Priežastys, kodėl verta aplankyti Madridą

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Priežastys, kodėl verta aplankyti MadridąNiekada nemiegantis Madridas patiks visiems jį aplankiusiem. Gyvas, spalvingas, triukšmingas – tokia ta Ispanijos sostinė, kurioje apsilankyti tikrai verta. Čia kiekvienas atranda tai ko ieško – turtingą kultūrinį gyvenimą, gardžią ispanišką virtuvę, šurmulingą naktinį gyvenimą. Keliaujam į Madridą?

Pirkiniai. Madridas vadinamas Ispanijos mados sostine, kuri gali pasigirti sunkiai suskaičiuojamu kiekiu parduotuvių. Jame rasite visus pasaulinio garso prekės ženklus. Pagrindinė Madrido arterija – ispaniškuoju Brodvėjumi vadinama Gran Via gatvė. Taigi, jeigu norite apsipirkti – Madridas puikiai tam tiks.

Naktinis gyvenimas. Madridas laikomas vienu gyvybingiausių pasaulio miestų, kuris niekada nemiega. Nesvarbu, ar šiandien pirmadienis, trečiadienis, ar penktadienis – veiksmo netrūksta nei vieną naktį. Suskaičiuojama tūkstančiai barų, restoranų ir naktinių klubų, todėl kiekvienas šiame mieste apsilankęs turistas atras jam patinkančią pasilinksminimo vietą. Madride normalu dešimtą valandą vakaro pavalgyti vakarienę, o po jos leistis ieškoti iki aušros trunkančių linksmybių.

Kultūrinė veikla. Madridas gali didžiuotis didele kultūros įvairove. Todėl didžiausia problema – pasirinkti ką nuveikti. Mieste be pasaulinio lygio Prado ir Karalienės Sofijos meno muziejų yra daugybė kitų muziejų, kultūros centrų, galerijų, teatrų, kino teatrų, nuolatos rengiami koncertai, festivaliai. Nuobodžiauti tikrai nebus kada!

Aistringasis flamenko. Nuodėmė nepamatyti flamenko Madride, kuriame galite rasti geriausius šokėjus pasaulyje. Kai kur galėsite ne tik stebėti, bet ir patys išbandyti savo jėgas. Norėtumėte?

Paelja. Atostogaudami ar darbo reikalais viešėdami Madride būtinai paragaukite Paeljos (Paella). Šis nacionalinis patiekalas yra spalvinga šventė akims ir džiaugsmas gomuriui. Jums gali pasiūlyti įvairių rūšių paelją, į kurią įeina skirtingi ingredientai, tačiau, kad ir kokią išsirinksite – būtinai ja mėgaukitės su vietinės gamybos vynu ar sangrija.

Lankytinos vietos. Kur jau kur, bet Ispanijos sostinėje lankytinų vietų tikrai netrūksta. Savaitgalio kelionė prabėgs kaip akimirka ir, tikėtina, kad būsite aplankę ne visas miesto įžymybes. Madride yra daugybė muziejų, parkų, istorinių pastatų, paminklų, kurių apžiūrėjimas atims nemažai laiko. O jeigu dar norėsite pasigrožėti ir apylinkėmis – net ir penkių dienų bus mažai.

Nakvynė. Madridas siūlo didelę įvairovę apgyvendinimo įstaigų, nuo nakvynės namais vadinamų hostelių iki penkias žvaigždutes turinčių viešbučių. Kitaip nei kitose Europos sostinėse, nakvynės kainos „nesikandžioja“, dėl to ši kryptis puikiai tiks mėgstantiems taupyti.

Kalnai ir ežerai. Mažiau nei 50 kilometrų į šiaurę nuo Ispanijos sostinės Madrido rasite įspūdingiausius kraštovaizdžius ir nuostabiausius vaizdus. Kalno papėdėje esantis Manzanares el Real kaimelis turi viską – kalnus, ežerus, tradicinę ispanišką virtuvę, senovinę pilį bei nepakartojamą istoriją. Tai gali būti puiki kelionė, trunkanti apie 50 minučių autobusu iš Madrido centro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.