Lankytinos vietos Eilate

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos EilateJeigu planuojate kelionę į Izraelio deimantu vadinamą Eilato miestą, jums pravers keletas įdomių lankytinų vietų, kurios paliks tiks šilčiausius prisiminimus ir įspūdžius. Aplankykite Povandeninę observatoriją, Raudonąjį kanjoną, Delfinų rifą, Timnos slėnio parką, Karalių miestą, Botanikos sodą, Kupranugarių rančą bei Koralinio rifo nacionalinį parką. Apie šiuos lankytinus objektus trumpą informaciją pateikiame žemiau.

Povandeninė observatorija

Povandeninė observatorija yra atrakcija Nr. 1 Izraelio deimantu vadinamame Eilate. Obesrvatoriją įkūrė zoologas ir jūrų biologas Deividas Frydmanas (David Friedman), kuris šią idėją gvildeno nuo 1972 metų. Lankytojai nusileidę į šešių metrų gylį per stiklines apžvalgos aikštelių sienas gali stebėti įspūdingą povandeninį pasaulį: koralinį rifą, šimtus ryškiaspalvių žuvelių, jūros augalų įvairovę. Čia taip yra įrengti net trisdešimt penki akvariumai, pristatantys vis kito regiono būdingą koralų sistemą ir jūros gyvūniją. Viena įdomiausių atrakcijų – „Ryklių pasaulis“ – didžiausias ryklių baseinas Viduriniuosiuose Rytuose. Daugiau informacijos šioje nuorodoje.

Raudonasis kanjonas

Raudonojo kanjono pavadinimas kilo neatsitiktinai. Smiltainio uolose esantis geležies oksidas reagavo į pratekantį vandenį. Dėl šios priežasties uolos nusidažė rausva spalva. Raudonasis kanjonas puiki atrakcija, propaguojantiems aktyvesnį gyvenimo būdą. Tai nėra didelis kanjonas, maršrutas tęsiasi apie 150 metrų. Tako plotis apie 2-3 metrai, o uolienų aukštis siekia apie 30 metrų. Turas trunka apie dvi valandas. Daugiau informacijos šioje nuorodoje.

Delfinų rifas

Šiaurinėje koralinio rifo dalyje esantis Delfinų rifas yra unikali tiek Izraelyje, tiek visame pasaulyje vieta – nuošalus privatus paplūdimys, kuriame poilsiautojus supa atpalaiduojanti atmosfera, stebuklingi vaizdai ir visai šalia natūralioje aplinkoje plaukiojantys delfinai. Šioje vietoje gyvena grupė storanosių delfinų, kurie čia kiekvieną dieną medžioja, žaidžia, bendraujasi, atplaukia prie žmonių arba išplaukia į plačiuosius vandenis ir grįžta kada tik panorėję. Lankytojams yra sudaryta galimybė delfinus stebėti ar net juos paliesti nuo plūduriuojančių prieplaukų ir stebėjimo taškų. Taip pat įmanoma su jais paplaukioti arba panardyti. Daugiau informacijos šioje nuorodoje.

Timnos slėnio parkas

Timnos slėnio parkas yra Izraelio nacionalinis parkas Negevo dykumoje, maždaug apie 30 km į šiaurę nuo Eilato. Parkas žymus įdomiais smiltainio dariniais, kurie turi net savo pavadinimus – „Grybas“, „Arkos“, „Karaliaus Saliamono stulpai“, „Miegantis liūtas“. Šiame slėnyje taip pat yra seniausios pasaulyje vario rūdos kasyklos, kurios veikė nuo 4000 m. pr. Kr.

Karalių miestas

Karalių miestas yra viena naujausių atrakcijų Eilate. Tai teminis pramogų parkas įrengtas Biblijos tematika. Visai šeimai pritaikytas parkas įkurtas rytinėje miesto dalyje, netoli Dan ir Erodo viešbučių. Karaliaus rūmus primenantis parkas užima 3,7 tūkst. kv. m. plotą. Jis suskirstytas į penkias sekcijas: Kelionė į praeitį, Iliuzijų ir išminties urvas, Biblijos urvas, Karaliaus Saliamono kriokliai, Dovydo vandens kalneliai.

Kupranugarių ranča

Kupranugarių ranča yra Eilato kalnų gamtos rezervate, maždaug dešimt minučių kelio automobiliu nuo miesto centro. Rančoje rengiami žygiai ir dykumų turai jojant ant kupranugarių. Ši atrakcija puikiai tiks visoms amžiaus grupėms, tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Eilato botanikos sodas

Eilato botanikos sodas yra tapęs ekologiniu ūkiu, pastatytu ant senovinių žemės ūkio terasų. Einant įrengtomis trasomis galima grožėtis ežerais, kriokliais, medžio ir akmens struktūromis. Jame taip pat įrengtos trys stebėjimo aikštelės nuo kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į Raudonąją jūrą bei Edomo kalnus. Botanikos sodas nebūtų botanikos, jeigu jame neaugtų įvairūs augalai, būdingi šiam regionui.

Koralinio rifo nacionalinis parkas

Maždaug apie 8 kilometrai nuo Eilato centro atrandama neabejotinai viena gražiausių bei populiariausių pasaulio vietų. Tai Koralinio rifo nacionalinis parkas – gamtos rezervatas, kuriame galima grožėtis įvairių tipų koralais, spalvingomis tropinėmis žuvelėmis, jūros plukėmis, didžiuliais moliuskais bei kitais povandeninio pasaulio gyventojais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.