Tulpių šventė Olandijos Keukenhofo parke – tai ką turi pamatyti bent kartą gyvenime

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Geliu paradas Olandijoje Tulpės iš Olandijos žinomos visame pasaulyje. Jei norite pamatyti šiomis nuostabiomis gėlėmis žydinčius laukus, Olandijoje turėtumėte apsilankyti balandžio – gegužės mėnesiais. Būtent šiuo laikotarpiu atidaromas didžiausias gėlių parkas pasaulyje – Keukenhofas. Parkas kiekvienais metais atviras tik aštuonias savaites, per kurias apsilanko apie 800 tūkstančių smalsuolių.

Kiekvienais metais 32 hektarų ploto Keukenhofo parke pasodinama daugiau nei septyni milijonai gėlių svogūnėlių. Dideliuose teminiuose soduose ir uždaruose pavilijonuose pražysta įvairiaspalvės tulpės, jacintai, narcizai, orchidėjos, rožės, gvazdikai, irisai, lelijos ir kitos pavasarinės gėlės. Kiekvieną lankytoją pribloškia spalvų ir kvapų spektaklis.

Keukenhofas praeityje nebuvo laikomas tulpių industrijos centru, nors gėlės šioje teritorijoje buvo auginamos nuo XV amžiaus. Tuomet kur kas mažesnis sodas, nei jis yra šiandien, buvo Slot Teylingen pilies nuosavybė. Rūmų gyventojai savo sode augindavo vaisus, daržoves, taip pat ir gėles. 1840 metais kraštovaizdžio architektas Zocher, suprojektavęs Amsterdamo Vondelparką, buvo įgaliotas šioje teritorijoje įrengti didelius sodus. Pirmaisiais atidarymo metais parke apsilankė daugiau nei 200 tūkstančių lankytojų. Žmonių antplūdis paskatino dar labiau išplėsti teritoriją. 1949 metais Lisės (Lisse) miestelio meras sugalvojo idėją skirti nuolatinį plotą gėlėms, taip užtikrindamas Keukenhofo sodų komercinę ateitį.

Geliu paradas Olandijoje

Keukenhofo soduose buvo apsilankę tokie garsūs žmonės, kaip JAV prezidentas Bilas Klintonas, Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II. Tulpių kilimai populiariausia turistų atrakcija Olandijoje ir vienas iš labiausiai fotografuojamų objektų Europoje.

Nors tulpė Olandijoje tapo labiausiai atpažįstamu simboliu, tačiau pačios gėlės kilo iš Turkijos. Šie augalai Olandiją pasiekė tik XVI amžiuje. Šiandien tulpės yra tarp svarbiausių eksportuojamų prekių šalyje.

Keukenhofo tulpių laukai įkurti Lisės (Lisse) miestelyje, kuris yra tik 1 valanda kelio nuo Amsterdamo. Parkas kiekvienais metais atidarytas nuo kovo vidurio iki gegužės vidurio. Gėlės paprastai pražysta balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje, todėl šis laikas pats geriausias apsilankymui.

Geliu paradas Olandijoje

Tulpiu paradas Olandijoje

sxc.hu nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.