Lankytinos vietos Korfu saloje: ką aplankyti ir pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Korfu salojeLankytinos vietos Korfu saloje: ką aplankyti ir pamatyti? Pabuvojus Korfu saloje į ją tikrai norėsis grįžti dar ir dar kartą. Čia atrasite puikius kurortus, vaizdingas įlankėles, puikius paplūdimius, susižavėsite vietine kultūra ir papročiais, aplankysite ne tik muziejus, tvirtoves bet ir tradicinius kalnų kaimelius.

Aggelokastro

Aggelokastro – viena reikšmingiausių Bizantijos pilių Graikijoje, įkurta ant aukščiausios salos viršukalnės, šiaurės vakarinėje Korfu dalyje. Pirmoji pilis šioje vietoje pastatyta XIII amžiuje, tačiau statinys, kuris matomas šiandien datuojamas XVIII-XIX amžiumi. Jame galima apžiūrėti du didelius vandens rezervuarus ir kelias bažnyčias, kurių viena įrengta urve. Čia būdami taip pat galėsite grožėtis įspūdingais panoraminiais vaizdais.

Achilion

Maždaug apie 10 km nuo Korfu miesto yra nedidelis kaimelis Gastouri, išsaugojęs tradicines vertybes ir istoriją. Šioje gyvenvietėje yra nuostabūs 1890 metais Austrijos imperatorienei Elžbietai pastatyti rūmai, kuriuose ji aštuonias vasaras slėpėsi, kol 1898 metais buvo nužudyta. Ilgą laiką rūmuose niekas negyveno, tačiau vėliau juos nupirko Vokietijos imperatorius Vilhelmas II.

Saint Spyridon

Korfu mieste pastatyta bažnyčia laikoma vienu svarbiausių religinių monumentų saloje. Pasak legendos, Šventas Spiridonas net keturis kartus apsaugojo Korfu salą nuo Osmanų invazijos. Kaip ir visam senamiesčiui, taip ir bažnyčiai, būdinga venecijietiška architektūra, o jos varpinės bokštas yra aukščiausias miesto taškas.

Senoji tvirtovė

Senoji tvirtovė yra geriausiai žinoma bei populiariausia pilis Korfu saloje. Jos istorija glaudžiai susijusi su salos istorija. 600 metrų ilgio ir 200 metrų pločio venecijiečių tvirtovė pastatyta XV amžiuje, buvusios Bizantijos pilies vietoje. Kad tvirtovė būtų geriau apsaugota nuo priešų, ji dirbtiniu grioviu atskirta nuo žemyninės dalies, o į ją patekti buvo galima kilnojamuoju mediniu tiltu. 1819 metais britai šį tiltą pakeitė į 60 metrų ilgio kelią. Įėjimas į tvirtovę yra Spianada aikštėje, kuri laikoma antra pagal dydį Europoje.

Perithia kaimelis

Senasis Perithia kaimelis yra viena žaviausių lankytinų vietų Korfu, esanti šiaurės rytinėje salos dalyje, Pantokratoro kalno papėdėje. Tai seniausia nuo XIV amžiaus nuolat apgyvendinta gyvenvietė Korfu saloje. Joje yra tik 130 rankomis statytų namų, kurių vieni jau sugriuvę, kiti restauruojami. Apsuptas išskirtinio kraštovaizdžio savitas ir vaizdingas kaimelis yra įtrauktas į saugomų paveldo objektų sąrašą.

Paleokastritsa

Apie 25 km nuo Korfu miesto nutolęs kaimelis, išsidėstęs vakarinėje salos dalyje. Kosmopolitiškas kurortas driekiasi šalia kelio, vingiuojančio aplink nuostabias įlankėles ir vaizdingą uostą, iš kurio organizuojamos ekskursijos laivais. Paleokastritsa nuo senų laikų laikomas viena iš gražiausių vietų Korfu saloje, kuri vis dar išlaikiusi tradicinio kaimelio žavesį. Netoli pagrindinio kurorto paplūdimio, palei pakrantę, yra keletas urvų, kuriuos galima pasiekti tik valtimis. Vienas žinomiausių – Šv. Mikalojaus urvas. Čia taip pat atrasite sena vienuolyną, skirtą Šventai Mergelei. Jame saugomos šventosios knygos, ikonos, drabužiai, šventųjų įrankiai.

Azijos meno muziejus

Azijos meno muzieus yra vienintelis toks visoje Graikijoje. Šv. Mykolo ir Šv. Jurgio rūmuose įkurtas muziejus duris atidarė 1927 metais, po to kai ambasadorius Gregorijus Manos padovanojo savo privačią kolekciją, kurioje tuo metu buvo beveik 11 tūkstančių eksponatų.

Archeologijos muziejus

Korfu mieste esantis Archeologijos muziejus atidarytas 1967 metais. Jame lankytojai supažindinami su įvairiausiais eksponatais rastais nuo priešistorės iki helenizmo laikų. Tai bronzinės ir marmurinės statulos, senovinės monetos, keramikos dirbiniai, papuošalai, šventyklų liekanos. Vienas svarbiausių muziejaus eksponatų – įspūdingas Gorgonės medūzų frontonas, atgabentas iš Artemidės švenyklos. 1911 metais rastas frontonas datuojamas 585 m. pr. Kr.

Vandens parkas

Korfu vandens parkas įkurtas salos viduryje, šalia Agios Ioannis kaimelio. 75 tūkst. kv. m. ploto parke įrengta daugybė atrakcionų, skirtų įvairaus amžiaus žmonėms. „Juodoji skylė“, „Pašėlusi upė“, „Tingi upė“, „Kamikadzė“ – tai tik keletas atrakcionų, kuriuose galėsite išbandyti savo jėgas. Smagaus laisvalaikio praleidimui taip pat įrengti baseinai, barai, restoranas. Vandens parkas atidarytas nuo gegužės iki spalio mėnesio. Kelionė autobusu iš Korfu miesto trunka vos 20 minučių.

Korfu (Kerkyros) miestas

Kerkyros – didžiausias miestas Jonijos salose, pastatytas tarp dviejų Venecijos pilių. Miestas įkurtas gražioje vietoje ir padalytas į naujamiestį ir senamiestį. Vaikščiodami siauromis miesto gatvelėmis atrasite daugybę gražių ir žavingų pastatų, bažnyčių, įspūdingų tvirtovių, aikščių. Korfu senamiestis 2007 metais buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

 

 

Jeigu buvote Korfu saloje pasidalinkite savo įspūdžiais, patarimai arba papildykite lankytinų vietų sąrašą. Informaciją siųskite el.p. info@urkistravel.lt arba žinutę palikite komentaruose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.