Mini Europos parkas – visa Europa Briuselyje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Mini Europos parkas - visa Europa Briuselyje Ar svajojate apkeliauti visą Europą bei aplankyti žymiausius kiekvienos šalies statinius, tačiau tam neturite pakankamai pinigų? Išeitį galite rasti Briuselyje įsikūrusiame „Mini Europa“ parke.

Šiame miniatiūrų parke galima apžiūrėti net 350 pastatų kopijų, sumažintų dvidešimt penkis kartus. Iš viso parke yra eksponuojama 27 Europos valstybių pastatų kopijos iš net 80 miestų. Pastatai, reprezentuojantys šalį ar miestą atrinkti pagal statinio architektūrinę ir kultūrinę vertę. Iš viso parkas užima net 24000 kvadratinius metrus! Tai puiki galimybė apkeliauti aplink Europą per pora valandų.

Dar iki parko atidarymo 1989 metais, pradinės investicijos siekė 10 mln. eurų! Ir neveltui. Parkas garsėja savo modelių kokybe, todėl kai kurių pastatų projektavimui atseikėta įspūdingo dydžio pinigų sumos. Pavyzdžiui, pastatyti Briuselio Karališkųjų rūmų modelį kainavo net 350000 eurų. Lietuvai projektas kainavo kur kas mažiau, apie pusė milijono litų, tačiau mums tai vis tiek gan dideli pinigai. Tiesa, pagaminti maketams prireikė ne tik didelių pinigų, bet ir nemažai darbo.

Mini Europos parkas Briuselyje

Dauguma pastatų kopijų yra padarytos naudojant liejimo formas, o jų dalys pagamintos iš įvairių medžiagų. Tačiau yra ir tokių pastatų, kurie buvo pagaminti iš akmens, pavyzdžiui, Pizos bokštas pagamintas iš marmuro. Visas maketo gaminimo procesas užtrunka labai ilgai. Vien tik sukurti Kompostelos Santjago katedrą prireikė net 24000 darbo valandų.

Mini Europos parkas Briuselyje

Vaikštant miniatiūrų parke, galite išvysti svarbius, didelę istorinę reikšmę turinčius, pastatus. Vienos šalys pristato tik po vieną įžymų objektą, kitos – po kelis ar net keliolika. Daugiausiai sumažintų kopijų eksponuoja Briuselis – 17, Olandija – 15, Prancūzija ir Vokietija po 8, Didžioji Britanija – 7, Italija – 6. Po vieną objektą pristato – Lietuva, Praha, Estija, Suomija, Slovėnija, Švedija, Vengrija, Slovakija, Rumunija, Malta, Liuksemburgas, Latvija, Austrija. Lietuvą atstovauja Vilniaus universiteto maketas. Be įspūdingų pastatų galima gerėtis judančiais modeliais – riedančiu traukinuku, skraidančiu lėktuvu, plaukiančiais laivais, pasigrožėti besiveržiančiu Vezuvijaus ugnikalniu.

Parkas oficialiai atidarytas 1989 metais Belgijos princo Filipo.

Mini Europos parkas Briuselyje

„Mini Europe“ miniatiūrų parką rasite prie 102 metrų aukščio atomo – „Atomium“. Iki šio lankytino objekto važiuoja tramvajai, pažymėti numeriais 7 ir 51 bei autobusai – 84, 88, N17, N18 (N – naktiniai).

Darbo laikas priklauso nuo sezono. Šiltesniu metų laiku parkas dirba nuo 9:30 iki 18 val., liepą ir rugpjūtį iki 20:00 val. Žiemos metu lankytojai laukiami nuo 10:00 iki 18:00 val.

Mini Europos parkas Briuselyje

Bilieto kaina vaikams 10,30 euro, suaugusiems – 13,80 euro. Yra galimybė pirkti jungtinius bilietus, pavyzdžiui, „Mini Europe“ + „Atomium“. Bilieto kaina bus mažesnė, nei perkant juos atskirai į kiekvieną objektą. Bilietų kasos uždaromos 1 valanda prieš darbo pabaigą.

Adresas: Mini-Europe, Bruparck, B-1020 Brussels (Laken)

Tinklalapis: http://www.minieurope.com


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.