Kelionė į Santorini salą. TOP lankytini miesteliai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kelionė į Santorini salą

Amžinojo grožio Santorini arba Tiros (Thira) sala kiekvienais metais pritraukia tūkstančius turistų. Šis nedidelis žemės lopinėlis, o tiksliau penki – viena iš pirmaujančių turistinių vietų pasaulyje. Turistai į Santorini salą plūsta dėl vulkaninio kraštovaizdžio, išraižytų uolų, laukinės gamtos, gražių paplūdimių, turtingos istorijos bei tradicijų. Santorni sala laikoma tikru Graikijos perlu.

Pasak mito, apvalios formos Santorini sala stebuklingu būdu iškilo iš jūros. Kad ir kaip bebūtų, 1650 m. pr. Kr. įvykęs galingas ugnikalnio išsiveržimas pradangino pusė salos, pelenai užklojo pietinėje salos dalyje buvusią minojiečių Akrotiri gyvenvietę, pakilusios didelės bangos pasiekė šiaurinę Kretos pakrantę ir nušlavė viską, kas pasitaikė kelyje, įskaitant garsųjį Knoso miestą.

Šiandien, pusė Santorini kalderos yra po vandeniu – tai vienintelė paskendusi kaldera pasaulyje. Pusmėnulio formos sala vis dar seismiškai aktyvi. Per šimtmečius įvyko ne vienas ugnikalnio išsiveržimas. Paskutinis vulkanas lava spjaudėsi visai neseniai – 1956 metais. Jo metu buvo sunaikinta didžioji dalis pastatų, žuvo daug žmonių. Sala atsigavo tik po kelių dešimtmečių, suklestėjus turizmui.

Kuo vilioja Santorini sala? – Vizitine kortele vadinamais akinamai baltais nameliais, pastatytais ant stačių kalderos skardžių; svaiginančiais saulėlydžiais, kurių grožis geriausiai atsiskleidžia iš Ijos (Oia) gyvenvietės; nuostabiais paplūdimiais, patekusiais į romantiškiausių Viduržemio jūros paplūdimių penkioliktuką. O kur dar begalė lankytinų vietų – bažnyčių, vienuolynų, muziejų…

Santorinio sala Graikija

Populiariausi lankytini miesteliai Santorinyje:

Fira – vakarinėje salos pusėje, maždaug 10 km nuo pagrindinio uosto, esanti salos sostinė, pastatyta ant 260 metrų aukščio įspūdingos uolos krašto. Vietovė gali pasiūlyti puikius panoraminius vaizdus į panardintus po vandeniu ugnikalnius. 1956 metais įvykęs stiprus žemės drebėjimas sunaikino didžiąją dalį salos, tačiau, laimei, pavyko iki šių dienų išsaugoti keletą XVIII a. pastatų. Fira miestas – tipiška Kikladų gyvenvietė, apstatyta baltais nameliais, kurių kiekvienas atskirtas siauromis asfaltuotomis gatvelėmis. Daugelis šių gražių pastatų pastatyti venecijiečių invazijos laikais, įskaitant keletą bažnyčių mėlynais kupolais. Salos sostinė gana triukšminga, ypač vasaros metu. Centrinės gatvės tiesiog perpildytos turistų. Kas vaikštinėja po parduotuves, o kas kavinėse ar baruose mėgaujasi gaiviaisiais gėrimais. Mieste yra daug bažnyčių ir vienuolynų, veikia archeologijos muziejus. Verta aplankyti Megaron Gyzi muziejų – jame eksponuojama Firos nuotraukų kolekcija, kurioje užfiksuoti miesto vaizdai prieš 1956 m. įvykusį žemės drebėjimą ir po.

Ija (Oia) – gražiausias ir vaizdingiausias kaimelis, garsėjantis ramybe ir fantastiškais saulėlydžiais, kuriais pasimėgauti atvyksta beveik kiekvienas įkėlęs koją į Santorini salą. Būtina leistis į ilgus pasivaikščiojimus vaizdingais takeliais – tik taip pajusite tikrąją miestelio dvasią. Ija įkurtas ant įspūdingos uolos nuo kurios atsiveria žavingi vaizdai į nedideles Palia ir Nea Kameni bei Thirasia salas. Tai tradicinis miestelis su jaukiomis siauromis gatvelėmis, mėlynais bažnyčių kupolais ir daugybe turistinių parduotuvėlių, kavinių, tavernų. Pastarosios turistams siūlo paragauti skanių patiekalų, paruoštų iš šviežios žuvies. Gyvenvietėje yra keletas lankytinų vietų turistams: jūrų muziejus, venecijiečių pilies griuvėsiai bei nedidelis Ammoundi uostas. Daugelis menininkų šia vietovę įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio, būtent dėl šios priežasties miestelyje yra daug meno galerijų.

Santorinio sala Graikija

Firostefani – nedidelis kaimelis, esantis vos kelių kilometrų atstumu nuo Santorini sostinės Firos. Miestelis išsiskiria tradicinės architektūros statiniais, nuostabiais vaizdais į apylinkes bei į dar vieną salos ugnikalnį. Kaimelyje yra daug restoranų, kavinių, įsikūrusių pasakiškose vietose. Tarp Firostefani ir Imerovigli vietovių yra turistų mėgstamas ir lankytojams atviras Agios Nikolas vienuolynas.

Imerovigli – 3 km į šiaurės vakarus nuo salos sostinės nutolęs kaimelis, pastatytas ant dar aukštesnės kalvos nei Firos miestas. Puiki miestelio lokacija senovėje leido stebėti artėjančius piratų laivus. Tai tradicinė Santorini gyvenvietė, kurios pavadinimas kilo nuo žodžio „vigla“, reiškiančio „diena“. Kaimelyje gausu viešbučių, tradicinės architektūros gyvenamųjų namų, taip pat tavernų bei kavinių, siūlančių ne tik paragauti vietinės gamybos patiekalų, bet ir pasigrožėti nuostabiais vaizdais į kalderą. Vaikštant jaukiomis gatvelėmis galima prieiti prie XIII a. statytos pilies, kuri 1800 m. pradžioje buvo apleista, tačiau šiandien joje įsikūrusi salos valdžia. Kaimelis labai nukentėjo per žemės drebėjimą, tačiau iki šiol yra išlikusių vertų dėmesio koplyčių bei bažnyčių.

Pyrgos – miestelis, išsidėstęs 8 km į pietryčius nuo Firos. Jis įkurtas pasakiškoje vietoje ant kalvos viršūnės, nuo kurios atsiveria nepaprasti panoraminiai vaizdai. Šis kaimelis iki 1800-ųjų pradžios buvo salos sostinė. Jame gyvena tik apie 500 žmonių. Aplink XIII a. venecijiečių pilį apstatyti tradicinio Kikladų dizaino nameliai iki šių dienų yra geros būklės. Pyrgos kaimelyje, kaip ir kituose, yra daug bažnyčių.

Santorinio sala Graikija

sxc.hu nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.