Raudonųjų žibintų kvartalas Amsterdame – populiariausia turistinė atrakcija

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Raudonųjų žibintų kvartalas Amsterdame

Jei ne populiariausia tai, turbūt, viena populiariausių lankytinų vietų Amsterdame – Raudonųjų žibintų kvartalas, esantis seniausioje miesto dalyje. Jau nuo neatmenamų laikų šis miesto rajonas žinomas kaip nuodėmingų pramogų vieta.

Raudonųjų žibintų kvartalo pavadinimas kilo neatsitiktinai. Jis pavadintas dėl virš durų raudona spalva šviečiančių žibintų, kurie jūreiviams parodydavo į kurias duris belstis. Šiandien žiba ne tik žibintai, bet ir langai, už kurių klientus vilioja seniausios pasaulyje profesijos atstovės.

Pats kvartalas visu savo grožiu atsiskleidžia sutemus. Tamsiuoju paros metu Raudonųjų žibintų kvartalas susilaukia daugiausiai turistų. Dauguma jų paprasčiausiai nori patenkinti savo smalsumą – tiesiog apžiūrėti kvartalą. Kiti – papramogauti. Be plaštakių, kviečiančių pasinaudoti jų pramogomis, čia taip pat yra įsikūrę barai, naktiniai klubai, striptizo klubai, sekso prekių parduotuvės bei teatrai, rodantys gyvo sekso „spektaklius“.

Prostitucija Olandijoje legali tapo nuo 2001 metų. Valstybės pareigūnai manė, jog legalizavus šį verslą bus užtikrintas merginų saugumas, užkirstas kelias lytiškai plintančioms ligoms bei iš surinktų papildomų pajamų papilnės valstybės biudžetas.

Nors Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalas susilaukia daugybės turistų dėmesio, tačiau ši vieta vis dar apipinta įvairiausiais mitais:

Mitas: Raudonųjų žibintų kvartalas nėra saugi vieta. Apsilankymas čia prilygsta būti užpultam ir apiplėštam.

Faktas: Tiesą sakant, Raudonųjų žibintų kvartalas yra viena saugiausių vietų Amsterdame. Čia įrengta daugybė vaizdo stebėjimų kamerų, patruliuoja policijos pareigūnai. Dauguma prostitučių turi asmens sargybinius, kurie užtikrina ne tik jų, bet ir klientų saugumą.

Mitas: Viskas Raudonųjų žibintų kvartale sukasi apie prostituciją ir sekso šou.

Faktas. Dalis tiesos yra. Tačiau Amsterdamo Raudonajame žibintų kvartale yra įsikūrę šimtai įmonių, pavyzdžiui, restoranai, barai, parduotuvės. Be to, tai vienas gražiausių istorinių miesto rajonų, kurį verta aplankyti vien tik dėl architektūros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.