Nemokamos lankytinos vietos Tel Avive: ką pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

nemokamos lankytinos vietos Tel AviveTel Avivas – kosmopolitiškas Izraelio miestas, pritraukiantis kiekvienais metais milijonus turistų iš viso pasaulio. Kuo taip žavi šis miestas? Smėlėtais paplūdimiais, siautulingu naktiniu gyvenimu bei lankytinais objektais. Tačiau reikia nepamiršti, kad Tel Avive, kaip ir kituose šalies miestuose pragyvenimas yra pakankamai brangus, todėl pravartu žinoti, ką būtų galima nuveikti šiame mieste nemokamai.

Lankytinos vietos Tel Avive:

Apsilankykite smėlėtuose Tel Avivo paplūdimiuose

Vakarinėje Tel Avivo dalyje smėlėti paplūdimiai driekiasi trylika kilometrų. Šis miestas netgi pramintas Viduržemio jūros regiono Majamiu. Kiekvienas miesto paplūdimys skirtingas ir savaip žavintis.

Gordono paplūdimys – vienas geriausiai žinomų Tel Avivo mieste. Ištisus metus smėlėtas pajūrio ruožas išlieka populiarus ne tik tarp vietinių gyventojų , bet ir tarp turistų. Šeštadienio rytais žiemą (11:00-14:00 val.) arba vakarais vasarą (20:00-22:00 val.) paplūdimys virsta Izraelio liaudies šokių aikštele.

Bananų paplūdimys, esantis piečiausiame Tel Avivo krante, netoli Jafa, kiekvieną penktadienį pasidengia bohemiška atmosfera. Čia skamba būgnai ir dainos, kurios sukviečia šokiams neabejingą jaunimą.

Pasivaikščiokite Tel Avivo Jafos promenada

Triukšmingas pėsčiųjų takas jungia senają Jafą su šiaurinėje miesto dalyje esančiu rajonu. Leiskitės į romantišką vakaro pasivaikščiojimą, o atsisėdę ant suolelio stebėkite saulėlydį bei mėgaukitės iš restoranų sklindančia klasikine muzika. Nemokamas romantika dvelkiantis vakaras – garantuotas!

Praleiskite popietę Hayarkon parke

Centrinis Tel Avivo parkas kiekvienais metais pritraukia apie 16 milijonų lankytojų. Gražiai sutvarkyta aplinka, aplinkui žaliuojanti žolė ir medžiai, čiulbantys paukšteliai sukuria atpalaiduojančią atmosferą. 3,8 kv. km. užimančiame miesto parke įrengti pasivaikščiojimo, dviračių takai, dešimtys vaikams pritaikytų žaidimų aikštelių, dirbtiniai ežerai. Laisvalaikio leidimas parke nemokamas, tačiau jeigu norėsite apžiūrėti zoologijos sodą ar pasipliuškenti vandens parke – teks susimokėti.

Pabuvokite Senojoje Jafoje

Vienas seniausių pasaulio miestų, kuriame taip pat yra seniausias pasaulyje uostas. Senosios Jafos istorija prasidėjo prieš keturis tūkstančius metų. Tai viena populiariausių, jei ne pati populiariausia lankytina vieta Tel Avive. Vaikštinėdami nepraleiskite progos apžiūrėti garsaus laikrodžio bokšto, apsilankyti blusų turguje, garsių dizainerių parduotuvėse, galerijose, muziejuse ir, žinoma, senajame uoste, kuris vis dar naudojamas vietinių žvejų.

Pasilinksminkite Tel Avivo uoste

Tel Avivo uostas – vienas pagrindinių pramogų centrų, kuriame įsikūrę garsių dizainerių parduotuvės, geriausi miesto barai, naktiniai klubai, kavinės. Tūkstančiai vietinių gyventojų ir turistų plūsta vakarais į čia pasilinksminti, o kiti tiesiog ateina pasivaikščioti unikalaus dizaino medine promendada, nuo kurios galima grožėtis spalvingais saulėlydžiais ir mėgautis šiltu vėjeliu, pučiančiu nuo jūros.

Pažinkite tikrąją gyventojų kultūrą Karmel turguje

Karmel turgus yra Tel Avivo širdis, didžiausia vaisių ir daržovių prekyvietė, kaip ir šimtai Tel Avivo barų, klubų ir restoranų. Turgus tęsiasi nuo Karaliaus Jurgio ir Allenby gatvių kampo iki Carmelit autobusų stoties. Galite ir nepirkti, bet apsilankyti būtina – čia pažinsite tikrąją vietos gyventojų kultūrą. O jeigu susigundysite kažką įsigyti – nepamirškite derėtis.

Užuoskite milijonus kvapų Levinsky turguje

Didžiausias miesto prieskonių turgus, kuriame akys raibsta nuo įvairiausių spalvų, o nosis dilgčioja nuo begalybės malonių kvapų. Nesvarbu, ar jūs ieškote indiškų prieskonių, ar geros kokybės šafrano – visa tai jūs rasite Levinsky turguje. Čia taip pat prekiaujama vaisiais, riešutais, sūriu, žuvimi, saldumynais.

Apžiūrėkite Bauhaus architektūrą

Būtinai apžiūrėkite Tel Avivo „Baltąjį miestą“, kuriame dominuoja bauhaus architektūros stiliaus balti pastatai. 2003 metais ši teritorija įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Savo pažintinę kelionę pradėkite nuo Rothschild bulvaro, apžiūrėkite Dizengoff ir Bialik gatves.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.