Dienos ekskursija iš Koso – Nisyros sala

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Dienos ekskursija iš Koso - Nisyros sala Nisyros – Graikijai priklausanti vulkaninės kilmės sala, tūnanti Egėjo jūroje, tarp Koso ir Tilos salų. Vos 42 kv. m ploto ir beveik 8 km skersmens apvalios formos sala yra viena mažiausių Dodekaneso salyne. Ją suformavo ugnikalnių išsiveržimai. Pasak mitologijos, Gigantomachijos metu (Olimpo dievų karas su gigantais), jūrų dievas Poseidonas atplukdė uolą iš Koso, kurį su dideliu įniršiu sviedė į milžiną Polivoti, ketindamas šį nužudyti. Uola, dalinai sutraiškiusi gigantą, tapo Nisyros sala, o pusiau miręs milžinas savo dejonėmis drebindamas žemę vis atgaivina vulkaną.

Lankydamiesi šioje saloje turėsite galimybę aplankyti kaimelius, paplūdimius, bažnyčias, vienuolynus bei daugiausia turistų dėmesio sulaukiantį pusiau aktyvų vulkaną.

Mandraki

Mandraki yra salos sostinė, žavinti unikalia atmosfera, papėdėje ir ant kalvos išsidėsčiusiais gražiais baltai dažytais nameliais, jaukiomis gatvelėmis. Čia galite apžiūrėti:

Paleokastro. Kažkada buvusios tvirtovės griuvėsiai, esantys apie 4 km į pietvakarius nuo gyvenvietės. Šioje teritorijoje vis dar galima pamatyti senovinio miesto įtvirtinimus, kurie datuojami IV a. pr. Kr.

Spiliani. Riterių pastatyta įspūdinga tvirtovė, stovinti gražioje vietoje, nuo kurios atsiveria gniaužiantys kvapą vaizdai į jūrą.

Panagia Spiliani vienuolynas. Vienas iš seniausių religinių simbolių Nisyros saloje. Jo viduje yra 1400 m. po Kr. pastatyta bažnyčia. Vienuolyne taip pat įrengta nedidelė biblioteka, kurioje saugomi istoriniai dokumentai, graikų ir turkų knygos, smulkios relikvijos.

Folkloro muziejus. Mandraki centre esančiame dviejų aukštų pastate lankytojai supažindinami su salos istorija. Eksponuojami rankrasčiai, knygos, siuviniai, ikonos ir daug kitų įdomių dalykų.

Archeologijos muziejus. Brolių Giannidis padovanotame name saugomi eksponatai, rasti įvairiose archeologinėse vietose Nisyros saloje ir aplink ją. Muziejus įkurtas Herojų aikštėje.

Nisyros vulkanologijos muziejus

Vulkanologijos muziejus įkurtas Nika kaimelyje, esančiame šalia įspūdingo Nisyros ugnikalnio. 2008 metų birželio mėnesį apleistos mokyklos patalpose įsikūrusiame muziejuje eksponuojamos nuotraukos, žemėlapiai, brėžiniai. Lankytojai taip pat supažindinami su Graikijos teritorijoje esančiais ugnikalniais.

Nikia kaimas

Nikia kaimas įkurtas apie 14 km į pietus nuo salos sostinės Mandraki, apie 400 metrų virš jūros lygio, pusiau neaktyvaus ugnikalnio kraterio pakraštyje. Elipsės formos Nikia kaimelis siūlo nuostabius vaizdus į kalderą ir krantus skalaujančią jūrą. Balti namai, ryškiomis spalvomis nudažytos durys ir langai su juodais vulkaniniais akmenukais bei žydinčiais kieme augalais sukuria įspūdingą kontrastą. Kaimelyje yra Agios Ioannis Theologos vienuolynas, kuris turėtų būti įtrauktas į lankomų objektų sąrašą. Jame galima pamatyti senovinius sienų piešinius bei retas ikonas.

Nisyros sala

Emporios kaimas

Apsuptas alyvmedžių ir vienuogynų, vaizdingas kalnų kaimelis tūno apie 8 km į rytus nuo Mandraki. Turizmo vis dar nepaliestas Emporios iki šių dienų sugebėjo išlaikyti savo tradicinį žavesį bei grožį. Gyvenvietės centre esančioje aikštėje rikiuojasi kavinių ir restoranų eilė, į kurią dažnas turistas užsuka paskanauti vietinių patiekalų. Maisto skonį „pagardina“ iš terasų atsiveriantys nuostabūs vaizdai į ugnikalnį, kuris iš šio kaimo pasiekiamas pakankamai lengvai. Viena pagrindinių kaimelio lankytinų vietų – Panagia Kyra vienuolynas, pastatytas 450 metrų virš jūros lygio. Iš vienuolyno atsiveriantis vaizdas yra nepakartojamas – iš čia galima apžiūrėti visą salą.

Pali kaimas

Vaizdingas žvejų kaimelis yra viena seniausių gyvenviečių Nisyros saloje, esanti maždaug 4 km nuo Mandraki. Pali išsidėstęs natūraliai susiformavusioje įlankoje, šalia kurios yra gražus smėlio paplūdimys. Kaimelis taip pat žinomas dėl terminių vonių.

Nisyros vulkanas

Nisyros yra jaunausias ugnikalnis Graikijoje, kuris vis dar aktyvus (dabar miegantis). Jo amžius siekia 160 tūkst. metų. Paskutinis išsiveržimas įvyko prieš 700 metų. Didžiausias ugnikalnio krateris pavadintas Polivotis, kuriuo skersmuo 260 metrų, o gylis 30 metrų. Regione yra dar penki jaunesni krateriai, kurių didžiausias pavadintas Šv. Stepono vardu. Jo skersmuo ir gylis apie 30 metrų. Turistams yra leidžiama nusileisti į Šv. Stepono kraterį. Pasivaikščiojimo metu galima stebėti tiesiai iš vulkano trykštančias karštąsias Loutra versmes, kurios lengvina reumato bei artrito simptomus.

Kaip pasiekti Nisyros salą?

Nisyros sala gali būti pasiekiama keltais iš daugelio kitų Dodekaneso salų, įskaitant Koso, Rodo ir Tolos salas. Paprasčiausias variantas aplankyti salą – iš Koso. Iš šios salos Kardamenos miestelio uosto kiekvieną dieną vykdomos ekskursijos laivais. Galima į Nisyros keliauti savarankiškai, uoste nusipirkus tik bilietą kelionei laivu arba iš vietinių kelionių agentūrų pirkti pilną kelionės paketą, į kuriuo kainą įskaičiuotas paėmimas iš viešbučio, nuvežimas į Kardameną, plaukimas į Nisyros, nuvežimas į kraterį, vietinio gido paslaugos bei kelionė atgal.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.