Lauktuvės iš Čekijos – senas tradicijas turintis Becherovka likeris

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Becherovka Čekijos mieste Karlovi Varai (Karlsbado) gaminamas žolelių likeris – senas tradicijas turintis alkoholinis gėrimas, pirmą kartą prekyboje pasirodęs 1807 metais ir nuo to laiko tapęs neįtikėtinai populiarus. Becherovka yra maždaug trisdešimt aštuonių laipsnių stiprumo likeris, turintis savitą skonį, kurį suteikia Karlovi Varai šaltinių vanduo, aukštos kokybės spiritas, cukrus ir maždaug 32 rūšių žolelių bei prieskonių mišinys. Gėrimo receptas yra griežtai saugomas – jį žino tik du Becherovka gamyklos darbuotojai.

Nors šis gėrimas skaniai geriasi ir vienas, tačiau Becherovka populiari ir kaip sudedamoji kokteilių dalis. Ji gali būti maišoma su kola, sultimis bei toniku. Kokteilis su pastaruoju ingredientu vadinamas „Betonu“.

Jeigu jums patiks ši žolelių užpiltinė bei tuo pat metu svečiuositės Čekijoje, galbūt turėsite galimybę apsilankyti Karlovi Varai mieste esančiame Jan Becher muziejuje, įkurtame pirmosios gamyklos teritorijoje.

Muziejaus lankytojai supažindinami su Becherovka atsiradimo bei gaminimo istorija. Parodoma, kaip likeris tekėjo atskirus rūsius jungiančiais vamzdynais, senovines statines bei įvairių laikotarpių butelius, į kuriuos praeityje buvo pilstomas likeris. Taip pat turo metu kiekvieno lankytojo laukia šio skanaus gėrimo degustavimas.

Adresas: T. G. Masaryka 57, 360 01 Karlovy Vary

Tinklalapis: www.becherovka.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.