Skansen muziejus Stokholme – vienintelis toks Švedijoje po atviru dangumi

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Skansen muziejus Stokholme

Djurgarden – tai 3 km ilgio ir 1 km pločio sala Stokholmo centre, iš švedų kalbos išvertus reiškianti „pramogų parkas“. Senovėje sala buvo karalių medžioklės teritorija. Ji dar vadinama istorinių pastatų, paminklų ir muziejų vieta Stokholme. Šioje saloje apsilanko daugiau nei 10 mln. turistų per metus. Vienas didžiausių šios salos traukos taškų – Skansen muziejus.

Skansen muziejus – tai pirmasis muziejus su zoologijos sodu po atviru dangumi, reprezentuojantis visą Švediją. Muziejus atidarytas 1891 metais. Jame apsilanko vidutiniškai 1,3 milijono lankytojų per metus.

Muziejus sukaupęs daugiau nei 160 namų ekspoziciją iš įvairių Švedijos vietų. Dauguma pastatų statyti XVIII, XIX, XX a. Ekspozicijų prižiūrėtojai, dėvėdami to laikmečio drabužius, supažindins su eksponuojamais buities daiktais bei batsiuvių, kepėjų, stiklo apdirbėjų ir kitų amatininkų buitimi. Taip pat apžiūrėsite miesto kvartalą, Alvros ir Delsbo dvarus, Seglora bažnyčią, Skogaholm sodybą, pastatų kompleksą vasaros ganykloms, Samių stovyklą, zoologijos sodą, kuriame įkurdinti laukiniai ir naminiai Švedijos faunos atstovai.

Skansen muziejus

Skansen muziejus. Manto P. nuotr.

30 ha teritoriją užimančiame Skansen muziejuje visais metų laikais vyksta daug įvairių tematinių renginių bei tradicinių Švedijos festivalių, todėl jis yra labai populiarus tarp vietinių gyventojų.

Taigi, norėdami apsilankyti muziejuje, turėtumėte žinoti, kad jo darbo valandos yra nuo 10:00 val. iki 16:00 (akvariumas dirba iki 17:00) val. Įėjimas suaugusiam kainuoja 100 kronų, studentams ir senjorams – 80, vaikams nuo 6 iki 15 m. – 60 kronų, su Stokholmo miesto kortele – nemokamai.

Skansen muziejus

Vaizdai atsiveriantys iš Skansen muziejaus. Manto P. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.