Turkijos kurortai: kuriuos rinktis šeimoms, kuriuos jaunimui?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Turkijos kurortai – tai viena populiariausių lietuvių atostogų krypčių. Jie skiriasi savo gamta, pramogų pasiūla ir kitais aspektais. Tačiau atostogas planuojančioms šeimoms su vaikais pasirinkimo kriterijai paprastai būna visiškai kitokie.

Skirtingai nei planuojantieji poilsį draugų kompanijoje, šeimos dažniausiai domisi, ar kurorte bus pakankamai pramogų mažiesiems, ar jiems pritaikytas viešbučio meniu, kokia lovelė bus pasiūlyta vaikui viešbučio kambaryje ir kt. Galiausiai kelionę jos pasirenka ne pagal kurorto pavadinimą, o pagal kainos ir komforto bei šeimai skirtų pramogų santykį. Taigi į ką reikėtų atkreipti dėmesį ilsėtis į Turkiją vykstančioms jaunoms šeimoms?

Pirmas klausimas renkantis kurortą – atstumas iki oro uosto

Kaip sako kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ produkto vadovė Neringa Kurtinaitienė, besiruošiantieji atostogoms su mažais vaikais visų pirma teiraujasi, kokio ilgumo kelionė nuo oro uosto iki viešbučio jų lauktų.

„Jeigu ilgesnė kelionė autobusu erzins jūsų vaikus, geriausia būtų rinktis Antaliją ar Beleko kurortą. Jis yra tik 30 kilometrų nuo oro uosto. Be to, visai šalia šio kurorto pernai atidarytas naujas vandens atrakcionų parkas, kuris tikrai patiks mažiesiems“, – teigia ji.

Tėvai įprastai teiraujasi, ar viešbučio teritorija yra pakankamai žalia, su pavėsio zonomis, todėl „Kidy Tour“ produkto vadovė pataria šeimoms nesirinkti miesto tipo viešbučių, kurie dažniausiai yra nedideli, su baseinu teritorijoje, bet be pavėsio zonų. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kokie paplūdimiai vyrauja viename ar kitame kurorte.

„Poilsiui su vaikais geriausiai tinka prie krantų kuo seklesnė jūra. Todėl šeimoms galima pagalvoti ir apie Sidę, kurios smėlėti paplūdimiai vaikams paprastai labai patinka. Tiesa, kelionė iki šio kurorto šiek tiek ilgesnė – apie 70 km“, – sako N. Kurtinaitienė.

Nereikėtų pamiršti ir vaikams skirtų pramogų. Jų ieškančius pašnekovė ragina atkreipti dėmesį į Antaliją. Čia yra šeimoms skirtas pramogų parkas, kuriame galima pasivažinėti kartingais, jodinėti žirgais, nusileisti lynu. Visai netoliese veikia ir delfinariumas.

Pigiausia – Alanijoje

Žinoma, Turkija turi ką pasiūlyti ne tik su šeimomis, bet ir su draugų kompanijomis ar poroms atostogaujantiems poilsiautojams.

„Renkantis sau priimtiniausią kurortą tiesiog reikėtų apsibrėžti, kas jums yra aktualiausia. Galbūt labiau domina poilsis mieste? Gal mielai pasivaikščiotumėte po senamiestį? O gal norisi didelių viešbučių teritorijų, su daugybe pramogų jose? Galima rinktis net ir pagal paplūdimius, nes vienur jie smėlėti, o kitur akmenuoti“, – vardina „Kidy Tour“ produkto vadovė.

Ieškantiems pigiausių atostogų variantų reikėtų atkreipti dėmesį į Alaniją. Šiame kurorte susitelkę patys pigiausi viešbučiai. Tie, kuriems idealios atostogos neatsiejamos nuo tinginiavimo smėlėtame paplūdimyje, neapsiriks pasirinkę Sidę. Belekas labiau skirtas ieškantiems šiek tiek daugiau prabangos ir komforto. Šiame kurorte telkiasi prabangesni viešbučiai, o poilsiautojams siūlomos aukščiausio lygio pramogos. Antaliją įvertins tie, kurie ieško patogumo. Tuo tarpu Kemeras išsiskiria aplink jį esančių kalnų grožiu. Be to, jame daug miesto tipo viešbučių, todėl šis pasirinkimas paprastai labai tinka jaunimui. O štai Kemero apylinkinkėse esančios gyvenvietės tinka ir šeimų poilsiui.

Nei vienas iš išvardintų kurortų neturėtų nuvilti ir norintiems leistis į ekskursijas po žinomiausias istorines bei gamtos vietoves.

„Visi minėtieji kurortai yra vadinamajame Turkijos Rivjeros regione. Todėl daugumą pačių populiariausių ekskursijų mes siūlome iš visų kurortų. Poilsiautojams reikėtų tiesiog įvertinti kelionių atstumus. Žinoma, kiekvienas regionas turi ir savo išskirtines ekskursijas. Jos labai įvairios. Nuo pasivaikščiojimo pažintiniais takais, iki plaukimo plaustais. Turkija geba kiekvienam pasiūlyti kažką artimo širdžiai“, – teigia N.Kurtinaitienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.