Lankytinos vietos Kretos saloje: Chrissi, Spinalonga salos, Agios Nikolaos, Elafonisi paplūdimys

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kretos sala – pati didžiausia Graikijos sala Kreta, kurią skalauja keturios jūros. Poilsio sezonas Kretoje labai ilgas – prasideda balandį ir tęsiasi iki spalio-lapkričio mėn. Balandis ir gegužė – geriausias ekskursijų laikas, tuo metu žydi visa sala ir tik kartais dangų apniaukia lietus. Liepos-rugpjūčio mėnesiais visiškai nelyja, temperatūra retai kada nukrenta žemiau 27 C, jūros vandens temperatūra apie 22–23 C. Todėl jeigu ketinate pažinti Kretą, rekomenduojame aplankyti žemiau aprašytus objektus: Chrissi bei Spinalonga salas, Agios Nikolaos miestelį bei Elafonisi paplūdimį.

Chrissi sala, kurios pavadiniams iš graikų klabos reiškia – auksą. Ir iš tiesų, tai tikras rojus tiems, kas dievina saulės vonias ir maudynes. Chrissi sala vos 5 km ilgio ir 1 km pločio, nutolusi 15 km nuo pietrytinio Kretos kranto – tarsi viena didelė balto smėlio kopa… Sala negyvenama, nes čia nėra geriamo vandens šaltinių, tačiau tai lyg vienas didelis draustinis, bet atostogų sezono metu čia leidžiama plukdyti poilsiautojus, tačiau draudžiama nakvoti.

Agios Nikolaos miestelio uoste dažniausiai švartuojasi prabangiausi kruiziniai laivai. Į Agios Nikoloas ir jo apylinkes traukia ilsėtis pasaulinio garso kino ir muzikos žvaigždės, valstybių vadovai bei ambasadoriai. Agios Nikolaos laikomas vienas elegantiškiausių ir moderniausių miestų visoje saloje, tad kartais jį vadina „Kretos San Tropez“, kur gausu tavernų ir parduotuvėlių. Bei žinoma, anot logendos, šio miesto ežere maudėsi deivė Atėnė.

Spinalonga istorijomis apipinta sala (dar kitaip vadinama Raudų sala ar net Atstumtųjų), kurioje 1903-1957 metais buvo įkurta raupsuotųjų kolonija. Salos istorija priverčia susimąstyti. Tai žmonių, kuriuos visuomenė atstūmė dėl raupų, sala. Tuo metu raupai nešė tiek siaubą, tiek ir mirtį, kadangi jais užsikrėsti nuo sergančiojo buvo ypatingai lengva. Todėl visi sergantieji, buvo atplukdomi į šią salą, be galimybės sugrįžti. Pati sala sužavi ne tik istorijomis, tačiau ir išlikusiais gyventojų statiniais.

Elafonisi paplūdimys, esantis Chanijos regione, kuris net per audras išlieka ramus, nes dėl nedidelio gylio beveik nesusidaro bangų. Šis paplūdimys žymus ir rožiniu smėliu, kurio spalvos paslaptis slypi vandens susmulkintose ir nuglūdintose kriauklėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.