Lankytinos vietos Kelne: ką aplankyti ir pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos KelneLankytinos vietos Kelne: ką aplankyti ir pamatyti? Kelnas yra ketvirtas pagal dydį miestas Vokietijoje, garsėjantis savo istorija, architektūra bei kultūra. Kaip ir kiti šalies miestai, Kelnas smarkiai nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą. Dauguma Viduramžių laikų pastatų sulyginti su žeme, liko stovėti tik garsioji Kelno katedra, kuri karo lėktuvams buvo kaip orientyras. Po karo miestas atstatytas. Dauguma lankytinų vietų išsidėstę viena šalia kitos, todėl norint apžiūrėti miestą nereikės net žemėlapio.

Kelno katedra

Kelno katedra įspūdinga vien tik tuo, kad jos statybos darbai su pertraukomis užtruko virš 600 metų. Pirmasis statybų etapas įvyko nuo 1248 iki 1437 metų, antrasis prasidėjo po 400 metų pertraukos. Katedra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir praminta „išskirtiniu žmogaus darbu, kurį sukūrė genijus“. Daugiau apie Kelno katedrą skaitykite čia.

Kelno botanikos sodas

Kelno botanikos sodas yra populiarus parkas mieste, kuriame susijungia du sodai – gėlių ir botanikos. Tai pats gražiausias parkas, kiekvienais metais pritraukiantis apie 1 milijoną lankytojų. Pirmiausia buvo įkurtas gėlių sodas, kurį 1864 metais suprojektavo garsus prūsų sodininkas, taip pat sukūręs Sanssouci parką Potsdamo mieste ir Tiergarten parką Berlyne. Po 50 metų netoli šio sodo įkurtas botanikos sodas, kurie 1920 metais buvo sujungti. Pastarajame šiuo metu auga apie 10 tūkst. augalų rūšių, kurie yra suskirstyti į skirtingas dalis- vien tik Alpių sode auga apie 2000 kalnų augalų. Abu sodai užima 11,5 hektarų žemės ploto.

Hohenzollern tiltas

Vienas iš septynių Kelno tiltų kertantis didingą Reino upę. Šis tiltas labiausiai žinomas mieste, iš dalies dėl to, kad jis yra šalia Kelno katedros. Jis taip pat yra seniausias miesto tiltas, pastatytas 1907 – 1911 metais. 1985-1988 metais tiltas rekonstruotas ir praplėstas. Šiuo metu tai traukinių tiltas, turintis šešis bėgius, kuriais kiekvieną dieną pravažiuoja 1200 traukinių. Pėstiesiems šalia bėgių įrengtas pėsčiųjų takas.

Kelto televizijos bokštas

Kelno televizijos bokštas yra aukščiausias pastatas mieste, kurio aukštis siekia 266 metrus. Pastatas pastatytas 1981 metais Bavarijos statybos bendrovės, į šiaurės vakarus nuo miesto centro. Iki 1999 metų statinys buvo atviras lankytojams, kurie galėjo liftu pakilti į 166 metrų aukštyje esančią besisukančią apžvalgos aikštelę – restoraną. Iš čia atsiverdavo nuostabi Kelno panorama, o giedrą dieną būdavo galima matyti net Boną ir Diuseldorfą.

Rotušės aikštė

Kelno miesto rotušė yra įspūdingas pastatų kompleksas pačioje senamiesčio širdyje. Vieno pastato gotikinis bokštas yra vienas iš aukščiausių pastatų mieste, kurį puošia daugiau nei 100 skulptūrų. Kelno miesto rotušės komplekso branduolys buvo pastatytas XIV amžiuje, kuris iki to laiko dominavusius pastatus iš XII amžiaus. Tuo metu dominavo įvairių architektūros stilių pastatai. Ši miesto dalis smarkiai nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą. Istorinė rotušės aikštė rekonstruota tik iš dalies, kita komplekso dalis atstatyta moderniu stiliumi.

Senoji turgavietė (Alter Markt)

Alter Markt – istorinė turgavietė netoli Kelno miesto rotušės. Ši aikštė populiari ir tarp vietos gyventojų, ir tarp turistų, kurie į užklysta į čia esančias kavines su lauko terasomis. Šioje aikštėje taip pat vyksta įvairios karnavalinės šventės.

Hahnentorburg vartai

Daugelis vartų, kurie buvo dalis buvusios viduramžių miesto sienos, yra išsaugota. Įspūdingiausi Hahnentorburg vartai, pastatyti XIII amžiaus viduryje. Vartai turi du pusiau apskritus dantytus bokštus, o virš įėjimo puikuojasi miesto herbas. Statinys per visą savo gyvenimo istoriją atliko daug funkcijų. Jame buvo įrengtas kalėjimas, muziejus, ekspozicijų salė.

Didžioji Švento Martino bažnyčia

Didžioji Švento Martino bažnyčia yra viena iš dvylikos romantinio stiliaus bažnyčių Kelne. Dėka savo masyvių bokštų, statinys yra vienas iš įsimintiniausių miesto objektų, o iki Kelno katedros statybų užbaigimo buvo ir kaip vienas iš svarbiausių simbolių mieste. Dabartinis pastatas iškilo 1150 – 1250 metais benediktinų nutartimi. Bažnyčia smarkiai nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą. Atstatymo darbai prasidėjo iš karto po karo, tačiau statybos užtruko iki 1985 metų.

Kelno zoologijos sodas

Kelno zoologijos sodas įkurtas 1860 metais – vienas seniausių ir tuo pačiu moderniausių sodų Vokietijoje. Per Antrąjį pasaulinį karą zoologijos sodas buvo beveik visas sugriautas, tačiau jam pasibaigus – atstatytas. 20 hektarų plote gyvena apie 7000 gyvūnų, atvežtų iš visų pasaulio kontinentų ir vandenynų. Kelno zoologijos sodas garsėja primatų kolekcija, dramblių parku. Tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas, ypač keliaujant su vaikais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.