Turistų mėgstamiausios lankytinos vietos Stokholme

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Turistų mėgstamiausios lankytinos vietos StokholmeStokholmas – viena gražiausių Europos sostinių, pastatyta net ant 14 salų. Ne veltui miestas vadinamas Šiaurės Venecija. Jis gali pasigirti ir nuostabiais gamtos peizažais, ir pasaulinio lygio muziejais bei didele pramogų gausa.

Lankytinos vietos Stokholme:

Senamiestis – Gamla Stan

Gamla Stan – senamiestis, istorinis Stokholmo centras – turistų vienas mėgstamiausių traukos objektų mieste, žavintis viduramžių gatvelėmis ir daugybe lankytinų vietų. Senamiestį oficialiai sudaro trys iš keturiolikos Stokholmo salų – Riddarholmen, Stadsholmen, Helgeandsholmen, tačiau žmonės, kurie mini Gamla Stan paprastai galvoja apie didžiausią iš trijų salų – Stadsholmen. Senamiestyje yra daug įdomių istorinių paminklų ir muziejų. Daugiausia dėmesio susilaukia Karališkieji rūmai, pastatyti XVIII amžiuje ir netoli esantis seniausias pastatas Gamla StanStorkyrkan (Didžioji bažnyčia), Stokholmo katedra, pastatyta XIV amžiaus pradžioje.

 

Nacionalinis dailės muziejus – Nationalmuseum

Didžiausias dailės muziejus Švedijoje. Jo kolekcija apima kūrinius nuo vėlyvųjų viduramžių iki XX amžiaus pradžios, įskaitant paveikslus, skulptūras ir taikomąjį meną. Muziejaus istorija prasidėjo XVI amžiuje, kai karalius Gustavas Vaza Gripsholmo pilyje pradėjo rinkti paveikslų kolekciją. XVII amžiuje karalius Gustavas III nusprendė meno kūrinius po jo mirties paaukoti valstybei. Šis karaliaus žingsnis atvedė prie Karališkojo muziejaus įkūrimo – dabar Nacionalinio muziejaus, atidaryto 1792 metais. Muziejuje saugomi ne tik švedų menininkų, bet ir Rubenso, Rembranto, Gojos darbai.

Adresas: Södra Blasieholmshamnen 2

Transportas: Metro – Kungsträdgården (10, 11)

 

Nacionalinis istorijos muziejus – Historiska Museet

Muziejus atpasakoja Švedijos istoriją nuo priešistorinių laikų iki XVI amžiaus pradžios. Jame saugoma nesuskaičiuojama galybė neįkainojamų eksponatų. Tai vienas geriausių muziejų Stokholme, atidarytas 1943 metais. Istorijos muziejaus kolekcija iš pradžių buvo sutelkta į vikingų gyvenimą. Iki šiol eksponuojama daugiau nei 4000 įvairiausių radinių, iliustruojančių jų kasdienybę. Švedijos priešistorės ekspozicijų salėje rodomi žmonių, gyvenusių prieš tūkstančius metų naudoti indai, ginklai, apsiaustai ir kiti daiktai. Turbūt įdomiausias ir daugiausiai lankytojų dėmesio susilaukia apskritas Aukso kambarys. Jame eksponuojamos brangenybės iš Skandinavijos aukso amžiaus. Iš viso kambaryje yra maždaug 50 kg aukso ir 200 kg sidabro.

Adresas: Narvavägen 13-17

Transportas: Metro – Karlaplan (13)

 

Karališkieji rūmai

Karališkieji rūmai yra vieni įspūdingiausių Šiaurės Europoje. Kiekvieną vasaros dieną minios žmonių susirenka pasižiūrėti sargybinių pasikeitimo ceremonijos. Nors šiuo metu oficiali karališkosios šeimos rezidencija yra Drottingholmo rūmai, tačiau Karališkieji rūmai vis dar naudojami įvairioms šventėms. Daugelis iš daugiau nei šešių šimtų kambarių yra atviri visuomenei. Tarp tokių kambarių yra Karališkieji apartamentai, kurie gali būti pasiekiami einant pro išorinį kiemą. Taip pat rūmuose veikia keletas muziejų.

Adresas: Slottsbacken

Transportas: Metro – Gamla Stan (13,14,17-19), Kungsträdgården (10,11)

 

Vasa muziejus

Vasa muziejus atidarytas 1990 metais. Jame eksponuojamas įspūdingas karo laivas, pastatytas 1626-1628 metais. Dėl statybos klaidų laivas nuskendo per pirmąjį savo reisą, maždaug už 1600 metrų nuo kranto, 32 metrų gylyje. 1961 metais laivas iškeltas ir nutemptas į Gustavo V sausąjį doką. Tuo metu tai buvo didžiausias laivas, kurio ilgis siekė 69 metrus, plotis 12 metrų, o aukštis be burių – 14 metrų. Vasa ne vienintelis eksponatas muziejuje. Lankytojai supažindinami su laivo istorija, statybų eiga, eksponuojami jo viduje rasti įdomūs objektai: medinis stalo žaidimas, medicininė įranga, mediniai šaukštai, alaviniai virtuvės reikmenys, tūkstančiai varinių monetų ir daug kitų radinių.

Adresas: Djurgårdsvägen 36

 

Didžioji aikštė – Stortorget

Stortorget – labiausiai žavinti Stokholmo aikštė, esanti pačioje senamiesčio širdyje. Nuo ankstyvųjų viduramžių ji buvo pagrindinė susitikimų vieta, vykdavo turgūs, kurių metu aikštė tapdavo šurmuliuojančia bei pilna veiklos. Šiandien aikštę supa gražūs XVII ir XVIII amžiuje statyti pastatai. Vakarinė aikštės pusė yra neabejotinai gražiausia, primenanti vaizdą, kuris dominavo XVII amžiaus Švedijos imperijos klestėjimo laikotarpiu.

Adresas: Gamla Stan

Transportas: Metro – Gamla Stan (13,14,17-19)

 

Stokholmo katedra – Storkyrkan

Senamiestyje esanti Storkyrkan arba Didžioji bažnyčia pastatyta 1306 metais, vietoje nedidelės koplyčios, kuri sunaikinta gaisro metu. Per šimtmečius buvo atlikta reikšmingų pokyčių, todėl bažnyčia, kurią matome šiandien, visai neprimena tos, kuri stovėjo ankščiau. Gotikinio stiliaus interjeras datuojamas XV a. Eksterjeras 1740 metais iš dalies rekonstruotas į barokinį stilių, kad papildytų Karališkųjų rūmų architektūrą. Po trijų metų buvo pastatytas 66 metrų laikrodžio bokštas. 1942 metais Didžioji bažnyčia pakrikštyta Stokholmo katedra.

Adresas: Trångsund 1

Transportas: Metro – Gamla Stan (13,14,17-19), Kungsträdgården (10, 11)

 

Karaliaus sodai – Kungsträdgården

Karaliaus sodai yra seniausias parkas Stokholme. XV amžiuje tai buvo karališkasis daržovių sodas, kuris XVI amžiuje rekonstruotas į uždarą aptvertą sodą. 1770 metais parkas tapo atviras visuomenei. Nuo XIX amžiaus Karaliaus sodai buvo apsodinti liepų medžiais bei gėlėmis. Šiandien parkas populiari susitikimų vieta, jame vyksta įvairūs koncertai ir festivaliai po atviru dangumi.

Transportas: Metro – Kungsträdgården (10, 11)

 

Parlamentas – Riksdagshuset

Švedijos parlamentas – didžiulis pastatas, užimantis beveik pusę Helgeandsholmen salos, esančios tarp Stokholmo miesto centro ir senamiesčio. Sala gavo tokį pavadinimą dėl XIII a. pab. – XVI a. pr. stovėjusios slaugos ligoninės (Helgeandshuset – Šventosios Dvasios namas).

Adresas: Riksgatan 3, Helgeandsholmen

Transportas: Metro – Kungsträdgården (10,11), Gamla Stan (13,14,17-19), T-Centralen (10-19)

 

Drottningholmo rūmai

Drottningholmo rūmai yra oficiali Švedijos karališkosios šeimos rezidencija. Pastatas pastatytas XVII amžiaus pabaigoje baroko stiliumi. Tai buvo vieni didingiausių to laikmečio rūmų. Rezidencija pastatyta Lovön saloje, ant Mälaren ežero kranto. Kelionė laivu nuo Stokholmo miesto centro iki karaliaus valdų trunka apie 50 min.

 

Miesto rotušė – Stadshuset

Stadshuset arba miesto rotušė – vienas labiausiai žinomų simbolių Stokholme. Žymus objektas su 106 metrų plytiniu bokštu, ko gero, svarbiausias XX amžiaus Švedijos architektūros pasiekimas. Viduramžiais Stokholmo rotušė buvo įsikūrusi pagrindinėje senamiesčio aikštėje, tačiau 1732 metais ji perkelta į Bonde rūmus, esančius senamiesčio pakraštyje. XX a. pradžioje atsirado poreikis pastatyti didesnį ir modernestį rotušės pastatą. Statyboms pasirinkta Kungsholmen sala. Toje vietoje, kur dabar stovi rotušės pastatas, seniau buvo garais varomas malūnas, kurį 1878 metais sunaikino gaisras.

Adresas: Ragnar Östbergs Plan 1

Transportas: Metro – T-Centralen (10-19)

 

Skansen muziejus po atviru dangumi

Skansen muziejus – muziejus su zoologijos sodu po atviru dangumi, reprezentuojantis visą Švediją atidarytas 1891 metais. Jame apsilanko vidutiniškai 1,3 milijono lankytojų per metus. Muziejus sukaupęs daugiau nei 160 namų ekspoziciją iš įvairių Švedijos vietų. Dauguma pastatų statyti XVIII, XIX, XX a. Ekspozicijų prižiūrėtojai, dėvėdami to laikmečio drabužius, supažindins su eksponuojamais buities daiktais bei batsiuvių, kepėjų, stiklo apdirbėjų ir kitų amatininkų buitimi. Taip pat apžiūrėsite miesto kvartalą, Alvros ir Delsbo dvarus, Seglora bažnyčią, Skogaholm sodybą, pastatų kompleksą vasaros ganykloms, Samių stovyklą, zoologijos sodą, kuriame įkurdinti laukiniai ir naminiai Švedijos faunos atstovai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.