Lankytinos vietos Madride

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

MadrideMadridas – Ispanijos sostinė, esanti šalies centre. Jame gyvena daugiau nei 3 milijonai žmonių. Šiame regione vasaros karštos, žiemos šaltos, todėl pats geriausias laikas aplankyti šį miestą – pavasaris arba ruduo. Miestas turistus žavi pasaulinio garso meno galerijomis, karališkaisiais rūmais, aikštėmis, muziejais.

Čia mes pateikiame net 20 lankytinų vietų Madride, kurias tikrai verta aplankyti.

Retiro parkas/Parque del Retiro/Retiro park

Populiariausia ir didžiausia žalioji zona Madride – Retiro parkas. Čia visada gausu ne tik pasivaikščioti užsukančių žmonių, bet ir gatvės muzikantų, burtininkų, dailininkų, žonglierių, mimų. Iki pat XIX a. pabaigos parkas priklausė Ispanijos karališkajai šeimai. Visuomenei jis atidarytas 1868 m. Retiro parkas užima net 130 hektarų žemės plotą.

Adresas: į rytus nuo Madrido senamiesčio centro

Transportas: Metro – Retiro sustojimas

Armijos muziejus/Museo del Ejército/Army museum

Nuo Napoleono karų išlikusiuose rūmuose, esančiuose visai netoli Retiro parko, įsikūręs Armijos muziejus, kuriame susipažinsite su Ispanijos karų istorija, pamatysite unikalią šarvų kolekciją bei kryžių, kurį su savimi buvo pasiėmęs Kristupas Kolumbas, išplaukdamas ieškoti Naujojo pasaulio. Svarbiausias muziejaus akcentas – La Tizona kardas, naudotas kovoms su Maurais.

Adresas: Calle de Méndez Núñez, 1, 28014 Madrid

Transportas: Metro – Retiro, Banco de Espana sustojimai

Plaza Mayor

Viena didžiausių aikščių Madride. Aikštės centre yra bronzinė karaliaus Philips III statula, kuri buvo padaryta Italijos skulptorių Giovanni de Bologna ir jo mokinio Pietro Tacca 1616 m. Iš pradžių statula stovėjo Casa de Campo parke ir tik 1936 m. buvo perkelta į dabartinę vietą.

Adresas: Plaza Mayor, 27 28012 Madrid

Transportas: Metro – Puerta del Sol sustojimas

Karališkieji rūmai/Palacio Real/Royal Palace

Neabejotinai vieni įspūdingiausių rūmų visoje Europoje, kuriame yra 2000 prabangiai dekoruotų kambarių, iš kurių net 50 galima aplankyti. Didieji rūmai yra prabangiai dekoruoti tokių menininkų kaip Velázquez, Tiepolo, Mengs, Gasparini, Juan de Flandes, Caravaggio, Goya.

Adresas: Calle Bailen, 0, 28001 Madrid

Transportas: Metro – Opera sustojimas

Gran Via

Keliaujant į Madridą būtina praeiti Gran Via gatve. Tai XX-ojo a. architektūros vitrina, kurioje pamatysite įvairiausių pastatų. Vienas svarbiausių – Edificio Metropolos secesinės architektūros stiliaus pastatas, pastatytas tarp 1907 ir 1911 m.

Adresas: Gran Via, Madrid

Transportas: Metro – Banco de España, Gran Via, Callao, Santo Domingo, Plaza de España sustojimai

Saulės vartai/Plaza Puerta del Sol

Miesto centre esanti pusmėnulio formos aikštė pavadinimą gavo dėl šioje vietoje XV a. stovėjusių miesto vartų. Ši vieta puikus atspirties taškas pradėti pažintį su miestu. Tai viena judriausių miesto vietų. Aikštės centre yra paminklas Karoliui III.

Adresas: Plaza de la Puerta del Sol, Madrid

Transportas: Metro – Sol sustojimas

Plaza de Cibeles aikštė/Plaza de Cibeles

Turbūt gražiausia iš visų Madride esančių aikščių. Vienas pagrindinių aikštės akcentų – fontanas, vaizduojantis dviejų liūtų traukiamą vežimą, kuriame sėdi romėnų derlingumo deivė Cerera. Fontanas buvo pastatytas tarp 1777 ir 1782 m. Kitas, šalia fontano, esantis įdomus statinys – Cibeles rūmai, pastatyti 1909 m. Iki 2007 m. čia veikė pašto ir telegrafo muziejus, dabar jame įsikūrusi miesto taryba.

Adresas: Plaza de Cibeles, 28014 Madrid

Transportas: Metro – Banco de España sustojimas

Plaza de España aikštė/Plaza de España

Viena didžiausių ir populiariausių Madride esančių aikščių. Aikštę rasite garsiosios Gran Via gatvės pabaigoje. Žymiausias turistų lankomas objektas – ispanų rašytojo Migelio de Servanteso Savedros, parašiusio kurinį „Išmoningasis hidalgas Don Kichotas iš La Manšo“, paminklas. Kiti įdomūs objektai dangoraižiai – 1948 m. pastatytas Edificio de Espana ir 1957 m. pastatytas Torre de Madrid.

Adresas: Calle de Cadarso, 12, 28008 Madrid

Transportas: Metro – Plaza de España sustojimas

Prado muziejus/Museo del Prado/Prado Museum

Nuolatinę muziejaus kolekciją, kuri yra viena didžiausių pasaulyje, sudaro 9000 paveikslų, 5000 piešinių, 2000 spaudinių, 1000 medalių ir monetų. Čia susipažinsite su žymiausių ispanų menininkų Velázquez, Tiepolo, Mengs, Gasparini, Juan de Flandes, Caravaggio, Goya darbais.

Adresas: C/ Ruiz de Alarcón, 23, 28014 Madrid

Transportas: Metro – Atocha, Banco de España sustojimai

Alcala vartai/Puerta de Alcalá/Alcala Gate

Neoklasikinio stiliaus vartus pamatysite apsilankę Madrido Nepriklausomybės aikštėje (Plaza de la Independencia).  Šie vartai buvo pastatyti 1778 m. italų kilmės architekto Sabatini. Tai vienas žymiausių Madrido simbolių, kuris dažnai puikuojasi ant daugelio atvirukų.

Adresas: Plaza de la Independencia

Transportas: Metro – Retiro sustojimas

Karališkasis teatras/Teatro Real/Royal Theater

Po trisdešimt dvejų metų planavimų, statybų, įvairių kliūčių, 1850 m. karaliaus įsakymu teatro statybos darbai buvo baigti per penkis mėnesius. Tų pačių metų lapkričio mėnesį karalienė Izabelė II atidarė teatrą, kuris buvo pavadintas „Operos teatru“ (Teatro de la Opera).

Adresas: Plaza de Oriente, S/N, 28013 Madrid

Transportas: Metro – Opera sustojimas

La Ventas bulių kautynių arena/Plaza de Toros de las Ventas/Las Ventas

Arena iškilo 1929 metais Salamankos rajone, Madride. Po dviejų metų – 1931 m. surengtas oficialus atidarymas. Arena talpina apie 24 000 žiūrovų. Joje vyksta bulių kautynės.

Adresas: Calle de Alcalá 237, Madrid

Transportas: Metro – Ventas sustojimas

Pergalės arka/Arco de la Victoria/Victory Arch

Arka atrodo senesnė negu yra iš tikrųjų. Ją 1956 m. pastatė diktatoriaus Franco įsakymu, kaip duoklę nacionalistų kariuomenei, nugalėjusiai respublikonus Ispanijos pilietinio karo metu (1936-1939 m.).

Adresas: Arco de Triunfo, 28008 Madrid

Transportas: Metro – Argüelles sustojimas

Geležinkelio stotis/Estación de Atocha/Atocha Station

Pirmoji geležinkelio stotis Ispanijoje. Ji buvo atidaryta 1951 m., kai antrasis Ispanijos geležinkelis sujungė Madridą su Aranchueso (Aranjuez) miestu, nutolusiu apie 47 km.

Adresas: Plaza del Emperador Carlos V, Madrid

Transportas: Metro – Atocha sustojimas

Karališkasis botanikos sodas/Real Jardín Botánico/Royal Botanical Garden

Botanikos sodas užima apie 8 hektarus žemės ploto, tai nėra vienas didžiausių sodų pasaulyje, tačiau jis gali pasigirti įvairiomis medžių, krūmų, augalų ir gėlių rūšimis. Šiuo metu jame auga apie 30 000 įvairiausių rūšių augalų.

Adresas: Plaza de Murillo 2, Madrid

Transportas: Metro – Atocha

Šventykla/Templo de Debod/Temple of Debod

Madridas vienas iš trijų miestų, neskaitant Egipto, kuriame galima rasti autentišką Egipto šventyklą. Ši šventykla buvo pastatyta II a. pr. Kr. pietų Egipte. 1968 m. Egipto vyriausybė ją padovanojo Ispanijai. Buvo nuspręsta šventyklą pastatyti „Kalnų parke“ (Parque de la Montaña). Šventykla visuomenei atidaryta 1972 m.

Adresas: Paseo del Pintor Rosales, 2, 28008 Madrid

Transportas: Metro – Principe Pio sustojimas

Nacionalinis šiuolaikinio meno muziejus/Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía/Reina Sofia National Museum

Vienas geriausių Europoje šiuolaikinio meno muziejus, kuriame galėsite apžiūrėti tokių menininikų, kaip Pablo Picasso, Joan Miro ir Salvador Dali darbus. Muziejus įkurtas XVIII a. pastate.

Adresas: Calle Santa Isabel 52, Madrid

Transportas: Metro – Atocha sustojimas

Thyssen-Bornemiszos muziejus/Museo Thyssen-Bornemisza/Thyssen-Bornemisza Museum

Muziejus susideda iš Thyssen-Bornemiszos ir jo sūnaus surinktos kolekcijos. Jame eksponuojami daugiau kaip 1000 paveikslų. Apžiūrėsite Titiano, Goyos, Van Gogho, Picasso darbus. Taip pat išvysite Carmen Thyssen kolekciją, kurią sudaro impresionistų darbai.

Adresas: Paseo del Prado 8, Madrid

Transportas: Metro – Sevilla, Banco de España

Nacionalinis archeologijos muziejus/Mseo Arqueologico Nacional/National Archaeological Museum

Tai vienas įdomiausių muziejų Madride, kurį įkūrė Izabelė II. Jame eksponuojami radiniai nuo priešistorinių laikų iki XIX a.: papuošalai, skulptūros, mozaikos, keramikos, metalo dirbiniai, piešiniai ir t.t.

Adresas: Calle de Serrano 13, Madrid

Transportas: Metro – Serrano sustojimas

Sendaikčių turgus El Rastro

Madrido sendaikčių turgus El Rastro buvo įkurtas dar viduramžiais. Jį sekmadieniais rasite Plaza de Cascorro aikštėje bei Calle de la Ribera de Curtidores gatvėje. Jame galėsite nusipirkti įvairiausių daiktų: nuo nebrangių niekučių iki savo vertę turinčių daiktų.

Adresas: Calle Ribera de Curtidores, Madrid

Transportas: Metro – La Latina, Embajadores

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.