Šiluma dvelkianti Praha

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Šiluma dvelkianti Praha

Praha – Čekijos sostinė įkurta IX amžiuje. Tai šiluma ir istorija dvelkiantis miestas. Dauguma pirmą kartą jame apsilankiusių sako, jog čia jau buvo, nes miestas kiekvieną priima kaip savą, pasijunti jo dalimi, nors esi tik prašalaitis. Praha yra didžiausias Čekijos miestas ir keturioliktas pagal dydį Europos Sąjungos šalyse narėse su 1,3 milijono gyventojų.

Kadangi Praha išsidėsčiusi ant penkių kalvų abiejuose Vltavos upės krantuose čia vyrauja vidutinis žemyninis klimatas. Nėra labai šalta, tačiau saulės mažai. Sniegas gatves plonu sluoksniu apkloja lapkričio – kovo mėnesiais ir tada temperatūra siekia apie -1 laipsnį pagal Celsijų. Vasarą, karštomis dienomis temperatūra pasiekia 25 laipsnius, tiesa, tokių dienų būna nedaug.

Dėl istorijos vingių Prahai teko pergyventi daug permainų, o po paskutinės – geležinės uždangos griūties, ji pakilo tarsi Feniksas iš pelenų ir tapo vienu populiariausių turistų lankomu miestu. Šiuo metu Praha pagal turistų srautus užima šeštą vietą ir stoja į tą pačią eilę su Londonu, Paryžiumi, Roma, Madridu ir Berlynu. Kadangi Praha patyrė mažai žalos Antrojo pasaulinio karo metais, jos architektūra įspūdinga. Čia galima atrasti daugybės stilių – baroko, gotikos, renesanso, klasicizmo – pėdsakus.

Praha

Lankantis Prahoje būtina pamatyti senamiestį, o ten atsiveria nuostabūs statiniai. Visų pirma neįprastas Astronominis laikrodis. Jei bus galimybė ateikite prie jo tada, kai muš 12 valandą dienos, tada pamatysite neįtikėtiną spektaklį. Taip pat šioje aikštėje matyti Tyno Mergelės Marijos bažnyčia, Kinsk rūmai, Senamiesčio Rotušė. Pastarajame statinyje yra įrengta ir apžvalgos aikštelė iš kurios atsiveria nuostabi panorama. Jei turėsite pakankamai laiko – pereikite Karolio tiltu, taip patekdami į Mažąjį miestą. Ant šio tilto – daugybė amatininkų siūlančių savo gaminius, taip pat pamatysite skulptūras, kurias palietus – pildosi norai. Nepamirškite aplankykite Šv. Mikalojaus bažnyčios, jos interjeras nuostabus, pasijusite lyg meno galerijoje, nes kur tik pažvelgsite – meno kūriniai. Šis statinys garsus ir tuo, jog jame įrengtais vargonais grojo didysis muzikos virtuozas Mocartas. Praha turi ir Naujamiestį – tai modernus kavinių, restoranų ir parduotuvių centras. Beje, jame yra didžiausia aikštė Prahoje – Charles aikštė, ir labai keistos formos Šokantis namas, pastatytas 1996 m.

Praha

Kalbant apie nacionalinę Čekijos virtuvę – čia vyrauja riebus maistas, nors dėl naujos „eko mados“ jis tampa vis sveikesnis ir praranda savo tikrąjį skonį. Jei būsite Prahoje būtinai paragaukite kiaulienos su virtinukais ir raugintais kopūstais, beje pastarasis patiekalas kažkuo panašus į kaimišką lietuvišką virtuvę. Desertui paskanaukite lietinių su džemu ir grietinėle. Kaip žinia čekai garsėja kaip didieji alaus mėgėjai, pralenkdami vokiečius ir airius, todėl būtina paragauti ir tikro čekiško alaus, kuris beje, nėra labai brangus, o geriausiu įvardijamas tas, kuris atkeliauja iš pietinės Čekijos dalies.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.