Lankytinos vietos Kretos Chanijoje: ką aplankyti ir pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Kretos ChanijojeLankytinos vietos Kretos Chanijoje: ką aplankyti ir pamatyti? Chanija – to paties pavadinimo regiono sostinė ir antras pagal dydį miestas Kretoje, turintis apie 60 tūkst. gyventojų. Miestas išsidėstęs šiaurinėje salos pakrantėje, maždaug 55 km į vakarus nuo Retymno ir 135 km nuo Herakliono miestų.

Nepaisant sparčiai augančios turizmo pramonės, Chanija sugebėjo išsaugoti savo originalumą bei istorinį charakterį. Miestas laikomas vienu gražiausių Graikijoje ir vaizdingiausiu visoje Kretoje.

Supažindiname su keletu lankytinų vietų Chanijoje.

Mitropoleos (Athinagora) aikštė

1950 metais pastatyta aikštė išsidėsčiusi priešais Trimartyri (Mergelės Trijų Kankinių) bažnyčią, vietoje buvusio apleisto medinio namų komplekso, priklausiusio miesto krikščionių bendruomenei. Pietinėje aikštės dalyje rikiuojasi kavinių eilė, yra keletas statulų, kuriose atvaizduoti Kretai nusipelnę veikėjai.

Adresas: Halidon, Old Town

Trimartyri (Mergelės Trijų Kankinių) bažnyčia

Graikų stačiatikių bažnyčia – viena iš labiausiai atpažįstamų objektų Chanijos mieste, esanti priešais Mitropoleos aikštę. Tai trijų navų bazilika, šiaurės vakariniame pastato kampe turinti vieną varpinės bokštą. Ši kukli neoklasicistinė bažnyčia pastatyta tarp 1857-1860 metų vietoje venecijiečių bažnyčios, kuri vėliau Osmanų buvo paversta į muilo fabriką.

Adresas: Esodion and Halidon, Old Town

Kreta Chanija Trimartyri bažnyčia

Chanijos folkloro muziejus

Chanijos folkloro muziejus supažindina su kretaniečių gyvenimu XIX amžiuje. Tradicinės Kretos architektūros name eksponuojami namų apyvokos daiktai, siuvinėtos staltiesės, kilimai, audimo staklės ir kita tuo laikotarpiu naudota įranga. Muziejus atidarytas nuo pirmadienio iki šeštadienio.

Adresas: Halidon 46b, Old Town

Chanijos archeologijos muziejus

Chanijos archeologijos muziejus įkurtas 1962 metais, venecijiečių vienuolynui priklausiusioje Švento Pranciškaus bažnyčioje, kuri buvo gražiausia ir didžiausia iš visų dvidešimt trijų venecijiečių pastatytų katalikų bažnyčių saloje. Muziejuje eksponuojami keramikos, stiklo dirbinių, papuošalų, monetų kolekcijos, taip pat skulptūros, sarkofagai, mozaikos. Visi saugomi eksponatai buvo rasti vakarinėje Kretoje, archeologinių kasinėjimų metų.

Adresas: Halidon 25, Old Town

Sintrivani (uosto aikštė)

Uosto aikštė yra šalia judraus senojo Chanijos uosto. Joje susikerta Chalidon, Zampeliou, Karaoli, Dimitriou-Sifaka bei Kanevaro gatvės bei alėjos. Jose atsiskleidžia tikroji Chanijos miesto dvasia. Pati aikštė apsupta gausybės kavinių, restoranų ir suvenyrų parduotuvių. Jos viduryje čiurlena marmurinis fontanas. Iki 1950 metų Sintrivani aikštė buvo Chanijos gyventojų susibūrimo centru.

Kreta Chanija Sintrivani aikštė

Kretos jūrų muziejus

Kretos jūrų muziejus įkurtas 1973 metais, siekiant pademonstruoti karinio jūrų laivyno tradicijas. Dviejų aukštų pastate yra trylika ekspozicijų, kuriuose pristatoma jūrų istorija nuo antikos laikų iki Kretos mūšio 1941 metais. Muziejuje eksponuojami įvairių laivų modeliai, jų nuolaužos, navigacijos prietaisai. Vienoje iš salių yra įvairiausių dydžių ir spalvų kriauklių kolekcija, surinkta iš Graikiją skalaujančių vandenų dugno.

Adresas: Akti Koundourioti, Venetian Harbour

Chanijos karo muziejus

Karo muziejus Chanijoje yra I. Sfakianaki ir Tzanakaki gatvių kampe, buvusiose Italijos kareivinėse, kurios pastatytos 1870 metais italų architekto Makouzo. Muziejuje daugiausiai eksponuojami 1821 – 1940 metais naudota karinė įranga, ginklai uniformos.

Firka tvirtovė

Uosto šiaurės vakarų pusėje esanti tvirtovė pastatyta siekiant apsaugoti įėjimą į uostą. Tvirtovės „Firka“ pavadinimas kilo iš turkų kalbos (firka – kareivinės). Nuo pat Turkijos valdymo iki pastarųjų metų tvirtovė buvo naudojama ne tik kaip kareivinės, bet ir kaip kalėjimas.

Kreta Chanija Firka tvirtovė

Miesto sodas

Miesto sodas įkurtas 1870 metais. Nuo pat įkūrimo ši vieta buvo pagrindinė miesto laisvalaikio zona, kurioje vykdavo įvairios parodos, renginiai. Po pusšimčio metų miesto savivaldybė nusprendė atlikti parko rekonstrukciją, kurios metu sodas apsodintas įvairiaspalvėmis gėlėmis ir medžiais. Tai puiki vieta ramiam pasivaikščiojimui per žaliuosius sodo labirintus.

Chanijos turgaus halė

Chanijos turgaus halės statybos darbai pareikalavo penkių metų: pradėti 1908 metais, užbaigti 1913 metais, kai Kreta susivienijo su Graikija. Tai kryžiaus formos pastatas, išsiskiriantis elegancija, kuriam būdinga neoklasicistinio stiliaus bruožai. Turgaus halės pastato plotas užima net 4000 kv. m. Jame įsikūrusiose parduotuvėse galima nusipirkti tradicinių alkoholinių gėrimų, prieskoninių žolelių, sūrių, mėsos, žuvies, šviežios duonos bei suvenyrų.

Adresas: Plateia Sofoklis Venezelos, Kentro

Skrydlof  gat

Senamiesčio centre esanti maždaug 500 metrų ilgio gatvė, kurioje prekiaujama gaminiais iš odos: batais, piniginėmis, rankinukais, akseksuarais. Praeityje ši gatvė buvo prekybos ir gamybos centras. Čia buvo įsikūrę daugybė fabrikų, kurie gamindavo „stivania“ – tradicinius ilgus vyriškud batus. Nors dauguma odos gamyklų persikėlė už Chanijos ribų, ši gatvė su produkcija iš odos išliko iki šių dienų.

Adresas: Skrydlof, Old Town

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.