų vietinių alaus daryklų. Čia paragausite net 15 rūšių pilstomo skanaus, kvapnaus ir unikalaus skonio alaus.

Adresas: Petrohradská 3, Praha – Vršovice

Darbo laikas: 16:00-22:00 (Pn, Št: 16:00-23:00)

Pivovarský klub

Tai puikus teminis ir labai populiarus restoranas, turintis platų pilstomo bei butelinio alaus asortimentą. Čia pat galėsite paragauti prie alaus tinkančių patiekalų.

Adresas: Křižíkova 17, Praha – Karlin

Darbo laikas: kasdien 11:30-23:30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.