Žvalgomės po Maltą. Istoriniai Mdinos ir Rabato miestai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Žvalgomės po Maltą. Istoriniai Mdinos ir Rabato miestai Keliaujant po Maltą, nepamirškite užsukti į istorinę salos sostinę – Mdiną, kitaip dar vadinamą – Tyliuoju miestu bei į Rabato (Rabat) miestą. Ši gyvenvietė buvo statoma kaip Mdinos priemiestis.

Žvalgantis po Maltą, Mdinos miestą nesunkiai atpažinsite. Jis pastatytas ant gana aukštos kalvos, o miestą supa aukšta mūrinė siena.

Mdina laikoma seniausiu miestu saloje. Manoma, kad pirmieji gyventojai įsikūrė apie 4000 m. pr. m. e. Į jį pateksite tik per trejus vartus. Didžiausias žmonių srautas yra einant per pagrindinius Mdinos vartus.

Mdinos miestas Maltoje

Pagrindinis įėjimas į Mdina miestą. UrkisTravel.lt nuotr.

Įžengę išvysite baroko ir normanų architektūros stilius, o vaikštant siauromis miestelio gatvelėmis pasijusite lyg gyventumėte Viduramžių laikotarpiu.

Mdinos miestas Maltoje

Mdinos miesto siauros gatvelės. UrkisTravel.lt nuotr.

Į miestelį su automobiliu ar kita transporto priemone nepateksite. Leidžiama įvažiuoti tik vietiniams gyventojams, specialiosioms tarnyboms bei važnyčiotojams, kurie turistus už papildomą mokestį apveža po žymias Mdinos lankytinas vietas.

Mdinos miestas Maltoje

Turistai mielai renkasi tokį miesto apžiūrėjimo varianrą. UrkisTravel.lt nuotr.

Be nuostabių gatvelių ir pasakiškų salos vaizdų, atsiverenčių nuo panoraminės aikštelės, Mdinos mieste galėsite apžiūrėti net keliasdešimt lankytinų vietų: Benediktų vienuolyną, Šv. Pauliaus ir Šv. Petro katedras, Mdinos vartus, Vilhenos rūmus, Šv. Agotos koplyčią, Graikų vartus, Gamtos mokslų muziejų, Katedros muziejų, Karmelitų bažnyčią ir vienuolyną, Šv. Pauliaus aikštę, Šv. Roko bažnyčią ir kitų įdomių vietų.

Mdinos miestas Maltoje

Viena pagrindinių Mdinos miesto gatvių. UrkisTravel.lt nuotr.

Apžiūrėję šį miestą, leiskitės į pažintinę kelionę po Rabato miestą. Tai istorinis Mdinos priemiestis, garsus dėl jame esančių istorinių bažnyčių, vienuolynų bei katakombų (kapaviečių), kurios datuojamos 400-700 m. po Kr.

Rabato miestas Maltoje

Bažnyčia, esanti Rabato mieste. UrkisTravel.lt nuotr.

Verta apsilankyti Šv. Pauliaus ir Šv. Agotos katakombose, kurios paliks įsimintinus vaizdus atmintyje. Šios katakombos buvo naudojamos romėnų laikais mirusiesiems laidoti. Įėjimo kaina 5 eurai.

Rabato miestas Maltoje

Įėjimas į Šv. Pauliaus katakombas. UrkisTravel.lt nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.