Lurdas – žymus piligrimystės centras Pranzūcijos pietuose

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lurdas Lurdas yra vienas iš nuostabių miestelių Prancūzijos pietuose. Visai netoli  Prancūzijos ir Ispanijos sienos 400 m. aukštyje virš jūros lygio įsikūręs miestelis yra apsuptas trijų kalnų ir garsėja dėl švč. mergelės Marijos Apsireiškimų. Unikali gamta, per miestelį tekanti upė Gave de Pau, kuri išteka iš Gavarnie krioklio, kasmet pritraukia tūkstančius turistų. Lurdas yra vienas iš piligriminio judėjimo centrų. Dar XIX a. pabaigoje išgarsėjęs dėl upės kilpoje esančios grotos, kurioje šv. Bernadetai net 18 kartų apsireiškė švč. mergelė Marija, Lurdas iki šiol yra lankomiausių miestų sąrašuose.

Apie šv. Bernardetą ne tik sklando įvairūs pasakojimai, bet ir kuriami literatūriniai kūriniai bei filmai. Pasakojama, kad Bernardeta gimė vargingo malūnininko šeimoje ir nuo mažens patyrė daugybę sunkumų. Mergaitei teko augti tai vienoje, tai kitoje giminaičių šeimoje, ji buvo silpnos sveikatos, anksti pradėjo dirbti. Sklando legendos, kad dar vaikystėje patyrė nepaaiškinamų stebuklų, tarsi būtų kažkieno globojama. Vėliau jai vis apsireikšdavo Ponia baltais drabužiais, su kuria susitiko net 18 kartų. Dėl šių apsireiškimų Bernardetai teko iškęsti daugybę sunkumų, tačiau ji nepasidavė ir galiausiai jos regėjimai buvo pripažinti švč.mergelės Marijos Apsireiškimais. Žmonės suaukojo pinigus, kad toje vietoje būtų pastatyta švč.mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo skulptūra, kuri dar ir šiandien stovi grotoje.

Be to, šalia minėtos grotos trykšta šaltinis, turintis stebuklingų gydomųjų galių. Krikščioniškame pasaulyje ši vieta yra ypatingai vertinama, nes žmonės, vedami tikėjimo, apsilankę grotoje, prausiasi šaltinio vandeniu arba jį geria. Yra užfiksuoti ir kompetetingos komisijos pripažinti net 67 moksliškai nepaaiškinami išgijimai po apsilankymo Lurde. Liaudyje plinta žymiai daugiau pavyzdžių ir paslaptingų pasakojimų, kaip šaltinio vanduo teigiamai paveikia sergančiuosius. Žmonės į Lurdą traukia ieškodami ne tik fizinės,bet ir dvasinės sveikatos.

Taip pat Lurdas garsėja įdomia istorija, menančia VII a. Dėl čia stovėjusios tvirtovės varžėsi valdovas Miratas ir frankų karalius Karolis Didysis. Netikėtų ženklų įtikintas Miratas priėmęs krikštą ir atsivertimo dieną buvo pavadintas Lurdu. Nuo šio vardo ir kilęs miestelio pavadinimas, o pilį galima aplankyti ir dabar. Joje yra įsikūręs Pirėnų muziejus, kuris supažindina su regiono kultūra bei liaudies menu.

Kaip minėta, miestelis įsikūręs tarp trijų kalnų, jais driekiasi turistinių žygių maršrutai. Dėl šios priežasties Lurdas yra mėgiamas ir patrauklus kalnų žygeiviams. Nuo Pic du Jer apžvalgos aikštelės, kuri pasiekiama funikulieriumi arba keliaujant pėsčiomis, atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.