Pasivaikščiokime po Alikantės parkus

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Pasivaikščiokime po Alikantės parkusAlikantė garsi savo nuostabiais palmių bulvarais ir parduotuvių pilnomis gatvėmis. Romėnai šią vietovę vadino „Lucentum“, išvertus į lietuvių kalbą reikštų – „Šviesos miestas“. Šis patrauklus kurortas turi ne tik dailius paplūdimius, bet ir gražų senamiestį bei nuostabius parkus, kuriuose atsiskleis tikrasis miesto grožis.

Canalejas

Seniausias miesto parkas, sukurtas architekto Gonzolez Altus. Parkas garsus ir įdomus dėl jame augančių didingų fikuso medžių, kurie buvo pasodinti dar XIX a. pabaigoje. Atsisėdę ant parke esančių suolelių, galėsite grožėtis akmeninėmis liūtų ir šunų skulptūromis, klausytis fontanų čiurlenimo. Apžiūrėsite ant medžio išraižytą Ispanijos žemėlapį ir atrasite Alikantės rašytojo Carlos Arniches paminklą.

El Palmeral

El Palmeral parkas įsikūręs miesto pakraštyje. Jame auga šimtai palmių, įvairių rūšių gėlės, yra keletas krioklių, ežerų ir tvenkinių, kuriuose, išsinuomavę valtelę, galėsite paplaukioti. Tai parkas, norintiems pasidaryti iškylą gamtoje, pakvėpuoti tyru oru. Vaikai gali dūkti žaidimų aikštelėse, o suaugę – ilsėtis ant pievutės, užsukti į kavinę arba pasivažinėti dviračiais.

Parque del Morant

Toliau nuo miesto centro esantis parkas. Tačiau, kurie norės apžiūrėti ne tik miesto centrą – šis parkas gali būti vienu iš lankytinų objektų sąrašo. Tai didžiausias laisvalaikio ir poilsio parkas Alikantėje, kuriame yra teniso kortai, futbolo aikštelės. Be abejo, nei vienas parkas neapseis be fontanų ir įvairaus margumo gėlių. Vasaros metu jame vyksta daug įvairių renginių.

Parque de la Ereta

Parkas, sukurtas prancūzų architekto. Modernus, tačiau vis tiek harmoningai susiliejantis su gamta. Eidami nuo Santa Barbara pilies, pasieksite nuostabų miesto senamiestį. Priėję senovinę kavinę galėsite išgerti kavos ar tiesiog pasėdėti po pergole ir pasigėrėti vaizdais atsiveriančiais į jūrą. Šis parkas – puikus žmogaus ir gamtos „bendradarbiavimo“ pavyzdys.

Monte Benacantil

Alikantės pilis yra ant Benakantilio kalno, pušų ir eukaliptų apsuptyje. Sakoma, kad ši žalioji zona aprūpina deguonimi visą miestą. Parkas įsikūręs netoli Jaime II alėjos ir Vazquez de Mella gatvės. Įsukę į gatvę, vedančią į Santa Barbara pilį, galima rasti nemažai apžvalgos aikštelių, nuo kurių atsiveria nuostabi miesto panorama.

Jeigu nepatingėsite, už 20-30 min. važiuojant automobiliu nuo Alikantės, atrasite dar keletą parkų:

Terra Natura

Zoologijos sode galite pamatyti daugiau nei 1500 įvairių gyvūnų iš 200 rūšių. Tarp jų, net 50 gyvūnų yra ties išnykimo riba. Parke auga 2500 augalų: medžių, krūmų, gėlių, kurie būdingi šiam regionui. Bevaikščiodami, atrasite ir vandens parką su dideliu baseinu bei daugybe nusileidimo kalnelių.

Mundomar Marine

60 000 kv. m parke išvysite jūros liūtų, delfinų pasirodymus, galėsite pasigrožėti tropiniais paukščiais – tukanais, papūgomis, kitais gyvūnais – vėžliais, gulbėmis, gandrais, ruoniais, ūdromis, lemūrais, beždžionėmis, voverėmis.

Pastarieji du parkai bus puiki idėja keliaujantiems su mažamečiais. Iš čia jie parsiveš daug nuostabių ir nepakartojamų įspūdžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.