Broumovo benediktinų vienuolynas Čekijoje – vienas įspūdingiausių sakralinės architektūros paminklų

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Broumovo benediktinų vienuolynas ČekijojeBroumovo benediktinų vienuolynas Čekijoje! Čekijos – Lenkijos pasienyje esantis Broumovo benediktinų vienuolynas yra vienas įspūdingiausių ir vertingiausių sakralinės architektūros paminklų Čekijoje.

Benediktinų vienuolyno statybos darbai prasidėjo 1322 metais, rekonstruojant čia stovėjusią pilį. Originali vienuolyno bažnyčia pastatyta gotikiniu stiliumi. Ji skirta Šv. Adalbertui.

Vykstant Husitų (Bohemijos) karams, vienuolyną kelis kartus bandyta užpulti, tačiau dėka statinio įtvirtinimų, priešams taip ir nepavyko į jį įsiveržti.

Po Antro Pasaulinio karo vienuoliai privalėjo palikti vienuolyną. Nuo 1950 metų jame pradėjo veikti vienuolių bei kunigų kalėjimas.

1990 metais vienuolynas buvo grąžintas benediktinams.

Dabartinė vienuolyno išvaizda yra 1728-1733 metais vykusios rekonstrukcijos rezultatas. Projekto autorius – vokiečių kilmės Čekijos baroko architektas Kilianas Ignacas Dyncenhoferis, kuris taip pat sukūrė ir tam tikrų vienuolyno patalpų interjero dizainą.

Šiandien vienuolynas yra atviras lankytojams. Jame galima aplankyti Šv. Adalberto vienuolyno bažnyčią su turtinga baldų kolekcija, 17 tūkst. tomų turinčią vienuolyno biblioteką. Taip pat požemius, kuriuose nuo 2000 metų saugomas ir eksponuojamas 34 Vamberko XVII – XVIII amžiaus mumijos bei 1999 metais bažnyčioje atrastą unikalią Turino drobulės kopiją iš 1651 m. Pasaulyje yra tik 40 Turino drobulės kopijų – Broumovo kopija yra vienintelė Vidurio Europoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.