Įdomios lankytinos vietos Tel Avive: ką pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

lankytinos vietos tel aviveTel Avivas – kosmopolitiškas Izraelio didmiestis, išsidėstęs šalies vakarinėje dalyje. Tai finansų, ekonomikos, verslo, taip pat žydų kultūros, mados, prekybos ir pramogų centras, į kurį kiekvienais metais atvyksta šimtai tūkstančių turistų iš įvairių pasaulio šalių. Ketinate ir jūs aplankyti Tel Avivą? Pateikiame jums lankytinų vietų sąrašą.

Lankytinos vietos Tel Avive:

Tel Avivo meno muziejus

Tai didžiausias muziejus šalyje, kuriame saugoma didelė meno kūrinių kolekcija. Muziejus atidarytas 1932 metais, kada dar nebuvo įkurta Izraelio valstybė. 2011 metais duris atvėrė naujasis pastato sparnas. Tel Avivo meno muziejuje eksponuojami Izraelio ir užsienio menininkų darbai: Dali, Monet, Picasso, Klimt, Kadinsky, Henri Moore, Auguste Rodin, Cezanne, Chagall, Archipenko.

Adresas: 27 Shaul Hamelech Blvd, POB 33288, Tel Aviv

Tinklalapis: http://www.tamuseum.com

Baltasis miestas

Tel Avivo „Baltasis miestas“ – miesto dalis, kurioje dominuoja balti bauhaus stiliaus pastatai. 2003 metais ši teritorija įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 1920-ais ir 1930-ais metais daug žydų architektų, kurie mokėsi Europoje, persikėlė į Tel Avivą, norėdami atkurti kavinių kultūrą, gyvavusią Europos valstybėse, integruojant modernistinį architektūros stilių karšto klimato šalyje. Taip buvo sukurta nauja architektūros kalba, kuri yra turtinga ir įvairi, pasižyminti asimetrija, funkcionalumu bei paprastumu.

Tel Avivo paplūdimiai

Paplūdimiai driekiasi per visą Tel Avivo miestą. Ypač vasarą, taip pat rudenį ir pavasarį, o kartais net ir žiemos dienomis, vietiniai gyventojai ir turistai mėgaujasi saulės teikiama šiluma, Viduržemio jūros vandeniu, smėliuku bei vandens sporto galimybėmis. Kiekvienas Tel Avivo paplūdimys skirtingas, atitinkantis įvairius žmonių poreikius.

Neve Tzedek

Neve Tzedek – vienas seniausių Tel Avivo rajonų, pastatytas kaip priemiestis 1887 metais. Tai pirmasis žydų rajonas, esantis už senojo Jaffa uosto. Nors XX amžiaus pradžioje rajonas tapo apleistas, jo dvasia atgaivinta to pačio amžiaus pabaigoje. Šiuo metu Neve Tzedek yra populiari ir žavi vieta, kurios siaurose gatvelėse įsikūrę daugybė galerijų, kavinių, parduotuvių.

Jafa sendaikčių turgus

Jafa – senasis uostas iš kurio išaugo šiuolaikintis Tel Avivo miestas. Jafa sendaikčių turgus arba hebrajiškai Shuk Hapishpishim yra viena iš ryškiausių rajono vietų. Jame parduodami įvairūs buityje naudojami rakandai, drabužiai, audiniai, kilimai, papuošalai bei daugybė kitų prekių. Sendaikčių turgus pirkėjų laukia nuo sekmadienio iki penktadienio.

Senoji Jafa

Jafa –  vienas seniausių miestų pasaulyje, kurio istorija siekia keturis tūkstančius metų. Iš šio senovinio uostamiesčio išaugo modernus Tel Avivo miestas. Jafa su savo senuoju uostu, prekyvietėms, restoranais ir unikalia atmosfera yra viena pagrindinių lankytinų miesto vietų. Turistai gali apsipirkti sendaikčių turguje, užeiti į kavinę ar restoraną, apžiūrėti ne vieną šioje miesto dalyje įsikūrusią galeriją ar muziejų. Įspūdingiausias objektas – Senasis Jafa uostas – seniausias veikiantis uostas pasaulyje, kuris dar visai neseniai buvo pagrindiniu eksporto ir importo centru regione. Šiandien jis vis dar naudojamas vietinių žvejų.

Tel Avivo uostas (HaNamal)

Tel Avivo šiaurės vakarinėje dalyje esantis uostas pastatytas 1938 metais. Uosto teritorijoje įsikūrę madingiausi miesto barai, naktiniai klubai bei kavinės. Plati medinė promenada pritraukia tūkstančius žmonių, norinčių pavalgyti, apsipirkti ar pasilinksminti. Saulei nusileidus šurmulys tik padidėja ir uostas virsta viena gyvybingiausių ir judriausių sričių naktiniame Tel Avivo mieste.

Karmel turgus (Shuk HaCarmel)

Karmel turgus yra didžiausia Tel Avivo prekyvietė, kurią verta aplankyti. Tai ilga ir siaura alėja, kurios prekystaliai nukrauti įvairiausiais maisto produktais. Kiekvienas apsilankęs Karmel turguje ras įvairiausių gardumynų už mažiausią kainą: nuo įvairios rūšies duonos ir kitų kepinių iki skanių alyvuogių, džiovintų vaisių, egzotinių prieskonių ir šviežių produktų. Turgus driekiasi tarp Karaliaus Jurgio ir Allenby gatvių. Pirkėjai laukiami sekmadieniais – ketvirtadieniais nuo 07:00 iki 19:00 val. ir penktadieniais nuo 07:00 iki saulėlydžio likus 1 valandai.

Tel Avivo pramogų ir atrakcionų parkai

Tel Avivas gali didžiuotis turintis didžiausią Artimuosiuose Rytuose Safario zoologijos sodą bei Paukščių parką. Taip pat šiame daugiatūkstantiniame mieste įkurtas vienas moderniausių atrakcionų parkų, kuriame galima mėgautis daugiau nei 30 įvairių atrakcionų, pritaikytų ir vaikams, ir suaugusiems. Ypač šios pramogos bus aktualios, jeigu į kelionę leidžiatės su vaikais. Daugiau apie pramogų parkus skaitykite paspaudę šią nuorodą.

Žydų diasporos muziejus

Tai daugiau nei muziejus. Ši unikali pasaulinė institucija pasakoja apie nepaprastą žydų tautos istoriją. Muziejus yra vienas didžiausių pasaulyje, kurio tikslas supažindinti lankytojus su viso pasaulio žydų bendruomenės gyvenimu. Jis įkurtas Tel Avivo universiteto miestelyje. Lankytojai laukiami nuo nuo sekmadienio iki penktadienio. Šeštadieniais muziejus uždarytas.

Adresas: Klausner St. Tel-Aviv University Campus

Tinklalapis: http://www.bh.org.il

Tachana – geležinkelio stotis

Keliais dešimtečiais anksčiau nei įkurtas Tel Avivas, buvo pastatytas vienas pirmųjų priemiesčių už Jafa ribų – Neve Tzedek. Gražiai restauruoti namai ir gatvės išsaugojo XIX amžiaus pabaigos romantiką. Pietiniame Neve Tzedek krašte yra dar vienas kiekvieno turisto apžiūrėjimo vertas statinys – Tachana – senovinė Jafa geležinkelio stotis, pastatyta 1892 metais. Geležinkelis jungė senąjį Jafos uostą su Jeruzale. Kelionė į Šventają Žemę truko apie šešias valandas. Šiandien geležinkelio stoties pastatas veikia kaip kultūros ir prekybos centras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.