Atomiumas Briuselyje – ne tik Briuselio, bet ir visos Belgijos simbolis

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

atomiumas briuselyje

Briuselio pažiba – Atomiumas – didelė metalinė konstrukcija, vaizduojanti net 165 milijardus kartų padidintą geležies molekulę. 1958 metais Pasaulio parodai pastatytas 2,4 tonos sveriantis statinys neabejotinai tapo ne tik Briuselio, bet ir visos Belgijos simboliu.

Atomiumas – totemas Briuselio panoramoje. Tai nei bokštas, nei piramidė, šiek tiek kubinis, šiek tiek sferinis objektas, svyruojantis tarp skulptūros ir architektūros. Neveltui, šis statinys laikomas Briuselio praeities su ryžtingo futuristinio stiliaus reliktu, kuriame yra įsikūrę muziejus bei parodų centras. Lankytojai Atomiume gali pabuvoti 5 rutuliuose ir paklaidžioti 20 vamzdžių.

Milijardus kartų padidinta molekulė buvo pagrindinis paviljonas 1958 metais Briuselyje įvykusioje Pasaulio parodoje. Šis statinys simbolizavo visų tautų demokratinę valią taikai palaikyti, tikėjimą progresu techninėje ir mokslinėje srityje, galiausiai  – optimistinę viziją, kaip naujos ateities technologijos pasitarnaus geresniam žmonijos gyvenimui.

Atomiumas yra 102 metrų aukščio. Jį sudaro 9 nerūdijančio plieno rutuliai, kurių skersmuo yra net 18 metrų. Kiekvieną rutulį jungia 3 metrų skersmens ir 23 metrų ilgio vamzdžiai. Statinio svoris – 2400 tonų.

Dėka puikios lokacijos, iš Atomiumo panorama atsiveria 360 laipsnių kampu. Gražiausi vaizdai atsiveria net į 19 Briuselio savivaldybių. Šiaurinėje pusėje galima pamatyti parodų parką ir jame esančius statinius, kurie išliko nuo 1935 ir 1958 metais vykusios Pasaulinės parodos. Šiaurės rytinėje pusėje atsiveria vaizdai į Antverpeno uostą bei katedrą. Rytinėje pusėje stūkso Karališkas dvaras, Stuyvenberg pilis bei Tarptautinis Briuselio oro uostas. O štai pietinėje ir vakarinėje dalyje atsiveria Briuselio vaizdai – Šiaurinis kvartalas, įspūdinga Koekelberg bazilika, Didieji rūmai, Tesimo rūmai, o horizonte – Charleroi ir Neigem kalvos.

Adresas: Avenue de l’Atomium, 1020 Bruxelles, Belgija

Tinklalapis: atomium.be

Darbo laikas: I-VII nuo 10:00 iki 18:00 val.

Bilietų kaina: suaugusiems – 12 €, paaugliams (12-17 m.) – 8 €, vaikams (6-11 m.) – 6 €, studentams su pažymėjimu – 8 €.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.