Slidinėjimas Slovakijos Tatruose vilios ir lygumų slidinėtojus

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Slidinėjimas Slovakijos Tatruose Slovakijos kalnų regionas plečiasi ir nuo šiol turistams siūlo ne tik kalnų, bet ir lygumų slidinėjimą. Naujos trasos beveik du su puse karto ilgesnės už kalnų slidinėjimo trasas – atitinkamai 52 ir 22 km. Į jas investuota daugiau nei 170 tūkst. litų (50 tūkst. eurų). Lygumų trasos įrengtos visuose trijuose Aukštųjų Tatrų kurortuose: „Tatranska Lomnica“, „Štrbske Pleso“ ir „Stary Smokovec“.

„Lietuviai seniai pamėgo Slovakijos Tatrus dėl galimybės atvykti automobiliu ir šis susidomėjimas vis auga. Aukštieji Tatrai skaičiuoja 110 metus, tačiau kasmet kinta, nes nuolat investuojama į regiono atnaujinimą. Siekiant užtikrinti įvairovę ir skirtingus poilsiautojų poreikius, regione veikia skirtingo ilgio kalnų ir lygumų slidinėjimo trasos vaikams, naujokams ir pažengusiems. Taip pat įrengtas 21 naujas šešiavietis keltuvas, per valandą pakeliantis 13 tūkst. žmonių, bei dirbtinis sniegas, užtikrinantis slidinėjimo sezoną keturis mėnesius“, – sako Lenka Matašovska, slidinėjimo regiono „Vysoke Tatry“ vykdančioji direktorė.

Dar viena naujovė regione – bendras slidinėjimo pasas visiems trims kurortams bei pinigų grąžinimo garantija, neišnaudojus visų įsigytų dienų paso slidinėjimui. Tai reiškia, kad slidinėtojams nebereikės kiekvienoje trasoje pirkti atskiro bilieto, o įsigijus trijų dienų slidinėjimo pasą, bet išnaudojus tik dvi jų – likusios dienos pinigai bus grąžinti. Regione taip pat įrengti nemokami autobusai, vežantys svečius į slidinėjimo vietą ir vandens parką. Tai padės atsisakyti automobilių ir didinti saugumą, išvengti avarijų. Keturi autobusai talpina iki 240 žmonių, įskaitant ir slidinėjimo įrangą.

„Regione iš viso per valandą gali pramogauti 21 tūkst. turistų. Daugiausia poilsiautojų sulaukiama žiemos švenčių – Kalėdų ir Naujųjų metų – laikotarpiu, taip pat vasarį, kuomet vaikams būna atostogos. Praėjusiais metais turistų skaičius iš Baltijos šalių sudarė 10 proc. visų lankytojų“, – pasakoja Lenka Matašovska.

Lietuvoje slidinėjimas vis populiarėja ir išvykstančiųjų atostogauti skaičius, lyginant 2009 m. ir 2010 m., augo. 2010 m. slidinėjimo keliones rinkosi beveik dvigubai daugiau žmonių nei 2009 m. – apie 300 tūkst. lietuvių.

„Vysoke Tatry“ yra kalnų regionas, kurį sudaro trys slidinėjimo kurortai: „Tatranska Lomnica“, „Štrbske Pleso“ ir „Stary Smokovec“. Regionas siūlo kalnų ir lygumų slidinėjimo trasas, sveikatingumo centrą ir SPA ramiam poilsiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.